Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Zuno
Zuno


Banka Zuno ukončila svoji činnost dne 2.6.2017

2. června 2017 ukončilo ZUNO svoji činnost a přesunulo veškeré bankovní aktivity do Raiffeisenbank.

  Adresa: Zuno Bank AG, Na Rybníčku 1329/5, 120 00 Praha 2 
  IČ:  
  SWIFT: ZUNOCZPPXXX 
  Kód banky: 2310 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Zuno

  Nízkonákladová banka nové generace od rakouské skupiny Raiffeisenbank. Velmi slušný spořicí účet, bezpoplatkový běžný účet, spotřebitelský úvěr bez poplatků a s nízkým úrokem kol 10%. Moderní web plný interaktivních prvků. Těšíme se na hypotéku.

  O bance Zuno

  Jednoho dne se v Raiffeisen Bank International sešlo několik lidí, kteří si položili otázku: Nemohlo by být bankovnictví jednodušší a modernější? Mohlo, odpověděli si. A tak začalo vznikat ZUNO. Model online banky, která funguje po boku své „mateřské“ banky, mají už v několika zemích. Nyní ho přinášíme i do střední a východní Evropy. V čem je ZUNO jiné? Je otevřené a přímé. Nemluví typickým bankovním jazykem. Nenutí vás někam chodit, když potřebujete něco vyřídit. A vždycky víte, na čem jste. Myslíte, že je to nemožné? Kdepak. Opravdu chceme udělat všechno tak, aby ZUNO mohl mít každý rád. A hlavně aby vám zůstalo víc času pro sebe. Less bank, more life. To je ZUNO.

  Ať jste, kde jste, ZUNO je všude. V každém počítači nebo mobilu připojeném k Internetu. Naše služby můžete využívat, kdykoliv vás napadne. Svoje peníze máte vždy pod kontrolou – v pátek jako ve svátek, ve dne jako v noci. Online banking a kontaktní centrum fungují 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a stejně tak i chat.

  Dotazy v poradně k Zuno

  MJ

  #5651, Konec ZUNO a přechod k Raiffeisenbank, Banka, 28.12.2018

  Banka ZUNO ukončila své působení, založila jsem si tedy spořící účty u Raiffeisenbank. V mezičase jsem obdržela usnesení o zablokování peněz. ZUNO banka zrušena a na nově založených spořících účtech u Raiffeisenbank se částky neobjevily. Měla jsem za to, že částky uvidím, jen nebudu moci provádět nějaké transakce. Banka mi nezaslala informaci, kde se tedy tyto peněžní prostředky v současné době nachází a jaký je jejich stav. Jaká mám práva jako klient banky? Blokace z 1/2017, výpis žádný od 1/2017? Blokace znamená, že nemohou podávat informace? Děkuji za odpověď, v tomto se nevyznám a potřebuji poradit. Soud se táhne již 2 roky a důvod nenahlížet na vlastní prostředky neznám.

  Dobrý den,

  všechny účty vedené u ZUNO byly automaticky převedeny pod Raiffeisenbank, která od ZUNO "klienty odkoupila". Jestliže jste si založila nový účet u Raiffeisenbank a nepřevedla na něj peníze ze svého starého ZUNO účtu (který byl taktéž převeden pod RB), budou peníze stále na starém účtu (nyní taktéž vedeném pod RB). 

  A

  #5298, Pojištění vkladů, Banka, 18.10.2018

  Dobrý den, můžete mi prosím poradit, které banky v ČR obchodují co nejméně s deriváty? Je nějaký dostupný přehled/seznam, kde bych tuto informaci pro konkrétní banky mohla získat? Nebo instituce kde se mohu zeptat? Popřípadě banky, které mají ve svém vlastnictví alespoň 80% vkladů všech svých klientů? Již jsem se dívala na různé ratingy od Moody's, Fitch atd. ale nikde nemohu najít konkrétní jména bank. Hledáme spolehlivou banku nechceme se spoléhat na garanční fondy. Děkuji

  Dobrý den,

  tyto informace nelze získat z veřejně dostupných zdrojů a ani by Vám nebyly k ničemu dobré. Vklady u všech bank jsou pojištěny na 100% hodnoty až do ekvivalentu 100 000 EUR (cca 2,5 mil. Kč). Tento systém tu je je především proto, aby nemusel každý klient detailně zkoumat hospodaření více než 30 bank na českém trhu a podle toho se rozhodovat, kam uloží své peníze. Banku vybírejte čistě podle výše úroků a poplatků. 

  Obchodní model banky je postaven na tom, že banka od střadatelů vybere peníze, které dále půjčuje či jinak investuje. Žádná banka si nemůže dovolit držet u sebe 80% vkladů - to by velmi rychle zbankrotovala. Reálně je u všech bank naprostá většina peněz z vkladů rozpůjčována či jinak investována. Poslední banka která ukončila svou činnost (ZUNO) dojela právě na to, že nebyla schopná peníze z vkladů rozpůjčovat. 

  Banky musí dodržovat mnoho pravidel a regulací, na což dohlíží centrální banka (ČNB). Mimo jiné pravidla kapitálové přiměřenosti, která stanovují, kolik kapitálu musí banka mít vůči podstupovaným rizikům. 

  P

  #4484, ZUNO banka, Platba, 21.3.2018

  Dobrý den, chtěl jsem poslat platbu na účet, kód banky 2310. A platbu nelze odeslat. Děkuji za info.

  Dobrý den,

  bankovní kód 2310 náleží bance ZUNO, která ukončila svou činnost před necelým rokem. Toto číslo účtu tím pádem již neexistuje. Proto nelze platbu odeslat.

  IV

  #4248, ZUNO, Banka, 24.1.2018

  Dobrý den, potřebuji poradit jak zrušit nečerpanou debetní kartu ZUNO. Raiffaisenbank mi nebyla schopna pomoci. Děkuji

  Dobrý den,

  všechny klienty a produkty po ZUNO převzala Raiffeisenbank, která klienty následně přemigrovala na své produkty. Žádost o zrušení platební karty (či jiného ZUNO produktu, který je dnes již RB produktem) je třeba adresovat Raiffeisenbank (nejlépe osobně na pobočce a zrušení produktu si nechat písemně potvrdit).

  JJ

  #3935, ZUNO a Raiffeisenbank, Banka, 20.10.2017

  Dobrý den, mám účet u ZUNO a nevím, jak se k němu dostat, když se spojili s RB a ZUNO se mi již neotevře. Děkuji

  Dobrý den,

  všichni klienti ZUNO se automaticky stali klienty Raiffeisenbank (pokud svůj účet nezrušili), tedy běžný účet i jiné ZUNO produkty můžete dále ovládat přes Raiffeisenbank. Tato banka na rozdíl od ZUNO již neposkytuje běžný účet bez poplatků, tedy pravděpodobně je Vám měsíčně účtován poplatek za vedení účtu - pokud účet nepoužíváte, doporučuji co nejdříve zrušit. Bezplatný účet nadále nabízejí Equa bank, Air Bank a Fio banka. Všechny tyto banky jsou v zisku, tedy nehrozí jejich zavření jako u ztrátové ZUNO.

  Články o Zuno

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  5.9.2017, Hypotéka

  …čích první pozice (podobně jako Air Bank súčtemzdarma, která vybíhá na prvních pozicích při shodné ceně za vedení účtu 0 Kčdíky abecednímu řazení – ZUNO by se mohla učit). [comparison c=7 d=2017-09-05 id=923a1000a706a1120a8a657a800a1096a1097] Jakzískat co nejnižší úrok?Žádat o hypotéku sLTV do …

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  Kreditní karty – velké porovnání květen 2017

  11.5.2017, Půjčka

  …še úroků. Bezpoplatku za vedení Kreditních karet bez poplatku za vedení apodmínky minimální útraty bohužel moc na trhu není. Odmyslíme-li si končícíZUNO a ČSOB, která kreditky zdarma nabízí jen studentům, zůstávají nám ve hřepouze dvě banky, Sberbank a Raiffeisenbank, stéměř identickými parametr…

  Jak se neplatila daň z úroků

  Jak se neplatila daň z úroků

  6.2.2017, Daně

  …mld. Kč na necelých 8 000 účtů a na dani se mohlo ušetřit necelých 2,6 mil. Kč ročně. Tuto daňovou optimalizaci umožňovaly Moravský peněžní ústav a ZUNO (ta na ni přímo lákala). Spořící státní dluhopisy Podobně jako na neplacení daní vábila klienty ZUNO, tak i samostatné Ministerstvo financí na…

  Air Bank roste, ale klesá jí zisk

  Air Bank roste, ale klesá jí zisk

  25.11.2016, Aktuálně

  …ové sazby nebo je to cena za růst tržního podílu? Historie Air Bank Air Bank vstoupila na trh v listopadu 2011 a lze ji řadit spolu s Equa bank, ZUNO, mBank a Fio bankou k moderní generaci nízkonákladových internetových bank. Do zisku se dostala velmi rychle již v roce 2014 (265 mil. Kč) – op…

  Nová česká banka a další aktuality ze světa financí

  Nová česká banka a další aktuality ze světa financí

  26.10.2016, Banka

  …Popova stála samotná Centrální banka Ruské federace. Silný tuzemský bankovní sektor Dvě banky končí (mimo krachu ERB Bank ještě dobrovolně odchází ZUNO), jedna nová začíná (Creditas). Celkovou bilanci -1 banka může během příštího roku vylepšit Moravský peněžní ústav, který se svou bilanční sumo…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR