Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1723, Dotaz na běžný bankovní účet

Jak poslat peníze na účet v jiné zemi, když tam není moje banka?

29.12.2014 Běžný účet

Pokračování dotazu č 1712: Ve zkusebni lhute nejsem ,pujcku uz mam tu radne platim chystam se do nemecka za praci ,tam myslim ze neni ceska sporitelna jak mam posilat nemecky penize na muj ucet kdyz tam neni ta ceska spooritelna ,nechci prestat platit pujcku a zbytecni problemy mit kvuli tomy rada nejaka

Dobrý den,

v Německu si otevřete účet u jakékoliv tamější banky (to nemusí být Česká spořitelna, která v Německu není) - volte takovou banku, která má vedení účtu zdarma a nízké či nulové poplatky za odchozí SEPA platby. V Čechách platbu odeslanou z německé banky můžete přijmout buď v ČS (poplatek 100 Kč za příchozí SEPA platbu) nebo si otevřete nový účet u mBank či ZUNO, kde je vedení účtu u příjem SEPA plateb zcela bez poplatků.