Banka Zuno ukončila svoji činnost dne 2.6.2017

2. června 2017 ukončilo ZUNO svoji činnost a přesunulo veškeré bankovní aktivity do Raiffeisenbank.

  Adresa: Zuno Bank AG, Na Rybníčku 1329/5, 120 00 Praha 2 
  IČ:  
  SWIFT: ZUNOCZPPXXX 
  Kód banky: 2310 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Zuno

  Nízkonákladová banka nové generace od rakouské skupiny Raiffeisenbank. Velmi slušný spořicí účet, bezpoplatkový běžný účet, spotřebitelský úvěr bez poplatků a s nízkým úrokem kol 10%. Moderní web plný interaktivních prvků. Těšíme se na hypotéku.

  O bance Zuno

  Jednoho dne se v Raiffeisen Bank International sešlo několik lidí, kteří si položili otázku: Nemohlo by být bankovnictví jednodušší a modernější? Mohlo, odpověděli si. A tak začalo vznikat ZUNO. Model online banky, která funguje po boku své „mateřské“ banky, mají už v několika zemích. Nyní ho přinášíme i do střední a východní Evropy. V čem je ZUNO jiné? Je otevřené a přímé. Nemluví typickým bankovním jazykem. Nenutí vás někam chodit, když potřebujete něco vyřídit. A vždycky víte, na čem jste. Myslíte, že je to nemožné? Kdepak. Opravdu chceme udělat všechno tak, aby ZUNO mohl mít každý rád. A hlavně aby vám zůstalo víc času pro sebe. Less bank, more life. To je ZUNO.

  Ať jste, kde jste, ZUNO je všude. V každém počítači nebo mobilu připojeném k Internetu. Naše služby můžete využívat, kdykoliv vás napadne. Svoje peníze máte vždy pod kontrolou – v pátek jako ve svátek, ve dne jako v noci. Online banking a kontaktní centrum fungují 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a stejně tak i chat.

  Dotazy v poradně k

  M

  #13227, Výpis z účtu ZUNO, Běžný účet, 2.3.2021

  Dobrý den, potřebuji výpis z bývalého účtu ZUNO. Prosím o sdělení, jak postupovat. Děkuji

  Dobrý den,

  klienti ZUNO byli převedeni do RB. Pro výpis z účtu vedeného u ZUNO zkuste kontaktovat RB.

  M

  #9946, Zuno a exekuce, Banka, 3.5.2020

  Dobrý den, mám exekuci od ZUNO banky z roku 2017. S kym se mam ted bavit, s RB? Nebo když ZUNO zkrachovala, nepadá i ta exekuce?

  Dobrý den,

  Zuno nezkrachovala, pouze ukončila svou činnost a kmen klientů a prodala Raiffeisenbank. Zkuste se poptat u RB, nicméně vaši pohledávku mohla Zuno (nebo RB) odprodat i komukoliv dalšímu. Banky čím dál tím méně řeší nedobytné pohledávky ve vlastní režii a častěji takovéto balíky úvěrů po splatnosti prodávají specializovaným firmám na vymáhání. Určitě ale váš dluh nezanikl. 

  A

  #9864, Výpis ze Zuno Bank, Banka, 24.4.2020

  Dobry den, chci se zeptat,  jak mohu dostat vypisy se Zuno banky, ktera jiz neni. Dekuji

  Dobrý den,

  Zuno byla převzata Raiffeisenbank a banky mají povinnost archivovat data po dobu 10 let zpětně, tedy šance na získání i takto starých výpisů neexistující banky stále je. Kontaktujte Raiffeisenbank.

  PL

  #9137, Jak zrušit účet u ZUNO Bank?, Běžný účet, 2.3.2020

  Dobrý den, potřebuji zrušit účet, který byl založený u ZUNO a převedený k jiné bance. Poradíte, prosím? Děkuji. 

  Dobrý den,

  běžné účty vedené u ZUNO banky byly převedeny pod Raiffeisenbank. Pro zrušení účtu navštivte nejbližší pobočku Raiffeisenbank.

  JV

  #7843, Zisk bank, Banka, 25.10.2019

  Dobrý den, rád bych se zeptal, kolik % si dokáží vydělat obecně banky s penězi od svých klientů. Myslím tím čistě obchodování, bez jakýchkoli poplatků od klientů atd. Děkuji

  Dobrý den,

  jaký výdělek máte přesně na mysli? Zisk na vlastní kapitál (ROE), zisk na všechna aktiva (ROA), úroková marže na jednotlivých produktech nebo něco jiného? Jaký typ banky Vás zajímá - moderní nízkonákladová nebo tradiční velká s širokou pobočkovou sítí? Nová začínající nebo zavedená banka? 

  Každý typ banky na tom bude trochu jinak. Moderní nízkonákladové banky mají častěji nižší úrokovou marži a nulový výnos z poplatků, protože nabízejí levnější úvěry a vyšší úrok u spoření, což jim dovolují nízké provozní náklady. Klasická velká banka to bude mít naopak. Začínající banky více amortizují setup costy a mají vyšší akviziční náklady, zavedené banky s neefektivními interními procesy před redesignem a digitalizací trápí zase jiné náklady a některé banky se do zisku nedostaly nikdy (např. ZUNO). 

  Články o

  Výplata klientů Sberbank CZ – kdy peníze získáme a jaké produkty od jiných bank si vybrat?

  6.3.2022, Banka, Autor: Pavel Strašák

  …ů fondů. Jaké banky nám v roce 2022 působí v Česku?Počet bank v Česku nám povážlivě klesá. Kroměkrachů a dobrovolných odchodů (např. ING Bank, nebo ZUNO) za to mohou zejména fúze.Nedávno nám se nám spojil do MonetaBanky Wüstenrot,institucionálně se již sloučila EQUABank s Raiffeisenbankou, nebo …

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  5.9.2017, Hypotéka, Autor: Petr Jermář

  …čích první pozice (podobně jako Air Bank súčtemzdarma, která vybíhá na prvních pozicích při shodné ceně za vedení účtu 0 Kčdíky abecednímu řazení – ZUNO by se mohla učit). [comparison c=7 d=2017-09-05 id=923a1000a706a1120a8a657a800a1096a1097] Jakzískat co nejnižší úrok?Žádat o hypotéku sLTV do …

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  11.5.2017, Půjčka, Autor: Pavel Strašák

  … úroků. Bezpoplatku za vedení Kreditních karet bez poplatku za vedení apodmínky minimální útraty bohužel moc na trhu není. Odmyslíme-li si končícíZUNO a ČSOB, která kreditky zdarma nabízí jen studentům, zůstávají nám ve hřepouze dvě banky, Sberbank a Raiffeisenbank, stéměř identickými parametr…

  Jak se neplatila daň z úroků

  6.2.2017, Daně, Autor: Jan Budín

  …mld. Kč na necelých 8 000 účtů a na dani se mohlo ušetřit necelých 2,6 mil. Kč ročně. Tuto daňovou optimalizaci umožňovaly Moravský peněžní ústav a ZUNO (ta na ni přímo lákala). Spořící státní dluhopisy Podobně jako na neplacení daní vábila klienty ZUNO, tak i samostatné Ministerstvo financí na…

  Air Bank roste, ale klesá jí zisk

  25.11.2016, Aktuálně, Autor: Petr Jermář

  …ové sazby nebo je to cena za růst tržního podílu? Historie Air Bank Air Bank vstoupila na trh v listopadu 2011 a lze ji řadit spolu s Equa bank, ZUNO, mBank a Fio bankou k moderní generaci nízkonákladových internetových bank. Do zisku se dostala velmi rychle již v roce 2014 (265 mil. Kč) – op…