Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #5208, Zahraniční platba, kurz a poplatky

Zahraniční platba, kurz a poplatky, Platba

25.9.2018 Platba

Dobrý den, plánuji posílat peníze z CZK účtu vedeného v ČR na EUR účet vedený v zahraničí. Chci, aby byla částka převedena podle kurzu zahraniční banky. Znamená to tedy, že platbu musím zadat v CZK a pokud bych ji zadala v EUR, tak by byla přepočítána podle kurzu mojí české banky? A jedná se i v případě platby CZK-EUR o SEPA platbu? Nemusím počítat s žádnými poplatky navíc? Děkuji

Dobrý den,

je to přesně tak jak píšete. Při zadání platby v CZK bude k přepočtu na EUR použit kurz příjemce (banka v zahraničí). Naopak při platbě v EUR se použije kurz banky odesílatele (česká banka). SEPA platby jsou pouze v EUR. Platba v CZK bude klasifikována jako ostatní zahraniční platba, což by znamenalo výrazně vyšší poplatky. Pro zahraniční platby doporučuji Air Bank, kde máte SEPA za 25 Kč a ostatní zahraniční platby za 100 Kč. Kompletní přehled poplatků všech bank v našem článku Jak na zahraniční platby.