Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Zuno
Zuno


Banka Zuno ukončila svoji činnost dne 2.6.2017

2. června 2017 ukončilo ZUNO svoji činnost a přesunulo veškeré bankovní aktivity do Raiffeisenbank.

  Adresa: Zuno Bank AG, Na Rybníčku 1329/5, 120 00 Praha 2 
  IČ:  
  SWIFT: ZUNOCZPPXXX 
  Kód banky: 2310 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Zuno

  Nízkonákladová banka nové generace od rakouské skupiny Raiffeisenbank. Velmi slušný spořicí účet, bezpoplatkový běžný účet, spotřebitelský úvěr bez poplatků a s nízkým úrokem kol 10%. Moderní web plný interaktivních prvků. Těšíme se na hypotéku.

  O bance Zuno

  Jednoho dne se v Raiffeisen Bank International sešlo několik lidí, kteří si položili otázku: Nemohlo by být bankovnictví jednodušší a modernější? Mohlo, odpověděli si. A tak začalo vznikat ZUNO. Model online banky, která funguje po boku své „mateřské“ banky, mají už v několika zemích. Nyní ho přinášíme i do střední a východní Evropy. V čem je ZUNO jiné? Je otevřené a přímé. Nemluví typickým bankovním jazykem. Nenutí vás někam chodit, když potřebujete něco vyřídit. A vždycky víte, na čem jste. Myslíte, že je to nemožné? Kdepak. Opravdu chceme udělat všechno tak, aby ZUNO mohl mít každý rád. A hlavně aby vám zůstalo víc času pro sebe. Less bank, more life. To je ZUNO.

  Ať jste, kde jste, ZUNO je všude. V každém počítači nebo mobilu připojeném k Internetu. Naše služby můžete využívat, kdykoliv vás napadne. Svoje peníze máte vždy pod kontrolou – v pátek jako ve svátek, ve dne jako v noci. Online banking a kontaktní centrum fungují 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a stejně tak i chat.

  Dotazy v poradně k Zuno

  PL

  #9137, Jak zrušit účet u ZUNO Bank?, Běžný účet, 2.3.2020

  Dobrý den, potřebuji zrušit účet, který byl založený u ZUNO a převedený k jiné bance. Poradíte, prosím? Děkuji. 

  Dobrý den,

  běžné účty vedené u ZUNO banky byly převedeny pod Raiffeisenbank. Pro zrušení účtu navštivte nejbližší pobočku Raiffeisenbank.

  JV

  #7843, Zisk bank, Banka, 25.10.2019

  Dobrý den, rád bych se zeptal, kolik % si dokáží vydělat obecně banky s penězi od svých klientů. Myslím tím čistě obchodování, bez jakýchkoli poplatků od klientů atd. Děkuji

  Dobrý den,

  jaký výdělek máte přesně na mysli? Zisk na vlastní kapitál (ROE), zisk na všechna aktiva (ROA), úroková marže na jednotlivých produktech nebo něco jiného? Jaký typ banky Vás zajímá - moderní nízkonákladová nebo tradiční velká s širokou pobočkovou sítí? Nová začínající nebo zavedená banka? 

  Každý typ banky na tom bude trochu jinak. Moderní nízkonákladové banky mají častěji nižší úrokovou marži a nulový výnos z poplatků, protože nabízejí levnější úvěry a vyšší úrok u spoření, což jim dovolují nízké provozní náklady. Klasická velká banka to bude mít naopak. Začínající banky více amortizují setup costy a mají vyšší akviziční náklady, zavedené banky s neefektivními interními procesy před redesignem a digitalizací trápí zase jiné náklady a některé banky se do zisku nedostaly nikdy (např. ZUNO). 

  PD

  #7726, ZUNO Bank, Banka, 14.10.2019

  Měl jsem u Zuna účet. Chci se zeptat, jestli ještě funguje.

  Dobrý den,

  kmen klientů Zuno banky odkoupila mateřská Raiffeisenbank, účty byly převedeny do RB.

  MJ

  #5651, Konec ZUNO a přechod k Raiffeisenbank, Banka, 28.12.2018

  Banka ZUNO ukončila své působení, založila jsem si tedy spořící účty u Raiffeisenbank. V mezičase jsem obdržela usnesení o zablokování peněz. ZUNO banka zrušena a na nově založených spořících účtech u Raiffeisenbank se částky neobjevily. Měla jsem za to, že částky uvidím, jen nebudu moci provádět nějaké transakce. Banka mi nezaslala informaci, kde se tedy tyto peněžní prostředky v současné době nachází a jaký je jejich stav. Jaká mám práva jako klient banky? Blokace z 1/2017, výpis žádný od 1/2017? Blokace znamená, že nemohou podávat informace? Děkuji za odpověď, v tomto se nevyznám a potřebuji poradit. Soud se táhne již 2 roky a důvod nenahlížet na vlastní prostředky neznám.

  Dobrý den,

  všechny účty vedené u ZUNO byly automaticky převedeny pod Raiffeisenbank, která od ZUNO "klienty odkoupila". Jestliže jste si založila nový účet u Raiffeisenbank a nepřevedla na něj peníze ze svého starého ZUNO účtu (který byl taktéž převeden pod RB), budou peníze stále na starém účtu (nyní taktéž vedeném pod RB). 

  A

  #5298, Pojištění vkladů, Banka, 18.10.2018

  Dobrý den, můžete mi prosím poradit, které banky v ČR obchodují co nejméně s deriváty? Je nějaký dostupný přehled/seznam, kde bych tuto informaci pro konkrétní banky mohla získat? Nebo instituce kde se mohu zeptat? Popřípadě banky, které mají ve svém vlastnictví alespoň 80% vkladů všech svých klientů? Již jsem se dívala na různé ratingy od Moody's, Fitch atd. ale nikde nemohu najít konkrétní jména bank. Hledáme spolehlivou banku nechceme se spoléhat na garanční fondy. Děkuji

  Dobrý den,

  tyto informace nelze získat z veřejně dostupných zdrojů a ani by Vám nebyly k ničemu dobré. Vklady u všech bank jsou pojištěny na 100% hodnoty až do ekvivalentu 100 000 EUR (cca 2,5 mil. Kč). Tento systém tu je je především proto, aby nemusel každý klient detailně zkoumat hospodaření více než 30 bank na českém trhu a podle toho se rozhodovat, kam uloží své peníze. Banku vybírejte čistě podle výše úroků a poplatků. 

  Obchodní model banky je postaven na tom, že banka od střadatelů vybere peníze, které dále půjčuje či jinak investuje. Žádná banka si nemůže dovolit držet u sebe 80% vkladů - to by velmi rychle zbankrotovala. Reálně je u všech bank naprostá většina peněz z vkladů rozpůjčována či jinak investována. Poslední banka která ukončila svou činnost (ZUNO) dojela právě na to, že nebyla schopná peníze z vkladů rozpůjčovat. 

  Banky musí dodržovat mnoho pravidel a regulací, na což dohlíží centrální banka (ČNB). Mimo jiné pravidla kapitálové přiměřenosti, která stanovují, kolik kapitálu musí banka mít vůči podstupovaným rizikům. 

  Články o Zuno

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  5.9.2017, Hypotéka

  …čích první pozice (podobně jako Air Bank súčtemzdarma, která vybíhá na prvních pozicích při shodné ceně za vedení účtu 0 Kčdíky abecednímu řazení – ZUNO by se mohla učit). [comparison c=7 d=2017-09-05 id=923a1000a706a1120a8a657a800a1096a1097] Jakzískat co nejnižší úrok?Žádat o hypotéku sLTV do …

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  11.5.2017, Půjčka

  …še úroků. Bezpoplatku za vedení Kreditních karet bez poplatku za vedení apodmínky minimální útraty bohužel moc na trhu není. Odmyslíme-li si končícíZUNO a ČSOB, která kreditky zdarma nabízí jen studentům, zůstávají nám ve hřepouze dvě banky, Sberbank a Raiffeisenbank, stéměř identickými parametr…

  Jak se neplatila daň z úroků

  Jak se neplatila daň z úroků

  6.2.2017, Daně

  …mld. Kč na necelých 8 000 účtů a na dani se mohlo ušetřit necelých 2,6 mil. Kč ročně. Tuto daňovou optimalizaci umožňovaly Moravský peněžní ústav a ZUNO (ta na ni přímo lákala). Spořící státní dluhopisy Podobně jako na neplacení daní vábila klienty ZUNO, tak i samostatné Ministerstvo financí na…

  Air Bank roste, ale klesá jí zisk

  Air Bank roste, ale klesá jí zisk

  25.11.2016, Aktuálně

  …ové sazby nebo je to cena za růst tržního podílu? Historie Air Bank Air Bank vstoupila na trh v listopadu 2011 a lze ji řadit spolu s Equa bank, ZUNO, mBank a Fio bankou k moderní generaci nízkonákladových internetových bank. Do zisku se dostala velmi rychle již v roce 2014 (265 mil. Kč) – op…

  Nová česká banka a další aktuality ze světa financí

  Nová česká banka a další aktuality ze světa financí

  26.10.2016, Banka

  …Popova stála samotná Centrální banka Ruské federace. Silný tuzemský bankovní sektor Dvě banky končí (mimo krachu ERB Bank ještě dobrovolně odchází ZUNO), jedna nová začíná (Creditas). Celkovou bilanci -1 banka může během příštího roku vylepšit Moravský peněžní ústav, který se svou bilanční sumo…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR