Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Zuno
ZunoBanka Zuno ukončila svoji činnost dne 2.6.2017

2. června 2017 ukončilo ZUNO svoji činnost a přesunulo veškeré bankovní aktivity do Raiffeisenbank.

  Adresa: Zuno Bank AG, Na Rybníčku 1329/5, 120 00 Praha 2 
  IČ:  
  SWIFT: ZUNOCZPPXXX 
  Kód banky: 2310 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Zuno

  Nízkonákladová banka nové generace od rakouské skupiny Raiffeisenbank. Velmi slušný spořicí účet, bezpoplatkový běžný účet, spotřebitelský úvěr bez poplatků a s nízkým úrokem kol 10%. Moderní web plný interaktivních prvků. Těšíme se na hypotéku.

  O bance Zuno

  Jednoho dne se v Raiffeisen Bank International sešlo několik lidí, kteří si položili otázku: Nemohlo by být bankovnictví jednodušší a modernější? Mohlo, odpověděli si. A tak začalo vznikat ZUNO. Model online banky, která funguje po boku své „mateřské“ banky, mají už v několika zemích. Nyní ho přinášíme i do střední a východní Evropy. V čem je ZUNO jiné? Je otevřené a přímé. Nemluví typickým bankovním jazykem. Nenutí vás někam chodit, když potřebujete něco vyřídit. A vždycky víte, na čem jste. Myslíte, že je to nemožné? Kdepak. Opravdu chceme udělat všechno tak, aby ZUNO mohl mít každý rád. A hlavně aby vám zůstalo víc času pro sebe. Less bank, more life. To je ZUNO.

  Ať jste, kde jste, ZUNO je všude. V každém počítači nebo mobilu připojeném k Internetu. Naše služby můžete využívat, kdykoliv vás napadne. Svoje peníze máte vždy pod kontrolou – v pátek jako ve svátek, ve dne jako v noci. Online banking a kontaktní centrum fungují 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a stejně tak i chat.

  Dotazy v poradně k Zuno

  JJ

  #3935, ZUNO a Raiffeisenbank, Banka, 20.10.2017

  Dobrý den, mám účet u ZUNO a nevím, jak se k němu dostat, když se spojili s RB a ZUNO se mi již neotevře. Děkuji

  Dobrý den,

  všichni klienti ZUNO se automaticky stali klienty Raiffeisenbank (pokud svůj účet nezrušili), tedy běžný účet i jiné ZUNO produkty můžete dále ovládat přes Raiffeisenbank. Tato banka na rozdíl od ZUNO již neposkytuje běžný účet bez poplatků, tedy pravděpodobně je Vám měsíčně účtován poplatek za vedení účtu - pokud účet nepoužíváte, doporučuji co nejdříve zrušit. Bezplatný účet nadále nabízejí Equa bank, Air Bank a Fio banka. Všechny tyto banky jsou v zisku, tedy nehrozí jejich zavření jako u ztrátové ZUNO.

  P

  #3830, Potvrzení o zrušení účtu, Běžný účet, 12.9.2017

  Dobrý den, když si klient ZUNO banky telefonicky pozadal o zruseni uctu, za jak dlouhou dobu lze ziskat potvrzeni o zrušení uctu? Pripadne pokud jiz telefonicky pozadal v dubnu 2017, muze nyni v září 2017 jiz od Raifeisenbank, ktera prevzala klienty od zuno banky, obdržet pisemne potvrzeni o ukončení osobniho úctu?

  Dobrý den,

  pokud Vám byl účet zrušen v dubnu (a nesjednal-li jste si při žádosti o zrušení účtu zaslání potvrzení), banka Vám určitě sama od sebe nic o půl roku později posílat nebude. V Raiffeisenbank se určitě i zpětně lze domluvit na vystavení takovéhoto potvrzení (je třeba osobně navštívit pobočku).

  P

  #3826, Zrušení účtu ZUNO, Běžný účet, 11.9.2017

  Dobrý den, pokud byvalý klient ZUNO banky požádal telefonicky o ukončení či zrušení bankovniho účtu, dostane k tomu pisemné vyrozumění o zručení účtu? Buď poštou nebo emailem? P.

  Dobrý den,

  všichni klienti ZUNO byli převedeni pod Raiffeisenbank. Nejlepší je požádat o zrušení účtu osobně na pobočce, kdy je možné si vyžádat písemné potvrzení o zrušení účtu. Výpovědní lhůta běžných účtů bývá obvykle 2-4 týdny (aby se stihly zaúčtovat všechny doposud nezaúčtované karetní transakce). Telefonicky či písemně je o zrušení účtu možné požádat také, ale banka tyto požadavky může zamítnout pro nedostatečnou identifikaci klienta. Některé banky zasílají potvrzení o zrušení produktu na email vždy, u jiných je o to (či o poštovní verzi) třeba zažádat.   

  KN

  #3821, Zahraniční důchod, Osobní a rodinné finance, 9.9.2017

  Dobrý den, mám nárok na poměrný důchod ze SRN (ohromující částka asi EUR 80 ,-/měs). Musím do Berlína na sociálku sdělit číslo účtu, na které bych si měl nechat peníze posílat. Bohužel nyní mám konto u RB jako zůstatek po ZUNO bance. Tam ovšem za příchozí zahraniční platbu berou asi 200 Kč, jak jsem si zjišťovat dtto i ČSOB či ČS. Jaká banka by byla nejvhodnější z hlediska transferu peněz (preferoval bych měnu konta v EUR, výběr jednou či 2x do roka) a poplatků za správu? Můj dojem že EQUA, je to správně? Děkuji za odpověď předem. S pozdravem Kamil

  Dobrý den,

  máte pravdu, nejlevnější příchozí SEPA platby má Equa bank (9 Kč). Dále např. Creditas (15 Kč), Fio banka (20 Kč) a Air Bank (25 Kč). Equa bank nemá hotovostní pobočky, ale i tak by byl výběr hotovosti v eurech zbytečně nákladný, neboť si za to banky účtují nemalé poplatky. Vedení účtu v EUR poskytují sice tyto banky zdarma, ale celkově by možná bylo pohodlnější si eura nechat zasílat na korunový účet (kde se Vám automaticky příchozí platba v EUR přepočte na koruny kurzem banky ze dne připsání platby -Equa má slušné kurzy). 

  S

  #3597, Vklad na účet zdarma, Běžný účet, 3.6.2017

  Mám dotaz, u jakých bank lze zdarma vkládat na účet, aby to nebylo převodem z účtu? Je možné vložit peníze zdarma na účet i jinde než na pobočce? Děkuji.

  Dobrý den,

  vklad na svůj účet zdarma na pobočce nabízejí téměř všechny banky. Některé banky ovšem provozují pouze bezhotovostní pobočky, kde hotovost na účet vložit nelze (Equa bank, Air Bank, ZUNO, mBank) a je tak třeba hledat alternativní způsob, jakým je např. vklad přes tzv. vkladomaty (bankomaty přijímací hotovost) či poslání peněz na účet složenkou na poště (oboje povětšinou zpoplatněno). 

  Hotovostní vklady na cizí účty na pobočkách jsou vždy zpoplatněny (obvykle 50-100 Kč). 

  Články o Zuno

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  5.9.2017, Hypotéka

  …čích první pozice (podobně jako Air Bank súčtemzdarma, která vybíhá na prvních pozicích při shodné ceně za vedení účtu 0 Kčdíky abecednímu řazení – ZUNO by se mohla učit). [comparison c=7 d=2017-09-05 id=923a1000a706a1120a8a657a800a1096a1097] Jakzískat co nejnižší úrok?Žádat o hypotéku sLTV do …

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  11.5.2017, Půjčka

  …še úroků. Bezpoplatku za vedení Kreditních karet bez poplatku za vedení apodmínky minimální útraty bohužel moc na trhu není. Odmyslíme-li si končícíZUNO a ČSOB, která kreditky zdarma nabízí jen studentům, zůstávají nám ve hřepouze dvě banky, Sberbank a Raiffeisenbank, stéměř identickými parametr…

  Jak se neplatila daň z úroků

  Jak se neplatila daň z úroků

  6.2.2017, Daně

  …mld. Kč na necelých 8 000 účtů a na dani se mohlo ušetřit necelých 2,6 mil. Kč ročně. Tuto daňovou optimalizaci umožňovaly Moravský peněžní ústav a ZUNO (ta na ni přímo lákala). Spořící státní dluhopisy Podobně jako na neplacení daní vábila klienty ZUNO, tak i samostatné Ministerstvo financí na…

  Air Bank roste, ale klesá jí zisk

  Air Bank roste, ale klesá jí zisk

  25.11.2016, Aktuálně

  …ové sazby nebo je to cena za růst tržního podílu? Historie Air Bank Air Bank vstoupila na trh v listopadu 2011 a lze ji řadit spolu s Equa bank, ZUNO, mBank a Fio bankou k moderní generaci nízkonákladových internetových bank. Do zisku se dostala velmi rychle již v roce 2014 (265 mil. Kč) – op…

  Nová česká banka a další aktuality ze světa financí

  Nová česká banka a další aktuality ze světa financí

  26.10.2016, Banka

  …Popova stála samotná Centrální banka Ruské federace. Silný tuzemský bankovní sektor Dvě banky končí (mimo krachu ERB Bank ještě dobrovolně odchází ZUNO), jedna nová začíná (Creditas). Celkovou bilanci -1 banka může během příštího roku vylepšit Moravský peněžní ústav, který se svou bilanční sumo…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR