Banky.cz Banky.cz Štítky SEPA

SEPA

Jak na zahraniční platby?

SEPA platba za 20 Kč nebo 250 Kč? Rozdíly v ostatních mezinárodních platbách dosahují až 1 600 Kč. Poradíme, které banky nabízejí nejlevnější zahraniční platební styk.

Dvousložková cena vody

Sdružení oboru vodovodů a kanalizací (SOVAK) lobuje za posílení dvousložkové ceny vody, kde by fixní poplatek za přípojku tvořil až 50% z celkové ceny odebírané vody. Spravedlivější rozúčtování nákladů nebo pokus o opakování slovenského scénáře s energiemi?

BREXIT: Británie vystoupí z EU

Včerejší britské referendum o setrvání v EU skončilo těsným vítězstvím zastánců odchodu (52:48). Přestože toto lidové hlasování není právně závazné pro vládu ani parlament, těžko bude v konzervativní demokracii následovat jiný scénář než podvolení se vůli občanů. Jaká budoucnost čeká EU bez Spojeného království?

Ministerstvo dopravy: Omezíme konkurenci na trati Praha - Ostrava

Tuzemská osobní vlaková doprava se významněji otevřela konkurenci v roce 2011, kdy na trase Praha - Ostrava začali jezdit dopravci RegioJet a Leo Express. Kvalita šla strmě nahoru, ceny dolů, počet cestujících neustále roste. Proč nyní Ministerstvo dopravy znovu přemýšlí o omezení konkurence?

Velké porovnání spoření - srpen 2014

Hledáte spořicí účet s nejlepším úrokem? Nebo třeba jen běžný účet bez poplatků či levný platební styk se zahraničím? Portál banky.cz Vám přináší velké porovnání běžných účtů spořicích účtů, terminovaných vkladů, vkladních knížek a stavebního spoření.

Reklamní triky s úroky, jak převést účet z banky do banky - zpravodaj květen 2014

Úroky u spořicích produktů dál nezadržitelně padají, a když už banky nesahají přímo ke snížení úrokové sazby, kterou se chlubí v reklamě, zavádějí aspoň pásmové úročení či požadují splnění podmínek (útrata kartou), aby vůbec k nějakému úročení došlo. Dá se dnes ještě vůbec někde rozumně spořit? A na co si dávat pozor? Uvažujeme o změně banky a chceme si zajistit naprosto hladký přesun trvalých plateb na nový účet? Těmto dvěma tématům se věnuje květnové vydání našeho zpravodaje banky.cz.

Rozhodčí doložka ve spotřebitelských úvěrech, jak na mezinárodní platby - zpravodaj duben 2014

Vzali jsme si úvěr od podezřelé nebankovní společnosti a nevědomky podepsali pro nás nevýhodnou rozhodčí doložku? Pokud se tak stalo v posledních dvou letech (od 4/2012), je takto sjednaná rozhodčí doložka neplatná. Jak na platební styk se zahraničím? Je nezbytně nutné ještě dnes realizovat platbu pomocí bankovek v pojištěné listovní zásilce nebo to jde i pohodlněji? Právě vychází dubnové vydání zpravodaje banky.cz.

Jak pokračují soudní pře o bankovní poplatky? Zpravodaj březen 2014

Hlavním tématem březnového vydání našeho pravidelného zpravodaje banky.cz jsou pokračující soudní spory ohledně bankovních poplatků za hypoteční úvěry. Pře za sebou mají první rok a soudy zatím rozhodují vcelku jednomyslně ve prospěch bank. „Vést si účet raději v korunách či v eurech? A v jaké měně spořit“, ptají se nejčastěji Češi pracující v zahraničí. I na toto odpoví náš březnový zpravodaj.

Banka ZUNO nepotřebuje poplatky ani pobočky, je celá online

Online banka ZUNO je jediná ryze internetová banka v České republice, protože nemá žádné pobočky. Klienti vše vyřídí přes internet. ZUNO nově nabízí zbrusu nový účet Plus, který je zdarma pro všechny a bez poplatků.

Velké porovnání spoření - září 2013

Počínaje novým školním rokem Vám bude portál banky.cz každý měsíc přinášet aktualizovaný seznam nejoptimálnějších řešení pro Vaše bankovní potřeby. Hledáte běžný účet bez poplatků, levný platební styk se zahraničím, spořicí účet s nejvyšším úrokem nebo naopak spotřebitelský či hypoteční úvěr s co nejnižší úrokovou sazbou? Neváhejte a prostudujte naše shrnutí za září 2013, kde se blíže podíváme na běžné účty a spořicí produkty. Na přehled úvěrových produktů se můžete těšit v našem příštím říjnovém zpravodaji.

Podvody s převody peněz ze zahraničí

Na Čechy začínají opět ve větším cílit podvodné emaily slibující pohádkové zbohatnutí za zcela nepatrnou protislužbu v podobě participace na převodu peněz ze zahraničí. Přestože jde o trik poměrně starý a dobře známý již z dob 90. let, kdy došlo k prvnímu masivnímu rozvoji mailové komunikace, stále se najde dost jedinců, kteří jsou ochotni uvěřit zcela neznámému cizinci z druhé straně zeměkoule a poslat mu nemalé peníze s vidinou velkého zisku. Místo očekávaného zisku však business končí velkou ztrátou a potrestat či vůbec vypátrat podvodníka je téměř nemožné.

Jak naložit s firemními financemi?

Podnikáte, vlastníte firmu a přemýšlíte, jak prakticky uspořádat firemní finance? Banka ČSOB vám ráda poradí. Výhodné podnikatelské účty a podnikatelské úvěry šité na míru si můžete sjednat snadno a rychle.

Poplatek SEPA Air Bank

Dobrý deň, chcem sa opýtať, aký je poplatok v Air Bank ak prevádzam z Tatra banky na Slovensku z môjho účtu peniaze na účet v Air Bank. Ďakujem

Platba na Slovensko

Dobrý den, přišel mi dopis se složenkou, s tím že dlužím slovenskému CDCP za vedení učtu z roku 2013. Rád bych to uhradil převodem z bankovního účtu prostřednictvím SEPA platby, ale mám dvě nejasnosti 1) U SEPA platby není možné zadat variabilní symbol do zvláštní kolonky, bylo mi řečeno že to stačí zadat do poznámky či do reference plátce, ale bude schopen pak příjemce platbu spárovat? 2) U SEPA platby platí nějaký poplatek i příjemce, když mám uhradit 12 eur, nezpůsobí to nějaký problém, když příjemci s platbou zároveň vzniknou náklady?

Zahraniční platba z Itálie

Dobrý den, potřebuji si nechat posílat italský důchod do banky v SR. Budou mi platby v eurech z IT chodit přímo na účet do SR přímo bez konverze t.j. bez třetí banky jako ČNB apod. Děkuji vám za vaši odpověď.

Rušení poplatků u SEPA plateb

Dobrý den, hledal jsem na internetu informace ohledně plateb na Slovensko, protože s nimi pojedu příští rok na zájezd. Narazil jsem na tuto vaši odpověď. Píšete, že od prosince 2019 se díky nařízení EU ruší poplatky za bankovní styk v rámci EU. Chtěl jsem se zeptat, jestli se to týká jenom platby v eurech nebo i v korunách. Mám účet u Poštovní spořitelny, tak mě zajímá, jestli se mi vyplatí, když počkám do prosince. Děkuji za odpověď. 

Zahraniční platba

Dobrý den, žiji v zahraničí a brzy budu střídavě žít v ČR/zahraničí. Potřebuji si založit účet u banky, která mi umožní si měsíčně posílat nějaké peníze ze zahraniční karty na českou za minimální poplatky. Také bych ocenila možnost výběru v zahraničí za minimální poplatky. A nutnost internetového bankovnictví :) Předem děkuji za radu.

Jak dlouho trvá mezinárodní platba?

Pokračování dotazu č. 7580: Dobrý večer, a v případě, že převod je SEPA nebo SWIFT z ČR do Turecka nebo naopak? Děkuji za info.

Která banka má levné SEPA platby?

Dobrý den, jsem Čech žijící v Česku a to je ta chyba! Aktivoval jsem si účet u shopu Amazon.de, když si chci koupit digitální zboží (film, muziku v mp3), musím mít německé nebo rakouské bydliště a německý nebo rakouský účet! Ani kreditka vydaná v Česku nepomůže! Řeším to tak, že jsem zadal fiktivní, neexistující německý účet (dle jedné německé banky uváděn jako příklad), nakoupím film za 3,99 EUR, po týdnu mi přijde, že částka nemohla být realizována (jasně) a že mám zaplatit 3,99 EUR z jiného účtu převodem. Takže já to zaplatím ze své české banky, která si naúčtuje SEPA platbu 197 Kč, to Amazon přijme! A to se vyplatí, ne? Můj dotaz je, jestli mi můžete doporučit nějakou něm.banku, která mi založí účet přes web, jelikož si do DE nedojedu - jsem nechodící. Volksbank Zittau, která působila v Praze do koncem roku zabalila. Z pochopitelných důvodů má pobočky jen v Liberci -:) Pro mě stejné jako Německo. Prostě, na IBANu potřebuju namísto CZ- DE-:)) Eurokomisařka Jourová to sice považuje za diskriminaci v rámci EU, ale hned dodala, že tak jsou nastavena práva distributorů díla! -:)) Děkuji za radu-:))

Zahraniční platba a poplatky

Dobrý den, z jiného EU-státu je mi zasílána penze a samostatně i penzijní připojištění. Obě částky jsou mi měsíčně kráceny bankovním poplatkem. Třetí bankovní poplatek mi 1-krát za rok krátí též mé daňové vyrovnání. Má banka v Česku právo mi krátit v rámci EU tyto tři penzijní příjmy? Děkuji za odpověď.

Zahraniční SEPA platba

Pěkný den, mám poslat zálohu za pobyt/dovolenou (eura) do ČSOB Dunajská streda z mojí banky 0300. Jaký bude poplatek a jak mám postupovat? Vůbec nemám zkušenost. Děkuji za odpověď a radu.

Lhůty pro platební styk SEPA

Můžete mi prosím sdělit konkrétní paragraf daného mezinárodního předpisu, který stanovuje max. délku pro převod peněz v rámci EU? To že je to max. týden (5 pracovních dní) pro limit 50 000 EUR vím, potřeboval bych právě přímo § daného předpisu, který se mi dohledat nepodařilo.

Zahraniční SEPA platba

Dobrý den, dne 11.7. 2019 mi byly zaslaný peníze z Turecka (Istanbul) z banky Ojie microfinance bank. Dle potvrzení byla zaslána SEPA platba. Odesílatel psal, že platba bude na účtu 24-48h. Má účet v EUR a zaslal mi přímo už CZK (dle potvrzení odeslána částka a za ní CZK). Peníze ještě nedorazily. Mohu se zeptat, kdy dojdou z Turecka do ČR na účet u Air Bank? Děkuji

Platba v EUR ze zahraničí

Dobrý den, chci si poslat peníze v eurech ze zahraniční banky na český účet na Kč. Která česká banka je momentálně nejvýhodnější pro tento účel co se týče kurzu a poplatků za převod? Děkuji za odpověď

SEPA platba

Dobrý den, chci se zeptat, když jsem poslala peníze z euroveho účtu Fio v Česku do VUB na Slovensko dnes po osmé hodině, kdy to dorazí na účet? Děkuji za odpověď

Zahraniční platba

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli použiji správně SEPA platbu pro zaslání peněžní sumy v eurech do Turecka, kdy účet je veden v Istanbulu? Budou tímto způsobem peníze doručeny a za jak dlouhou dobu budou na tamní účet připsány? Děkuji a jsem s pozdravem Lukáš

Platba na Slovensko

Dobrý den, jak dlouho trvá převod peněz z Fio banky v ČR do VUB banky na Slovensku? A platí nějaký poplatek majitel účtu u VUB Banky? Děkuji

SEPA a volba banky

Dobrý den, od zaměstnavatele budu dostávat platby ze zahraničí v eurech. Moje banka má sice příchozí SEPA platby zdarma, ale hodně nevýhodný kurzovní lístek. Kterou banku byste mi doporučili pro běžný účet s dobrým kurzovním lístkem nebo kterou banku s eurovým účtem? Jde mi především o poplatky za vedení účtu a převod z eur na koruny. Děkuji.

Poplatak za euro platbu

Dobrý den, pokud budu z mého eurového účtu posílat peníze do zahraničí, kolik zaplatím na poplatku? Mění se poplatek podle toho jak velká částka peněz bude převedena?

Příchozí platby ze zahraničí

Krásný den, mám svůj základní účet u Moneta Money Bank a přemýšlím o založení nového účtu kvůli příchozím zahraničním platbám. Jsem student. Přichází mi platby ze zahraničí (v EUR) a nevím kde pro mě bude nejlepší si založit nový účet, abych tyto zahraniční platby mohl přijímat a nedocházelo ke ztrátám v konvertování měny. Zda-li u Monety, Raiffky, Equa či UniCredit? U Raiffky by mi vyhovovalo zobrazovat peníze v několika měnách. Tento účet bych rád používal i v Čechách na běžné platby. Dá se to v eurech? Co je nejvýhodnější?

Poplatek za příchozí platbu ze Slovenska

Dobrý den, pokud mi někdo ze Slovenska pošle částku v eurech na můj účet u ČSOB, bude banka účtovat poplatek za příjem platby ze zahraničí? To je 150 Kč! Díky za odpověď.

Na Slovensko

Dobry den, mam dotaz ohledne platby na Slovensko, cca EUR 60 EUR. Firma ma ucet u UniCredit Bank SK. Mohu zadat platbu ze sveho uctu (ucet mam v cz korunach), ktery mam u UniCredit Bank CZ (zadani c.u. firmy na Slovensku, prislusne symboly). Jakym zpusobem provest smenu ceskych korun na EUR, kdyz budu zadavat prikaz? Dekuji.

SEPA na Slovensko

Dobry den, mam sporici ucet a technicky ucet u UniCredit Bank. Z bankovnictvi mam internetove (online). Potrebuji provest platbu na Slovensko. Mohu platit bud platebni kartou nebo online bank. prevodem prostrednictvim UniCredit banky, kterou firma pouziva. Je mozne se prihlasit na muj ucet mym uzivatelskym cislem (ID) PLUS bezpecnostnim kodem, ktere mam od sve UniCredit Bank (CZ), i kdyz jde o platbu na Slovensko. Po vyberu zpusobu platby, t. j. online bank. prevod a vyberu banky, t.j. Unicredit bank jsem presmerovana na sk.unicreditbanking.net (ne ceska). Dekuji

Jak dlouho trvá platba ze Slovenska

Dobrý den, ve čtvrtek mi bylo zasláno ze Slovenska z OTP banky k nám do Ostravy 1500 EUR do Equa bank. Můžete mi napsat, jak dlouho to trvá? Děkuji

Převod peněz ze Slovenska

Prosím Vás o informáciu, akou formou môžem uhradiť zo Slovenska platbu v Kč na účet, ktorý je vedený vo vašej banke. Ďakujem za vašu odpoveď.

Platba do Německa

Potrebuji prevest penize z ceskeho konta (v korunach) na nemecke (v EUR). Kolik me to bude stat poplatku a jakou banku muzete eventuelne v Cesku doporucit? Dekuji.

Euro platba na český účet

Dobry den, chci se zeptat, zda je možné na dětský spořící účet v ČR zasílat platbu ze zahraničí v eurech? Děkuji za odpověď.

Expresní SEPA platba

Dobrý den, v pátek dopoledne z účtu slovenské banky VÚB byla zadána expresní platba ve prospěch účtu u české mBank se splatností 2.11. Peníze stále nejsou na účtu, zadané parametry IBAN, BIC apod. jsou v pořádku bez chyb. Banka normálně vše připisuje hned a na této straně žádný problém není, ze slovenské strany mám potvrzení o zadání platby. Nevíte, proč peníze i přes expresní platbu stále nedorazily?

Pokuta Rakousko

Dobrý den, mám zaplatit pokutu do Rakouska. V doručeném dopise mám napsaný BIC kód, ale vedle něj je napsáno: (SEPA převod!). Mám kvůli tomu použít SEPA převodu, nebo mi postačí obyčejná platba do zahraničí? A pokud mi postačí jen převod, mám použít kód, nebo mám vyplnit možnost "neznám kód SWIFT/BIC"? Děkuji mnohokrát za odpověď!

Zahraniční platba na Slovensko

Chtěla bych přispět na léčbu nemocného pejska (Slovensko) - kód banky 1100 z mého účtu (kód banky 0300) částkou Kč 500 Kč. Jakou částkou bude tento převod zpoplatněn? Budou koruny automaticky převedeny na eura? Kolik euro dostane příjemce?

Poplatková dispozice SHA

Dobrý den, mám zaplatit pokutu do Rakouska. U platby ale mohu zadat jen poplatky 'SHA', tedy když pošlu 50 EUR, tak vlastně dostanou méně. Jak to udělat, aby došla na účet konkrétní částka přesně? Díky 

Platební styk ČR-SR

Dobrý deň, poraďte mi prosím, v ktorej banke sú najvýhodnejšie poplatky za zahraničné platby, ak chcem posielať eurá z českého účtu na slovenský účet. Ďakujem.

Příchozí SEPA

Dobrý den, pracuji už rok a půl v Lucembursku a chodí mi výplata v eurech na český účet u Poštovní spořitelny. Dále mi chodí přídavky na děti. Z obou těchto plateb mi banka odečítá SEPA poplatek 150 CZK a 150 CZK. Chci si založit účet v Lucembursku. Je to možné? Popř. co k tomu všechno potřebuji? A poradíte kdyžtak jakou banku? Děkuji za radu a za odpověď.

Zaplacení pokuty v Rakousku

Dobrý den, přišla mi pokuta z Vídně, zaplatila jsem převodem, ale platba se vrátila, asi něco špatně. Navíc poplatek činil 250 Kč. Potřebuji přesně poradit, zádávám platbu do zahraničí. Na účet, to je IBAN AT70 0100 0000 0524 0212, teď majitel účtu/příjemce je tu psáno německy empfangerin W 21 PK Floridsdorf, ale to už si nejsem jista. SWIFT/BIC je BUNDATWW, banka příjemce? Reference to bude asi identifikační číslo že? Ještě nevím co zadat do účel platby. Děkuji

SEPA platba na Slovenska

Pokračování dotazu č. 5234: Dobrý den, děkuji za odpověď a přehled poplatků. Mám jen korunový účet, což asi nevadí. Můžete být ale konkrétnější? Co je to SEPA? Např. zmiňované Fio nabízí v IB jen Platbu do SR a Europlatbu s hrazením poplatků: každý své bance, zřejmě tedy SHA, BIC to po mě vůbec nechce. Pak ještě Fio má zahraniční platbu kde požadují i BIC a u volby poplatků mám na výběr: každý své bance, vše příjemce a vše plátce. Příjemce mi BIC vůbec neposlal, zřejmě ho tedy běžně nepoužívá, i když jim dost lidí platí z ČR. Jak tedy provést platbu na Slovensko přes IB ze zmiňovaných bank, nebo nějakým jiným způsobem?

SEPA a zahraniční platba

Co se myslí termínem "SEPA platba odchozí" a termínem "Zahraniční platba odchozí"? Jaký je v těchto termínech rozdíl? Předem děkuji za odpověď.

SEPA na Slovensko

Dobrý den, potřebuji převét několik desítek EUR na Slovensko do banky 0200. Účet mám u Fio, Air Bank a Equa bank. Mám jak IBAN, tak volný formát účtu příjemce. Nebo mám číslo účtu do ČR ale potřebuji tam převést v EURech. Co by jste poradili jak to nejlépe provést? Ještě jsem to nikdy přes IB neprováděl tak díky za radu.

Zahraniční platba, kurz a poplatky

Dobrý den, plánuji posílat peníze z CZK účtu vedeného v ČR na EUR účet vedený v zahraničí. Chci, aby byla částka převedena podle kurzu zahraniční banky. Znamená to tedy, že platbu musím zadat v CZK a pokud bych ji zadala v EUR, tak by byla přepočítána podle kurzu mojí české banky? A jedná se i v případě platby CZK-EUR o SEPA platbu? Nemusím počítat s žádnými poplatky navíc? Děkuji

SEPA platba ze Slovenska

Dobrý den, jaký je poplatek za SEPA platbu ze Slovenska?

SEPA platba příchozí

Dobrý den, chci se zeptat, kolik zaplatím za odeslání peněz z Paříže na účet do ČR. Účet v ČR mám u Raiffeisenbank. Jedna se o větší částku okolo 200 000 Kč. Děkuji

Výplata důchodu ze Slovenska

Dobrý den, dostávám část starobního důchodu ze Slovenska. Vzhledem k tomu, že jsem nenašla u nás banku, která má smlouvu se Sociálnou poistovnou SR a posílá převodem peníze bez poplatků, volila jsem poštovní poukázku. Od letošního roku již nechodí bankovní poukázka v obálce, ale platba poukázkou České pošty. Ta ovšem chodí i v prodlení. Co byste poradil? Poplatky za bankovní služby na účet u českých bank totiž opravdu dosahují ročně téměř výše onoho důchodu. Děkuji vám.

Cestujeme do zahraničí

Dobrý den, mám dotaz. V nejbližší době odjíždím na tříměsíční brigádu do Holandska a potřebovala bych zjistit přesný tvar mého čísla účtu v mezinárodním formátu (IBAN/SWIFT) č.ú. 283947789/0300 (Poštovní spořitelna). Na účet mi bude chodit výplata. Dále prosím o bližší informace při používání platební karty ( Mastercard) v Holansku, např. výběr z bankomatu, platby kartou, ceny za uvedené transakce a další. Moc děkuji za Vaši odpověď.

Zahraniční platby

Dobry den, mam momentalne Fio banku. Muzete mi prosim prozradit, ktera banka dava nejlelepsi kurzy na prevod z eur a take ktere banky jsou nejlepsi na prevody ze zahranici v eurech k nam a posledni, ktere banky maji nejlevnejsivybery z bankomatu v ramci EU. Dekuji

SEPA do Německa

Dobrý den, potřebuji převést částku 1 000 EUR z českého na zahraniční (německý) účet. Mám dva české účty, u mBank a UniCredit Bank. Potřebovala bych poradit, ze kterého bude převod výhodnější. mBank má o dost nižší poplatek za SEPA platbu. Není v tom ale nějaký háček? Moc děkuji

Ze Slovenska

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, 24.5.2018 mi byly odeslané peníze ze Slovenska do Čech. Jak dlouho to trvá? Děkuji za odpověď.

SEPA z Německa

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. 9.5.2018 mi byly odeslány peníze od Landesbank z Německa kolem 13:00 na český účet u ČSOB. Paní tvrdila, že peníze už musí být připsané. Dnes je 14.5.2018 a stále nemám peníze na účtu Proto bych se chtěla zeptat, do kdy by měly peníze dorazit? (12.5. a 13.5. byl víkend). Děkuji za Vaši odpověď

SEPA platba na Slovensko

Dobrý den, mám dotaz ohledně platby z ČR na Slovensko. Mám běžný účet u České spořitelny, která mi v rámci aplikace Servis24 umožňuje provést SEPA platbu. Jenže ta je vedená přímo v EUR a já bych chtěl zadat platbu v korunách na účet u Fio banky. Slovenský partner očekává platbu (nákup na portále Aukro) - a tak se chci zeptat, jestli není možné vložit peníze na české pobočce Fio banky s patřičnými údaji? K platbě mám IBAN a další potřebné identifikátory, takže bych rád zjistil, jestli to lze řešit i takhle? Předem děkuji za odpověď.

ABI a CAB

Dobrý den, mám provést platbu do Itálie, mám číslo IBAN a SWIFT. Majitel ještě uvádí ABI číslo a CAB. Co je to prosím za údaje a kde se případně zapisují? V zadání platby do zahraničí tyto údaje nikde nefigurují. Děkuji 

Poplatek za SEPA platbu

Dobrý deň, aká je celková cena poplatkov pri platbe zo Slovenska (VÚB Banka) do Českej republiky na účet v banke Equabank prostredníctvom ïnternet bankingu?

Poplatek za příchozí SEPA platbu

Dobrý den, pobírám starobní důchod ze Slovenské republiky, každý měsíc podle aktuálního kurzu. Po roce vstupu SR do EU mi Česká spořitelna vykazuje minus 100 Kč za převod Eura na Českou korunu. Je to krácení důchodu, nikdo mi to za celé roky nevysvětlil, poslední odpověď ze Sociální pojišťovny v Bratislavě byla, že za to může banka. Existuje jiný převod než SEPA? Děkuji za odpověď, D.

Nedoručená SEPA platba

Dobrý den, přítel mi posílal v pondělí peníze z Rakouska (RB) do Čech do České Spořitelny. Bohužel zadal špatný kód banky. Dnes je pátek. Peníze jsou tedy již 5 dní kdesi na mezi-účtech. Do kdy se mu platba vrátí zpět na účet? Děkuji

Lhůty pro mezinárodní platební styk

Dobrý den, jaká jaká je prosím zákonem stanovená maximální lhůta pro zahraniční převod finančních prostředků? Konkrétně z Anglie v librách do ČR na koruny? Jakému zákonu podléhá a kde případně reklamovat, že peníze po určité době nedorazily, ačkoli byly odeslány?

Nejlevněší zahraniční platby

Dobrý den, jde mi přednostně o posílání a přijímání peněz ze zahraničí u běžného nízkonákladového účtu, jedná se o převody i platby kartou. Platí, že nejvýhodnější kurz/poplatky nabízí Equa Bank či Air Bank? V současnosti mám běžný účet mBank, který bych si ponechal. Druhý účet bych používal výhradně na zahraničí. Nejedná se o nic stálého, třeba poslání/přijmutí 30 000 Kč jednou za tři měsíce, či běžné platby kartou za zboží. Nechci jen zbytečně přicházet o peníze. Děkuji.

Jak platit na Slovensko?

Dobrý den přeji, mám internetové bankovnictví Era a vždy jsem platil na Slovensko platbu přes eurogiro, protože poplatek je tam jen 59 korun, zatímco přes SEPA platbu by poplatek byl 250 Kč. Ale prý mají od příštího roku eurogiro zrušit z důvodu nízké využitelnosti. Jaký je tedy rozdil mezi těmito dvěma platbami, když je vic využívaná ta dražší SEPA platba?

Firemní platba do Ghany

Dobrý den, jsme malá česká společnost (s.r.o.) a máme partnery v Ghaně, kterým chceme pravidelně posílat peníze (do ghanské banky). Jak to nyní udělat? U mezinárodních bank (HSBC, Deutsche bank) nás odmítli - zakládají účty jen zahraničním nebo miliardovým společnostem. Je tu nějaká cenově dobrá možnost, jak ty peníze převézt? Děkuji

SEPA na Slovensko

Dobrý den, mám pouze účet v české měně u České spořitelny, nemám internetové bankovnictví a potřebuji zaplatit v eurech převodem platbu na Slovensko. Prosím poraďte. Děkuji

Jak zjistit IBAN

Dobrý den, dcera mi chce poslat z Irska peníze, ale potřebuje znát IBAN mého účtu v Moneta Money Bank, který neznám. Můžete mi poradit, jak ho zjistím a jaké další údaje bude pro odeslání peněz potřebovat? Děkuji za odpověď.

SEPA platba pokuty do Rakouska

Dobrý den, přišla mi pokuta z Rakouska, ale internetové bankovnictví chce název a sídlo banky. Na složence a v textu je pouze IBAN AT48 0100 0000 0502 0030 a BIC BUNDATWW a sídlo firmy Kärnten SVA 1 Strafamt. Co mám napsat do názvu a sídla banky? Děkuji K.

Zahraniční platba do Anglie

Dobrý den, mám účet u Moneta Money bank a chystám se do Anglie, kde si chci otevřít jejich bankovní účet, tak se chci zeptat jaké jsou poplatky za poslání peněžních prostředků z Moneta běžného účtu do Anglie? Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší účet

Dobrý večer, měla bych prosím prozbu, zdali nevíte, která banka v Německu je nejlepší s tím, že bych si potřebovala vybírat v Čr s touto Německou kartou peníze, aby vybírání nestálo nějaké velké poplatky, děkuji za odpověď. Budu Vám velmi vděčná.

Na Slovensko v EUR

Dobrý den, poradíte mi nejlevnější způsob, jak zaslat pár EUR na účet ve slovenské bance? Moje banka za to požaduje poplatek 220 Kč, což mi přijde neuvěřitelné. Děkuji.

Paypal a obchodování s neznámou firmou

Dobry den, hledam banku, ktera je pro zakazniky nejvyhodnejsi. Bydlim v Rakousku a v CR mi chodi duchod ve vysi 4.500 Kc. Jsem zakaznikem banky FIO, ale tato banka mi pro stazeni asi 3 000 Kc od nezname firmy hrozi "sankcemi". Jednou mi penize byly vraceny a ted mi tato Firma zase stahla 3 000 Kč. Ja jsem si u ni nic neobjednal, ani nevim, kdo to je. Je to americka firma. Nevim co mam delat, a chci od FIO banky odejit. A proto hledam nejakou jinou banku. Penize pouzivam na platby "PayPal, hlavne. Jak je to s prevodem penez do cizich zemi? Muzete mi poradit?? Dekuji Stepan Pomsar

Z Německa

Mam možnost pracovat v Německu. Mohu eura posílat na účet Poštovní spořitelny?

3 mil. Kč

Dobrý den, zajímá mě, jak probíhá převedení 3.000.000 Kč z jednoho účtu na druhý, jedná se o účet cizince a občana ČR. Co všechno se musí u dané operace splňovat? A jaký udáje se musí povinně vyplnit? Zdaní se mi to, je to z ciziny? A jak dlouho převedení potrvá?

Slovensko-Česko

Dobrý den, jak dlouho trvá převod ze Slovenské sporitelny do Fio banky? Fio účet je v czk korunách. Zaměstnavateli jsem dal mezinárodní formát účtu. Budou zde nějaké poplatky u mě jako u příjemce či to záleží zda to bylo posláno jako SEPA? Dekuji

Na Slovensko/SEPA

Dobrý deň, rád by som sa opýtal. Momentálne študujem a pracujem v Českej republike. Bežný účet mám zriadený v ČSOB. Pravidelne, každý mesiac, osielam na Slovensko dve platby. ČSOB si však za každý prevod účtuje až 250 kč. Rád by som zmenil banku, ktorá si neúčtuje až také vysoké sepa poplatky. Najlepšie by bolo, keby si tieto poplatky vôbec neúčtovala. Môžete mi prosím poradiť? Ďakujem.

Zahraniční platby příchozí

Dobrý den, každý měsíc mně chodí pravidelná platba z USA (důchod) přes IBAN na můj účet ČS. ČS spořitelna jsi za přijmutí platby v USD účtuje poplatek 100.- Kč. Jakým způsobem by bylo možné abych každý měsíc neplatil tento poplatek? Je možné mně vysvětlit systém BEN,OUR, SHA, SEPA? Vřelé díky za sdělení. Šídlo

Do Chorvatska

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda mohu poslat platbu do Chorvatska v EUR. Jaké jsou poplatky? Děkuji za odpověd.

Účet v cizí měně

Dobry den, mam u ceske sporitelny ucet. Jsem v zahranici a budu dostavat eura. Jde to nejak udelat, aby se mi eura neprevadely na ceske? Aby tam zustaly. A take, jaky je prosim poplatek vyberu ze zahranici prosim? Moc dekuji

Převod EUR ze zahraničí na koruny

Dobrý den, žijeme v zahraničí a nyní bychom chtěli převést do ČR (na koruny) větší částku v Eurech. Můžete mi poradit, jakým způsobem je to nejvýhodnější, případně, kdy dostaneme nejlepší kurz? Děkuji, Hana Novotná

Poplatek za platbu ze zahraničí

Dobrý den, mám u vás osobní účet. Pokud mi na něj dojdou eura, vím, že se automaticky mění na CZK. Napište mi prosím, jak vysoké poplatky si Česká spořitelna za tuto směnu účtuje. Děkuji.

Jak dlouho trvá platba do Ruska

Dobrý den, dne 3.1.2017 jsem posilal platbu do Ruska. Odeslal jsem kolem 10:00, za 2 hodiny mi přišla zprava z banky o realizaci platby. Dneska jsem telefonoval s paní, která platbu očekavá, ale nic nepřišlo. Jsem podnikatel a posilam platby do zahraničí poměrně často, ale penize byly někdy na učtu dokonce během 3 hodin (ano rychleji než tuzemska platba), někdy až na další den, ale nikdy se mi nestalo, že už třetí den a pořad nic. Jde o to, že faktura kterou jsem platil, ma byt uhrazena do zítra tak doufam, že to přijde. Iban, swift, jmeno banky a přijemce jsem vyplnil spravně. Chci se zeptat, kolik dní muže maximalne trvat převod a proč to někdy trva par hodin a někdy dny? To banka drží peníze a vydelava na tom nebo co? Děkuji

Do Číny

Dobry den. Poslal jsem platbu z Fio banky do Ciny a do 14 dni penize nedorazily. Za jak dlouho prijemce obdrzi penize?

Příjem peněz ze zahraničí (EU)

Dobrý den, mohl by jste mi poradit jak vybrat banku s nejmenšími poplatky za příjem peněz ze zahraničí, v rámci EU? Děkuji

3 dotazy

Dobry den 1) mohu si nove bankovni konto otevrit i drive nez az v lednu 2017? 2) Jake jsou nebo budou moznosti poslat penize do USA (tj. napr. z dolaroveho uctu na ucet nebo z korunoveho pres stavajici prepoctovy kurs)? A jaky bude poplatek za dejme tomu 1000 USD evtl. 10.000 USD? 3) Rad bych zjistil k jakemu ucely budou nebo maji byt podle planu pouzity 3/4 bilionu korun v Eurech, ktere CNB za posledni 2 roky nakoupila v kampani zvane "intervence" na oslabeni koruny a ma je nyni v trezoru. Dekuji Denis Gallo

Devizový účet

Dobrý den, ráda bych se zeptala, u které banky je nejlepší si zřídit devizový účet (soukromá osoba) s ohledem na poplatky, nejvýhodnější kurs příchozích a odchozích plateb, výběry z bankomatu v ČR a v rámci EU a kartu k účtu. Předem děkuji za odpověď.

Volba banky

Dobry den, mohli byste mi poradit prosim. mame nemovitost v CR a zijeme v UK a potrebujeme ucet na placeni poplatku v CR, kterou banku byste doporucili, byla bych Vam moc vdecna. Dekuji KM

Pracuji v Německu, žiji v ČR

Dobrý den, je lepší při práci v Německu, posílat si výplatu na německý účet nebo český účet. S tím, že žiji v Čechách a veškeré platby jsou v korunách. Děkuji

Pro studenta ze Slovenska

Dobrý deň, študujem v Brne a potreboval by som už konečne účet. Najlepšie študentský. Nie je problém nájsť vedenie účtu zdarma, rovnako aj výber z bankomatov, ale v mojom prípade práve ide o to aby mi mama vedela posielať peniaze zo SR, tak aby som neplatil ani za prichádzajúcu ani odchádzajúcu SEPA platbu. Mama má účet, kde platiť nebude ani keď posiela na koruny. Obaja máme slovenskú sporiteľňu a zatiaľ mi najlepšie vychádza v ČR práve Česká sporiteľňa, kde má práve SEPA platbu zadarmo zo SLSP. problém je, že výber z bankomatu je tam po prvom roku len dvakrát mesačne zdarma. Vedeli by ste mi prosím poradiť či mám teda ísť do tej českej sporiteľne alebo do nejakej inej banky? Ďakujem

Z ČR do Polska

Dobrý den, jak prosím poslat peníze v eurech do Polska na účet, když je běžný ůčet v korunách? Děkuji D.N.

SEPA platba do Německa

Dobrý den, mám poslat peníze z mého účtu na německý, ale vůbec nejsem schopna najít vůbec číslo účtu, na který to mám poslat. Vůbec se neorientuju v těch jejich účtech a ani nepoznám co je vlastně uvedeno jako č. účtu

Vklad EUR do Slovenské sporitelny

Dobrý den, chci se zeptat, zda jdou v ČR vložit eura na účet Slovenské spořitelny. Jedná se mi o to, že mám eura za mnohem výhodnější kurz než je nyní a potřebuji provést úhradu v eurech na účet Slovenské spořitelny. Děkuji za odpověď.

Volba účtu

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o pomoc při výběru banky v následující situaci. Žiji a pracuji v zahraničí, finanční obnos získaný dědictvim chci ponechat v korunách na českěm kontě. Protože na konto nebudou chodit žádné pravidelné příjmy, ráda bych se vyhnula poplatku za vedeni konta. Z konta bych vybírala peníze výjimečně v eurech v EU, více než 2500 Kč a přílezitostně prováděla SEPA platby. Proto se snažím najít co nejvýhodnější podmínky, aby byly poplatky co nejmenší. Menší přehled už jsem si samozřejmě udělala, ale i tak by byla Vaše rada v dnešní bankovní džungli opravdu nad zlato. Děkuji předem a přeji hezký den.

Platba ze zahraničí

Dobrý den. Převáděla jsem peníze z účtu betway casina metodou Direct Bank Transfer. Ani nevím zda vše proběhlo zprávně...chtěli spoustu ůdajů a vše bylo anglicky. Chci se zeptat jak dlouho to asi trvá než budou peníze převedeny na můj účet u KB. Děkuji za odpověď. S pozdravem Jana Dinterová

Poplatek za příchozí SEPA

Dobry den, prosim vas, posielam z mojho SK učtu do ČR platbu cez IB. Možete mi prosim naopisat, ktore banky a kolko čk strhaju svojim majitelom poplatok za cezhranicnu platbu?Jedna sa o banky s kodmi :0100 ,0300 ,0600 ,0800, 2010, 5500, 6200, 6210 ,6800. Hladala som to na strankach bank. ale marne,nič som sa o cezhraničnej uhrade nedozvedela. Dakujem sp ozdravom Zelkova

Platba z Německa

Pracuji v německu a firmé jsem dal číslo účtu v čechach české spořitelny. Chci se zeptat, když mi přijde výplata přijde mi v eurech nebo mi to spořitelna rovnou převede na koruny. Mam jen béžný účet. Dékuji za odpovéď

SEPA platba na Slovensko

V rámci charity pro slovenský pořad V siedmom nebi bych jim chtěla poslat 30 € a sdělili mi IBAN a čísla. Nemám s tím žádnou zkušenost. Musím do banky přijít s eury, nebo se to nějak převádí přímo v této bance a kolik tato transakce stojí. Děkuji.

Z korunového účtu na euro účet

Je možné převést platbu z účtu v korunách... na zahraniční účet v Eurech?

SEPA platby a poplatky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se něco mění na fungování přeshaničních plateb SEPA od letošního roku? (Ať už únor nebo říjen) Konkrétně chci vědět, jestli se nějak mění pravidla pro účtování poplatků za přeshraniční platby? A když odešlu SEPA platbu v korunách do zahraničí neměla by být účtována stejně jako platba po ČR? Děkuji za odpověď

Volba banky

Dobrý deň, čoskoro sa presťahujeme s manželom zo SR do ČR, poraďte nám akú banku vybrať pre bežný účet, na ktorý bude prichádzať pravidelne manželov dôchodok a tiež ešte potrebujeme dostať zo SR cca 30 000 EUR ako je to s kurzom, alebo je lepšie priniesť hotovosť so sebou a zmeniť ju v zmenárni? Ja som za Equa Bank, ale manžel tomu nie je naklonený. Je lepšie mať spoločný účet s dipozičným právom alebo každý zvlášť? Ďakujem za skorú odpoveď

SEPA platba do Rakouska

Dobrý den, mužete mi poradit, rad bych se zeptal, jak dlouho trva převod peněz ze Sberbank do rakouske banky. Děkuji

Mezinárodně známá banka pro firmu

Dobrý den, chtěli bychom změnit banku a potřebujeme poradit, kde by byli pro nás nejlepší podmínky. V současné době využíváme Raiffeisenbank a to kontokorent + běžný účet, Podnikatelské eKontoKomplet CZK+EUR, přímé bankovnictví, pojištění asis. služby, debetní karta. Pan jednatel má zájem o mezinárodně známou banku, je totiž cizinec a naše firma hodně podniká v zahraničí, proto tedy preferujeme mezinárodně známou baku, která má dobré jméno. U které banky dostaneme nejlepší podmínky hlavně u kontokorentu? Děkuji za odpověď předem.

SEPA odchozí

Dobrý den, potřebovala bych co nejvýhodnější euro účet, na který bych mohla vkládat eura v hotovosti a posílat platby do Nizozemí. Děkuji moc za odpověď.

Převod peněz z Německa do ČR

Dobrý den, chci se zeptat, když pracuji v Německu a mám tam i bankovní účet, jestli mohu převádět finance v eurech i na klasický účet v ČR nebo z tohoto účtu platit běžné věci jako je elektřina, nájem atd. v ČR jedná se o banku VRbank. Děkuji za Vaši odpověď.

Volba běžného účtu

Dobrý den pane Jermáři, děkuji za vaši odpověď ohledně poplatků, dotaz č.2475. V odpovědi jste se ptal u jaké banky jsem (UNB). Poradil jste mi třeba Fio banku na běžný účet. Je u ní možné si pro ten bezplatný styk se Slovenskem zřídit i devizový účet samostatně nebo má vůbec nějaká z 30 bank nabídku samostatného devizového účtu a nebere si poplatek za příchozí platbu? Omlouvám se, že píši opět přímo Vám, je to můj poslední dotaz. Předem děkuji za odpověď, s pozdravem D. Dvořáková

Účet pro PO podnikatele

Dobrý den, chtěli bychom změnit banku a potřebujeme poradit, kde by byli pro nás nejlepší podmínky. V současné době využíváme kontokorent + běžný účet, Podnikatelské eKontoKomplet CZK+EUR, přímé bankovnictví, pojištění asis.služby, debetní karta. Děkuji

Platba na Slovensko

Dobrý den, potřeboval bych z ČR poslat na běžný účet na Slovensku přesný obnos peněz, tak aby příjemce v SR získal na svůj účet (u mBank SR) celkovou sumu 400 EUR. Jak to udělat co nejefektivněji, kolik mně to bude stát? Nechci aby příjemce platil a zároveň já mám v ČR k dispozici běžný účet u ČSOB, Equa Bank a mBank. Děkuji

SEPA platba poplatky

Dobrý den, chystám se odeslat SEPA platbu do Německa, a zajímalo by mě jak je to s poplatky SHA (nutné jen tento u SEPA). Tento poplatek by měl znamenat že se o poplatky dělíme s příjemcem, jak to mám chápat? Že se příjemci odečte částka z přijímané částky? Potřeboval bych vědět kolik to bude činit protože potřebuji, aby na účet v příjemce přišla přesná částka (musím tedy asi poslat více- o kolik?). Konktrétně se jedná o banku Deutsche Bundesbank - na ofic. stránkách jsem nic nenašel. Na mojí straně se SHA poplatek asi myslí poplatek za SEPA platbu, u fio nyní výhodných 20kč ? Děkuji i pokud nebudete moci poradit. Jiří T.

Fiktivní kupec v zahraničí a falešná banka

Dobrý den, už jsem sem jednou psala,ale opět potřebuji pomoci. Prodávala jsem maturitní šaty do Belgie a pani mi slíbila 8 000 Kč. Šaty jsem tedy odeslala. Ale pa k mi psala pani a i její banka, že musím odeslat 4 000 Kč, které pani musela zaplatit bance a, ona i banka mi slíbili, že se mi po odeslání peněz připíše 12 000 Kč. Jenže jsem peníze nestihla odeslat včas a za zpoždení musela pani zaplatit dalších 8 000 Kč s tim že je musim odeslat i já protože na účtu v bance je 20 000 Kč a dřív mi je banka nemůže převést až po tom, co se to vyrovná. Jenže mezitím naskočilo dalších 14 000 Kč a její banka mi měla převést celkové 34 000 Kč a poslala mi i potvzení, že jsou peníze připraveni odeslat. Ale neuvědomila jsem si, že musím dát zahraiční číslo účtu, tak jsem jim psala že jsem se pletla a oni, že za komplikace a změnu informací naskočila další platba 16 000 Kč. To jsem jim řekla, že už nic platit nebude a že chci zpět moje peníze. Banka mi psala že nemůže dokonči transakci protože to neni kompletní a že po připsání 16 000 Kč bude vše v pořádku, protože v bance PenFed Credit Union je 50 000 Kč. A že můžou dokončit vše po odeslání mých 16 000 Kč. Ale napsala jsem jim, že už peníze nemám a ať mi odešlou peníze a dokončí platbu s tim, že moje banka po připsání odečte 16 000 Kč a odešle jim to na zpět. Mám komletní adresu té pani a i ověřenou banku PenFed Credit Union, že normálně exustuje. Všichni se mnou komunikují a i dokonce ředitel banky a poslal i fotku s podpisem do emailu jako přílohu banky. Nevím, co mám teď dělat. Potřebuji moje peníze zpět. Policie mi řekla že když komunikují, že to podvod nebude a že s tim teď nic neudělají. Prosím moc o pomoc

Euro účet

Dobry den, zajimam se o zrizeni euroveho uctu, dlouhodobe ziji v Recku, ale z pochopitelnych duvodu mi mistni banky nevyhovuji. Mohli byste mi prosim nejaky doporucit? Na internetu jsem narazila na nemeckou banku VR Bank Zittau. Jaky na ni mate nazor?

Porovnání běžných účtů

Pokračování dotazu č. 2308: Dobrý den, když si prohlídnu ČS běžný účet tak neumím vyčíst poplatek za otevření účtu, poplatek za výběr z bankomatu u vlastní banky, poplatek za výběr z jiné banky za zrušení účtu poplatek za měsíční přímé bankovnictví. Tak proto Vám píši. Děkuji za odpověď

Převod z Rakouska

Dobrý den, jak dlouho a kolik stojí převod peněz z rakouské Sparkasse do Ge Money ČR.

Jakou zvolit banku?

Dobry den, poprosil by som o radu s vyberom banky. Som obcan SR, prisiel som do CR za studiom, cize som studentom VS este 2 roky. Popri skole som zamestnany v ceskej spolocnosti a zaroven dostavam mesacne peniaze v eurach od rodicov zo slovenskej banky. Od uctu teda pozadujem: - Vedenie uctu zdarma - Prichodzia SEPA platba v EUR zdarma alebo co najmensi poplatok (slovenskyu ucet je v mBank) - Vyber z bankomatov v CR zdarma (pripadne vyber z inych bankomatov zdarma) - SMS notifikacie o platbách co najlacnejsie (30+- SMSiek mesacne) Dakujem pekne. S pozdravom Pavol

Levný devizový účet

Dobrý den,mám devizový účet u čsob, kde platím, za každou částku, která mi na tento účet přijde, poplatek 5,55€ a za vedení účtu ještě 5,51€ a navíc za každý hotovostní výběr 60 czk. Takto mi tento účet vyjde měsíčně na 1500-1600 czk, což se mi zdá poměrně hodně. Prosím o radu, která banka je pro mne výhodnější, má pobočku v Plzni, nejraději bych německou banku s přeshraniční působností, děkuji

Platba do zahraničí nebo podvod

Dobrý den, prosím o radu - musím co nejdříve poslat malý obnos na Banco di Napoli, u které banky je možno poslat obnos přimo tzn. vložit peníze osobně a kde je nejmenší poplatek za tuto službu. Děkuji vřele, nemám ponětí jak to uělat. Jsem seniorka. Děkuji za pomoc.

Dánsko-Česká Republika

reakce na odpoved: jednalo se banku v dansku - nordea. Ve formulari jsem musel souhlasit, ze akceptuji pripadne poplakty spojene s prevodem. Kolik ale to bude bylo ve vseobecnych podminkach jen napsano, ze to zalezi od te ktere banky. Ja ale predem nevedel, ze nordea nema primo kontakt na equa a ze si bude vybirat zrovna csob. Jednalo sa o zhruba 450 000kc, takze strata na konverzi cinila cca 10 000kc. CSOB se taky ohradila ze neudelala nic spatne. Ja se potom ptam, proc se vyplnujou kontaktni udaje v pripade dotazu (takhle nejak se to policko ve formulari jmenuje), kdyz neni v nikoho zajmu se dopatrat ocividneho preklepu. Dle meho je to minialne neeticky ze strany CSOB, ze sa v podstate nic si nauctovala 1000kc plus profit z konverze. A pritom jsem se je o nic nezadal. Nenaplnuje tohle skutkovou podstatu neopravneneho obohacovani?

SEPA mBank příchozí

Chci uhradit na účet 670100-2205466567/6210 170 Kč z mého účtu na Slovensku ze Slovenské spořitelny. Kolik € mám poslat, aby byla příjemci připsána uvedená suma? Jsou za to nějáky poplatky? Jozef

Příchozí SEPA platba ČS, Air-Bank

Dobry den,viete mi povedat ktore z tychto bank si uctuju poplatky a ake za prijem platby zo slovenska: 3030,0800,0300. Dakujem

Příchozí SEPA platba KB

Chci uhradit na učet v Komerčni bance 350kč, kolik mam zaslat €. Účtuje si za to banka nakej poplatek?

SEPA platba ČR SR

Dobrý den, ze Slovenska mi paní poslala na účet u mé banky Equa bank, napsala číslo správné, ale popletla křestní jméno. Myslíte, že peníze dorazí? Děkuji, Krásná

Dotaz na běžný bankovní účet

Hledám banku, která má na podnikatelském účtu žádné, nebo nejnižší poplatky při přeshraničním platebním styku, příjem nebo platba. Děkuji.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, jak dlouho trvá převod z banky Sparkasse do banky Era jednoduše | Era jednoduše? peníze se posílaly v pátek a to z Německa, Monchau. Děkuji za info.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den,jsme menší firma v Praze , fakturujeme do zahraničí(převážně DE) a platby provádíme i v tuzemské měně.Proto máme dva účty- 1.tuzemský a 2.Euro.u Raiffeisen Bank. Používám internetové bankovníctví "Multicasch", které mi vyhovuje. Platíme však velké poplatky a to i za převod z Euro účtu na jiný Euro účet. Ročně se tato cena vyšplhala na: 530,-Euro+ 11.570 CZK. Nemůžete mi poradit vhodnou banku s nižšími poplatky , která má též elektro.bankovnictví na dobré úrovni? Děkuji za Vaši odpověď.

Zasílání peněz z Německa na účet v Česku

Dobrý den, potřeboval bych poradit, nastoupil jsem do práce v Německu, mám bankovní účet u Reiffeisen banky v Č.Budějovicích, můžete mi prosím Vás poradit, jestli je možné peníze z Německa zasílat na můj účet a v jaké formě ho mám dát zaměstnavateli. Děkuji za radu a přeji hezký den. F.M.

Účet pro zasílání důchodu z Anglie

Vazeni, potrebovala bych si otevrit ucet na ktery by mi mohl byt zasilan duchod z Anglie. Muzete mi sdelit jake mate poplatky? Nebo bylo by mozne si nechat duchod posilat do anglicke banky a pak prevest paypalem na ucet ve vasi bance? A jake poplatky mate za tuto sluzbu. Dekuji vam predem za odpoved. S pozdravem Maria

Dotaz na běžný bankovní účet

Pokračování dotazu č. 1908: Děkuji Vám pane Jermáři, měním banku, Air Bank je skvělá!

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho trvá platba z Rakouska na účet vedený v ČR. Má mně přijít platba z rakouské banky do ČSOB, jenže už uplynulo 13dní a já stále nemám platbu na účtě. V ČSOB mi před týdnem řekli, že vidí, že na účet se má připsat ze zahraničí, ale do dnešního dne mi platba nebyla připsána na účet. Kam se mám obrátit?

Dotaz na běžný bankovní účet

Jsem členem mezinárodního spolku publicistů. Jsme registrovaní v ČR, chceme tu mít účet pro členské příspěvky a bežnou nenáročnou spolkovní agendu. Pokladník však by měl být v zahraničí a mělo by se dát elektronicky účet obsluhovat, zasílat sem příspěvky a vklady. Jde to? A když ano, u které banky to je nejvýhodnější? Jaké poplatky máme očekávat? Děkuji.

Dotaz na běžný bankovní účet

Pokračování dotazu č. 1812: Dobrý večer, úhradu cca 600Kč potrebujem realizovať na účet obchodného partnera v banke mBank, ktorá má kod 6210. Ak úhradu realizujem v eurách, bude platiť jej klient nejaký poplatok za konverziu? Ďakujem S pozdravom Školník

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal pokud mám účet v Německu jak bych mohl nejlépe vybrat peníze v tuzemsku abych nemusel platit vysoké poplatky? Mám účet i v české bance, ale myslím si, že převod by byla ta dražší varianta. Děkuji za odpověď

Dotaz na běžný bankovní účet

P.T. Prosím o zodpovedanie nasledovnej otázky. Ako súkromná osoba chcem poslať zo Slovenska inej súkromnej osobe do Českej republiky internetbankingom SEPA platbou menšiu sumu peňazí . Mám účet v ČSOB na Slovensku a príjemca má účet vo vašej banke. Moja otázka teda znie: Bude musieť príjemca peňazi zaplatiť neaký poplatok Vašej banke ak áno tak aký? S úctou Štefan Kolivoško

Dotaz na běžný bankovní účet

P.T. Prosím o zodpovedanie nasledovnej otázky. Ako súkromná osoba chcem poslať zo Slovenska inej súkromnej osobe do Českej republiky internetbankingom SEPA platbou menšiu sumu peňazí . Mám účet v ČSOB na Slovensku a príjemca má účet vo vašej banke. Moja otázka teda znie: Bude musieť príjemca peňazi zaplatiť neaký poplatok Vašej banke, ak áno tak aký? S úctou Štefan Kolivoško

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobry den, poradte mi ktera z bank je nejlepsi pro prevody SEPA tj odeslani / prijem. -mBank - zdarma ale ma dost horsi urok CZK / EUR, -AirBank - poplatek 25czk castka: 100 EUR. Dale vybery v zahranici mimo EU z bankomatu debetni kartou, prikladem treba Thajsko a pod: AirBank - chce 100czk. mBank - nad 2500czk je to zdarma ale horsi opet kurz. Ktera je lepsi pro tyto situace?

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, dá se někde zjistit výše poplatku u převodu ze Slovenské sporitelny (euro) na korunový účet u komerční banky? Děkuji.

Dotaz na běžný bankovní účet

Pokračování dotazu č 1712: Ve zkusebni lhute nejsem ,pujcku uz mam tu radne platim chystam se do nemecka za praci ,tam myslim ze neni ceska sporitelna jak mam posilat nemecky penize na muj ucet kdyz tam neni ta ceska spooritelna ,nechci prestat platit pujcku a zbytecni problemy mit kvuli tomy rada nejaka

Dotaz na běžný bankovní účet

Pracuji v nemecku a tam neni ceska sporitelna potreboval bych z nemecka poslat penize na muj ucet do cech jak to mam udelat a kde mam jit dik za radu

Dotaz na běžný bankovní účet

Witam w 2010 roku pracowałam na terenie Czech i miałam konto w banku Ceska sporitelna którego nie zamknęłam z powodu zgubienia dowodu osobistego i przyszło mi pismo z Czeskiego Kruka że mam dług: 1538,23 kc i mam pytanie jak mam tą sumę oddać jak mieszkam w Polsce czy mam sie do Czech wybrać żeby oddać tą sumę i zamknąć konto.

Dotaz na běžný bankovní účet

Chtěl bych se zeptat jaká muže být výše poplatku, při převodu peněz přez IBAN ze Slovenske banky do Komerční banky v ČR

Dotaz na běžný bankovní účet

Pokračování dotazu č. 1646: Dobrý den, děkuji Vám moc za odpovědi. Přesto bych rád upřesnil dotaz na otázku č. 1646 od John Mary - HOTOVOST POTŘEBUJI PRAVIDELNĚ VYBÍRAT V EUR na přepážce. tedy chápu správně, že nejvhodnější banka bude FIO ? Ještě jednou děkuji za odpověď.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, dovolte stručný dotaz. Hledám nejvhodnější účet vedený v EUR, s nejnižsími poplatky. Banka v ČR. S tím, že ze zahraničí z Holandska bude pravidelně přicházet mzda, zhruba ve výši 2.000 EUR měsičně. Potřebuji pak hotovost vybrírat na pokladně za minimální poplatek. Můžete mi prosím poradit nejvhodnější banku - pobočku v Brně ? Vřelé díky za reakci. JM

Dotaz na běžný bankovní účet

Pokračování dotazu č. 1613: Jedná se o ČS a bylo by to 80euro do Chorvatska.

Dotaz na půjčku

Dobrý den,pracuji již několik let každou sezónu na Mallorce a každý rok řeším ,kterou banku bych si měla zvolit na pořízení bankovního účtu abych nemusela posílat manželovi peníze /Eura/ domů poštou a přitom převodem měny nepřicházela o velké částky peněz?Je možné mít banku , která funguje po celé EU...??Platíme převážně kartou na Mallorce-Německo a Česko.Děkuji Tereza P.

Devizový účet v české bance

Dobrý den, přemýšlím o založení devizového účtu u nějaké z bankovních institucí zde v České republice - několikrát měsíčně cestuji na zahraniční služební cesty po Evropě a tak si chci založit jak účet vedený v eurech, tak v librách s platební kartou (ať už ke každému účtu zvlášť nebo k oběma najednou, to mě netrápí).
Jen netuším, u které banky by toto bylo nejvýhodnější, chtěl bych platit co nejméně za výběry a platby a chtěl bych zde v ČR vkládat zahraniční měnu přímo na účet (některé banky to mají tak, že musíte vložit českou a tu Vám převedou aktuálním kurzem ČNB na danou měnu, jenomže nechci chodit do směnárny vyměnit eura za české a pak je vkládat na účet na eura, to je nesmysl). Prosím o radu.
Předem děkuji za odpověď. Lukas

Banka pro důchod z Německa

Dobrý den, v nejbližší době budu pobírat starobní důchod ze SRN, můžete mi prosím poradit banku v ČR, která si účtuje nejmenší poplatky za takovéto pravidelné příchozí platby z této země ?
Děkuji. Jirka

Poplatky příchozí platby ve FIO Bance

Dobrý den, pobírám alikvótní část důchodu z Kypru a to 75 Euro měsíčně a to zasíláno v ČSOB bance, srážka z toho malého množství je 5 Euro.Jelikož mám ve FIO bance běžný účet rád bych si nechal posílat zmíněnou částku z Kypru do FIO banky, kolik bych platil u vás za to poplatky?
Děkují za odpověď. Hliva.

Podnikání v Polsku, založení účtu

Dobrý den, mám dotaz. Ve které bance v Polsku se dá založit účet, abych neplatil měsíční poplatky? Potřeboval bych účet podobný FIO bance, kde se neplatí za příchozí a odchozí platby ani za vedení účtu. Na účet by mi platili lidé v Polsku a po určité době bych částku převedl na účet v ČR (tady se poplatku asi nevyhnu, ale to by nevadilo). A mám ještě jeden dotaz - pokud bych si na účet nechal zasílat peníze z faktur, musím mít podnikatelský účet nebo stačí běžný jako u nás? Musím mít s sebou pas nebo stačí český občanský průkaz?
Díky za rady popř. odkaz na nějakou stránku, kde bych získal další informace. Martin.

Platba na Slovensko z mKonta

Do nedávna bylo možno zaslat platbu na Slovensko z m Konta zdarma. Od doby přechodu na nové stránky mBanky, ostatně jsou na dvě věci, jsou uvedeny obě možnosti, jak SEPA tak SWIFT, ale nabídne se jen platba SWIFT, u které se ukáže přibližná částka v CZK a to třeba i dvakrát vyšší než máte zaplatit. Je to normální? Jan M.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den .. manžel pracuje v zahraničí a má euro účet u Poštovní spořitelny. Je vyplácen v CHF. Poplatek za příchozí platbu činí cca 700,-Kč. To se mi zdá nehorázné. Poradíte mi, prosím, v jaké bance je poplatek malý či žádný .. děkuji!

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, jsem v konfrontaci s jistou zahraniční službou, ze které se mi nedaří odeslat peníze (EUR) na své české účty. Po kontaktování podpory mi bylo řečeno, že mám účet, který není podporován jejich bankou a že mi to nemohou poslat, dokud nezadám podporovaný účet. dotaz: Existuje něco jako kompatibilita bank pro odesílání mezinárodních plateb, nebo mě (jak se domnívám) vodí za nos? Ještě upřesním jejich banka je polská banka BIC WBKPPLPP a nemůžou mi prý poslat peníze na mBANK, AIRbank, ZUNO bank ani na FIO (zde jsem ztroskotal se SEPA platbou, což chápu, ale že mi nemůžou poslat mezinárodní platbu, to mi hlava nebere) Díky předem za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Pokračování dotazu č. 971: pokud si vemu úvěr ve výši 700tis. a moje manželka v budoucnu si bude taky chtít vzít úvěr ve výši 500tis., nebude omezena tím, že já již budu mít úvěr? Že v případě, kdybych nesplácel, tak by závazek přešel na ni, jako na manželku a to by pak dva úvěry jistě neutáhla, popř. naopak (kdyby jeden z manželů nesplácel). Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, na základě nefunkční platby kartou na dálniční mýtné bráně v ITÁLII ( dálniční spol. AUTOSTRADA BS-VR-VI-PD S.P.A.) musíme zaplatit na účet uvedený na dokladu do 15 dnů poplatek 17 EUR. Jedná se o platbu do zahraničí na uvedený účet banky. Žádám Vás o radu jak postupovat a případně jakou volit banku, aby poplatek byl ekvivalentní požadovanému nákladu . Zda existuje i jiná možnost tj. složení na konto v zahraničí ( EUROZÓNA, EU , ..... ?). Předem děkuji V.T.

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den,kterou banku doporucujete pro pravidelny prijem plateb ze zahranici tj.euro .Poplatky ,vedeni uctu atd.? Dekuji za odpoved. L.Sannen

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den, reaguji na otazku c. 805. Mate jeste jinou alternativu k Fio bance pro tyto kriteria? Dekuji za odpoved. S pozdravem Jakub B.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, ctěl bych z mého italského učtu poslat na můj Euro učet u Fio banky peníze.Nedaří se mi to,jelikož Fio banka není v SEPA,ale Target2(obchoduje přes Evropskou Banku).Obě banky mě odkazují na tu druhou.Můžete mi poradit,která z "nízkonákladových"bank je v Sepa? děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, prosím o sdělení - pokud vypovím své stavební spoření letos např. v květnu, a v únoru 2013 vložím ještě na účet vklad, připočte se mně při vypořádání k uspořené částce státní podpora za rok 2013? Děkuji za odpověď M.Nestler

Dotaz v bankovní poradně

Jsem hodně v zahraničí a raději u menších obchodníků platím hotově než kartou (vybírám z bankomatu),ale samozřejmě platbě kartou se taky nevyhnu. Posílám peníze z mobilu,ne přes internet. Příchozí platby jsou rovněž většinou ze zahraničí. Zhruba dvě příchozí,šest odchozích,šest výběrů z bankomatu,pět krát placení kartou.Prosím o radu,která banka by byla pro mně ideální. Děkuji. S pozdravem J.Dukay

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, pracuji v Německu a chtěla bych si založit eurový mezinárodní účet, na který bych mohla vkládat v Eurech a vybírat kdekoliv v Evropě a převádět eura i na český účet přes aktuální kurz. Která banka má své bankomaty po celé Evropě? A je zároven výhodná, bez velkých poplatků, pro případ nečinnosti. Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Momentálně jsem bez účtu v bance. Je časově náročný vyznat se v nabídkách bank.potřeboval bych účet u banky na bežné posílání výplaty bez zbytečných poplatků za výběry, vedení účtu a jiných skrytých poplatků a zároveň by se mi hodila možnost posílání peněz na účet ze zahraničí.např v eurech a dolarech.Děkuji za odpověď!!!

Dotaz v bankovní poradně

zdravim,nize jsem se ptal na vyhodny ucet vedeny v EUR a poradili jste mi Fio banku u ktere ucet mam... problem je ze Fio neni clenem SEPA a z nemecke Sparkasse mi odmitaji poslat penize...nevite o nejakem reseni? dekuji...

Dotaz v bankovní poradně

zdravim hledam levny ucet vedeny v EUR,s nizkymi poplatky za prevody v eurozone ale musi byt clenem SEPA.... idealne s platebni kartou.... dekujiRychlé odkazy

Banky v ČR