Banky.cz Banky.cz Štítky zahraniční platba

zahraniční platba

Jak zaplatit pokut v zahraničí?

Dobrý den, rád bych zaplatil pokutu udělenou v Polsku, obdržel jsem pouze toto číslo a adresu policejní stanice : 47/1010/0055/0201/6090/0999/0000. Můžete mi prosím poradit, jestli dle těchto informací můžu zaplatit pokutu 100zl převodem z účtu nebo jakým způsobem? Děkuji

Zahraniční platba z Itálie

Dobrý den, potřebuji si nechat posílat italský důchod do banky v SR. Budou mi platby v eurech z IT chodit přímo na účet do SR přímo bez konverze t.j. bez třetí banky jako ČNB apod. Děkuji vám za vaši odpověď.

Zahraniční platba nedorazila do cíle

Dobrý den, posílal jsem platbu do Ruska už je to 13 pracovních dní a platba ještě nedorazila. Je možné, že to trvá tak dlouho nebo asi nejspíš nastal někde problém? Ověřoval jsem i platbu, je poslaná správně, peníze byly poslány a ani zpátky nedorazily. Děkuji za radu

Zahraniční platba

Dobrý den, pracuji na Islandu a příjem mám v Islandské koruně (ISK). Rád bych si převedl peníze na český účet. Mám Fio banku. Počítám s převodem částky něco větší než 100 000 Kč (CZK). Počítám také s tím, že banka na Islandě bude mít nějaké poplatky a Fio Banka též. Bohužel s tím nic nenadělám. Island je součástí European Free Trade Association (EFTA), a také součástí European Economic Area (EEA). Island není v EU, ale je součástí Šengenského prostoru. Můj dotaz se týká toho jak jestli je dobré udělat převod pěněz ISK na CZK, nebo když bych si založil Eurový účet v bance, zda bude transakce bez mnoha zbytečných převodů měny. Slyšel jsem, že při převodu peněz z ISK na CZK je v převodu zahrnutý kurz nejprve na z ISK na EUR a poté z EUR na CZK, máte s tím nějakou zkušenost? Pokud bych měl Eurový účet u Fio banky vyhnu se tím dvojímu (vícenásobnému) převodu v transakci? Dále by mě zajímalo, jak by to bylo v případě kdybych měl USD účet? (USD v budoucnu využiji více než-li EUR) Poslední zmíňka Pokud víte cokoli více o této problematice, budu rád za jakoukoli další vaší připomínku, radu nebo informaci, kterou je nutné vědět předem. Nebo za jakoukoli radu. Přeji hezký den a předem děkuji za odpovědi. S pozdravem, Ladislav

IBAN

Dobrý den, potřebuji si nechat poslat peníze ze Slovenska a hledám IBAN. Můžete mi ho napsat nebo navést, kde ho najdu? Děkuji

Levné příchozí zahraniční platby

Dobry den, mam ucet ve Svycarsku a kdyz si chci poslat CHF do Ceske Sporitelny, tak mi CS strhne 1%, coz je nehorazne moc. Muzete mi poradit jinou banku, ve ktere nebudu takto krvacet? Predem moc dekuji za odpoved.

Zahraniční platba

Dobrý den, žiji v zahraničí a brzy budu střídavě žít v ČR/zahraničí. Potřebuji si založit účet u banky, která mi umožní si měsíčně posílat nějaké peníze ze zahraniční karty na českou za minimální poplatky. Také bych ocenila možnost výběru v zahraničí za minimální poplatky. A nutnost internetového bankovnictví :) Předem děkuji za radu.

Jak dlouho trvá platba ze Slovenska?

Dobrý den, přítel prodával byt a notář mu před 13 pracovními dny posílal zálohu ze Slovenské spořitelny do české mBank, ale furt nedorazila, což mi přijde divné. A když mu psal co se děje, že to ještě nedorazilo tak napsal že je to normální. Že to takhle dlouho trvá. Tak bych chtěla vědět jak dlouho to tedy může trvat. A zda je to v pořádku? Předem děkuji.

Platba do USA

Dobrý den, zadával jsem platbu na americký účet a do kolonky číslo účtu jsem zadal wire routing number místo account number. Je možné že peníze na účet nedorazí? A pokud se tak stane, vrátí se zpět na můj účet? Děkuji.

Platba na Ukrajinu

Posílal jsem 50 EUR na ukrajinský účet, přišlo pouze 29 EUR. Jak je to možné?

Jak dlouho trvá mezinárodní platba?

Pokračování dotazu č. 7580: Dobrý večer, a v případě, že převod je SEPA nebo SWIFT z ČR do Turecka nebo naopak? Děkuji za info.

Nejlevnější zahraniční platba

Dobrý den, chtěla bych poslat peníze ve zlotých do Polska, ale bez poplatků. Existuje banka, která by po mně nechtěla poplatky? Platila jsem první peníze a poplatek 250 Kč. Proto hledám banku, která nechce za transakci peníze. Děkuji.

Chybný SWIFT

Dobrý den, při zahraniční platbě po zadání správného IBAN se mi automaticky zobrazil Swift kód a nevšiml jsem si, že poslední 4 znaky jsou nesprávně. Dojdou peníze na správný zahraniční účet? Po čtyřech pracovních dnech stále nepřipsány. Děkuji za odpověď.

Zahraniční platba a poplatky

Dobrý den, z jiného EU-státu je mi zasílána penze a samostatně i penzijní připojištění. Obě částky jsou mi měsíčně kráceny bankovním poplatkem. Třetí bankovní poplatek mi 1-krát za rok krátí též mé daňové vyrovnání. Má banka v Česku právo mi krátit v rámci EU tyto tři penzijní příjmy? Děkuji za odpověď.

Zahraniční SEPA platba

Pěkný den, mám poslat zálohu za pobyt/dovolenou (eura) do ČSOB Dunajská streda z mojí banky 0300. Jaký bude poplatek a jak mám postupovat? Vůbec nemám zkušenost. Děkuji za odpověď a radu.

Pokuta z Rakouska

Dobrý den, přišla mi pokuta z Rakouska. Na složence a v textu je pouze IBAN AT 44 0100 0000 0524 0195 a BIC BUNDATWW. Co mám napsat do internetového bankovnictví u Era poštovní spořitelny do kolonky majitel účtu příjemce a název a adresa banky? Identifikační číslo asi napíši do kolonky účel platby? Děkuji za odpověď.

Zahraniční platba na Slovensko

Dobry den, ktere udaje potrebuji pri odeslani platby z Cech ma Slovensko? Dekuji

Zahraniční platba, IBAN a SWIFT

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda pro platbu z Polska na účet v Česku u Air bank stačí číslo učtu nebo je potřeba IBAN a SWIFT.

Příjem zahraniční platby

Dobrý den, existuje možnost zjistit, jak kde a kým se mohla převést eura na dolary, které byly zaslané z ČR do Kanady, prosím? Platba byla realizována přes internet banking z EUR účtu jako zahraniční platba, a to na účet EUR příjemce. V Kanadě však nepoužívají IBAN, tudíž číslo účtu příjemce bylo zadáno jako „normální číslo“. SWIFT byl uveden. Děkuji.

Sort code

Mám Anglicky účet Monzo a česky účet od České spořitelny. Chtěla bych si z UK účtu poslat peníze na CZ, ale je tam pole sort code a nevím, co do něj zadat.

Zahraniční platba a měnový kurz

Dobrý deň prajem, dnes chem zaslať platbu v € na účet mBank, v Českej republike, akým kurzom bude platba realizovaná do CZK? Platba bude realizovaná zo slovenskej banky Slovenská sporiteľňa. Ďakujem za odpoveď.

Zahraniční platba ze Slovenska

Prajem pekny de,n chcem zaplatit tovar prevodom z uctu zo Slovenska z Tatrabanky. Ake su u vas poplatky za prijatu platbu z cudziny? Vdaka

Převod peněz z USA do ČR

Dobry den, nekolik let jsme zili v USA s pritelkyni a detma. Vracime se do CR a pritelkyne s detma leteli napred vse vyridit v CR a ja zde zustal jeste na mesic abych dovyridil vse tady. Mame uspory vetsi nez je mozny limit pro prevoz v hotovosti. Pritelkyne ma ucet v CR, ja ne. Takze cast chci poslat ji na ucet pres TransferWise a zbytek hotove. A moje otazka zni takto. Bylo mi receno, ze pokud prijme vetsi obnos (na mysli jsou statisice) penize muzou zamrazit, pozastavit, nepricist na ucet a podobne z duvodu podezreni prani spinavych penez. Co musi pritelkyne udelat, jak pripravit banku na prijem ze zahranici. Co musi dolozit apod. Bavme se napriklad o 200 000 Kc. Konkretne ma Komercni banku. Popripade nejaky zpusob jak ziskat uspory ktere mam zde a prepravit si je do CR. Dekuji

Platba do USA

Kdybych mela bezny ucet a chtela bych penize prevest do USD a poslat do USA, co k tomu potrebuji? Je to vubec mozne? Kolik to asi stoji?

Zahraniční SEPA platba

Dobrý den, dne 11.7. 2019 mi byly zaslaný peníze z Turecka (Istanbul) z banky Ojie microfinance bank. Dle potvrzení byla zaslána SEPA platba. Odesílatel psal, že platba bude na účtu 24-48h. Má účet v EUR a zaslal mi přímo už CZK (dle potvrzení odeslána částka a za ní CZK). Peníze ještě nedorazily. Mohu se zeptat, kdy dojdou z Turecka do ČR na účet u Air Bank? Děkuji

Bankovní spojení

Pokračování dotazu č. 6958: Bohužel to po mně chce vyplnit bankovní spojení, které neznám, na složence není uvedeno a samo se do SEPA platby nenatáhlo. Jak ho lze prosím zjistit? Děkuji za pomoc.

Platba za pokutu do zahraničí

Dobrý den přeji, mohu Vás poprosit jako odborníka o pomoc při platbě pokuty do Rakouska v rámci internetového bankovnictví u České spořitelny? Na složence, kterou jsem nalezla za stěračem byl IBAN, BIC-BKAUATWW, firma Stadt Wien. Příp. pokud víte kolik činí poplatek jsem moc vděčná za info. Předpokládám, že použiji šablonu pro zahraniční platby a mám zatrhávat smluvní kurz ? Ještě nikdy jsem do zahraniční nic neplatila. Děkuji předem za informaci a přeji hezké odpoledne. 

Kolik stojí platba na Ukrajinu?

Kolik je poplatek za zaslání peněz na Ukrajinu?

Platba do zahraničí

Prosím co znamená platební termín "TT" při platbě ze zahraničí?

Příchozí zahraniční platba v cizí měně

Dobrý den, v nejbližších týdnech očekávám platbu ze zahraničí v USD (IBAN). Odesílatel nabízí buďto poslat celou částku v USD nebo směnu na CZK ovšem s 2,5% poplatkem. Chtěl bych se zeptat, jakou byste doporučili nejvýhodnější možnost převodu? Nebraním se založení nového účtu a/nebo použití jiných služeb. Rád bych nakonec měl peníze v CZK.

Platba do Hongkongu

Dobrý den, potřebuji odeslat platbu do Hongkongu, mám číslo účtu (Account Number), ale je bez kódu banky a mám SWIFT Code - HASEHKHH. IBAN u nich prý není. Jsou tyto údaje dostačující k zadání platby? V případě že ne, které ještě potřebuji? Předem děkuji

Jak zaplatit na Slovensko?

Dobrý den, prosím, potřebuji zaslat na Slovensko zálohu na pobyt. Můžu v bance zaplatit v hotovosti a jaké jsou poplatky? Děkuji

Zahraniční platba a IBAN

Dobrý den, potřebuji zaslat eura na rakouskou pobočku Raiffeisenbank a prosím o radu jak mám postupovat. A také nevím zda-li RVSAAT je číslo účtu a IBAN je variabilní symbol. Děkuji za odpověď

Příchozí platba ze zahraničí a konverze měn

Dobry den, budou mi poslany na ucet penize v librach. Je mozne, ze Air Bank mi prevede penize automaticky na koruny? A za jaky poplatek?

Zahraniční platba ze Skotska

Dobry den, potrebuji zaplatit dan z nabyti nemovitych veci ze skotska (UK). Mam IBAN i referencni cislo. Nejsem si jisty, co zadat jako adresu. Bylo mi receno, ze staci jen PRAHA. Nevim take co napsat do kolonky Beneficiary name. Dekuji

Platba do Německa

Dobrý den, potřebovala bych , aby německá Bundesbanka na své konto obdržela částku € 25,-. Kolik € mám poukázat, aby při výlohách SHA, obdržela přijímající banka v DE částku € 25,-přesně? Děkuji za odpověď. Hezký den

Platba do Turecka

Dobrý den, před týdnem jsem poslala peníze přes Českou spořitelnu do Turecka. Z mého účtu peníze odešly, ale příjemce je stále nemá. Jak mám tuto situaci řešit? Děkuji

Zahraniční platba Egypt

Dobrý den, měla bych prosbu. Fungují zahraniční převody do Egypta? Mam na mysli převod peněz na běžný účet tam. Děkuji

Zahraniční platba z USA

Pokračování dotazu č. 6551: Dobrý den, děkuji Vám za odpověď v bankovní poradně. Nevím, kam se obrátit o pomoc či radu, a tak prosím, zda byste byl tak laskavý a poradil ještě v pár souvisejících věcech. Pokud příjem z činnosti OSVČ bude přicházet na dolarový účet v USD, asi by nebylo dobré, aby tento účet byl přímo jako podnikatelský? Z podnikatelského je třeba platit zálohy plateb OSVČ trvalými příkazy v korunách - máme tedy k tomuto účelu zavést další účet korunový? Jakou banku a typ účtu vybrat? (poplatky) Na soukromý účet (to bude tedy již třetí účet?) si peníze převádět z dolarového účtu anebo přes ten podnikatelský korunový? Z něho by měly být hrazeny soukromé výdaje na živobytí a trvalé příkazy (bydlení, pojistné atd). Pokud by tedy byly potřeba celkem tři účty (USD na přicházející příjmy, korunový podnikatelský a korunový soukromý), jak vybrat banku? Jak tuto zamotanou věci udělat co nejjednodušší a efektivní? Velmi vás prosím o pomoc. Díky za pochopení.

Platba do USA

Dobrý den, chci zaplatit převodem do USA. Moje banka (UniCredit) nabízí vyplnit platbu na účet xxx a SWIFT kód. Swift je jasný, ale nevím jaký účet vyplnit. Příjemce mi poslal více čísel - "account", "wire routing" a "Electronic/ACH Transfer". Prosím o radu. Děkuji

Platba v EUR ze zahraničí

Dobrý den, chci si poslat peníze v eurech ze zahraniční banky na český účet na Kč. Která česká banka je momentálně nejvýhodnější pro tento účel co se týče kurzu a poplatků za převod? Děkuji za odpověď

SEPA platba

Dobrý den, chci se zeptat, když jsem poslala peníze z euroveho účtu Fio v Česku do VUB na Slovensko dnes po osmé hodině, kdy to dorazí na účet? Děkuji za odpověď

Platba ze Slovenska do ČR

DOBRY DEN, CHCEM SA OPYTAT, CI MOZEM ZO SLOVENSKEJ POBOCKY POSLAT PENIAZE NA SVOJ CESKY UCET V CSOB?

Zahraniční platba

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli použiji správně SEPA platbu pro zaslání peněžní sumy v eurech do Turecka, kdy účet je veden v Istanbulu? Budou tímto způsobem peníze doručeny a za jak dlouhou dobu budou na tamní účet připsány? Děkuji a jsem s pozdravem Lukáš

Platba do Ruska bez IBAN

Dobrý den, potřebovala bych zadat platbu do ruské banky (северо-западное гу банка россии), jedná se o poplatek za služby, kterou poskytne Státní historický archiv v Petrohradu, má u této banky veden účet. Banka ale pravděpodobně (nemohu to zcela spolehlivě ověřit) není v systému SWIFT, a tudíž nemá BIC. Je v takovém případě vůbec nějak možné platbu do Ruska zadat? Např. prostřednictvím jiné ruské banky, která BIC má? Např. Sberbank, mám-li u ní vedený účet? Děkuji a zdravím

Vratka zahraniční platby

Dobrý den, odeslala jsem z korunového účtu platbu v EUR na EUR účet dodavatele. Měla jsem však špatné číslo účtu a platba se mi vrátila znovu v Kč a tím mi vznikla celkem značná ztráta, na které vydělala banka. Je možné požadovat po bance, aby vrátila stejnou sumu v Kč, kterou původně odečetla z mého účtu? Děkuji.

Zpráva pro příjemce

Dobrý den, dostala jsem složenku z Německa, kde musím uhradit pobyt v nemocnici. Mám údaje jako IBAN a BIC, jenže když chci platit do zahraničí z internetového bankovnictví, nemohu uvést další informace (pouze IBAN, BIC). Mým dotazem tedy je, když pošlu platbu pouze s IBAN a BIC, uvidí německá pojišťovna od koho je platba? Děkuji za pomoc.

Převod peněz z Německa

Dobrý den, mám obdobný dotaz jako tazatelka přede mnou, jen místo Anglie potřebujeme poslat větší obnos z Německa. Je i v tomto případě nejvýhodnější účet u banky Creditas? A rozumím tomu správně, že i transakce EUR-Kč spadá pod SEPA platby? Předem moc děkuji za odpověď!

Běžný účet pro příjem peněz ze zahraničí

Dobry vecer, take bych se chtela zeptat, pokud manzel Anglican proda nasi nemovitost v Anglii a bude chtit si bud otevrit ucet v CR a nebo poslat vsechny penize na muj ucet, kterou banku byste doporucil s nejnizsim poplatkem za prijem cizi meny. Dekuji

SEPA a volba banky

Dobrý den, od zaměstnavatele budu dostávat platby ze zahraničí v eurech. Moje banka má sice příchozí SEPA platby zdarma, ale hodně nevýhodný kurzovní lístek. Kterou banku byste mi doporučili pro běžný účet s dobrým kurzovním lístkem nebo kterou banku s eurovým účtem? Jde mi především o poplatky za vedení účtu a převod z eur na koruny. Děkuji.

Zahraniční platba a konverze měn

Dobrý den, chci se zeptat také na mezinárodní převody. Mám jen běžný účet u Era a chci se zeptat, jak probíhá konvertování z eur na Českou korunu. Jestliže tedy už mi to přijde konvertované nebo jestli budu muset něco mimořádného udělat. Je to pro mě nová zkušenost a nejrychlejší odpověď pomůže hodně. Děkuji

Převod peněz do Norska

Dobrý den, zdědila jsem po rodičích peníze, které bych chtěla převést na svůj norský účet. Bydlíme v Norsku a tady se nám budou ty peníze hodit. Můžete mi prosím poradit, jak to co nejlépe udělat a co nejméně tratit? Peníze mám na účtu Era.

Zahraniční platba

Dobry den, mam ucet u ERA Postovni sporitelny a nejde mi poslat peníze do Nemecka. Nemuzu najit v bankovnictvi zahranicni platby. Jak na to ?

PayPal platba na Slovensko

Zdravím, mám dotaz ohledně PayPal. Když budu potřebovat zaplatit příspěvek do skupiny na Slovensko např. 10 EUR a mám přidanou v PayPal jen kartu kde mám koruny - jak se to praktikuje? Děkuji za radu.

Převod peněz na Ukrajinu

Dobrý den, potřebuji poslat na Ukrajinu 5 000 Kč. Snacha mi poslala 16ti místné číslo účtu a Privat bank. Nic jiného. Zdá se mi, že to není správné. Můžete mi říci, jak mám postupovat při převodu peněz z mého účtu na ten její na Ukrajině? Moc Vám děkuji

Kolik stojí zahraniční platba?

Dobrý den, chtěla jsem z běžného účtu poslat do Polska zálohu na dovolenou a banka chce poplatek 900 Kč za poslání 450 Zlotych. Je to normální?

Poplatak za euro platbu

Dobrý den, pokud budu z mého eurového účtu posílat peníze do zahraničí, kolik zaplatím na poplatku? Mění se poplatek podle toho jak velká částka peněz bude převedena?

Zahraniční platba a chybný název banky

Dobrý den, posílala jsem převod peněz do ciziny, z KB do Turecka. Bohužel jsem zadala špatně název banky, která má přijmout peníze. Ta banka je ZIRAAT a já zadala ZIRRAT. Prosím, dá se to nějak opravit, aby se peníze dostaly na tu správnou banku a účet? Děkuji.

Z Vietnamu do ČR

Dobrý den, jak dlouho průměrně trvá bankovní převod z Vietnamu do ČR? Platba za zboží. Díky

Platba do Egypta

Dobrý den, potřebují poslat peníze do Egypta, jde to nějak?

Příchozí platby ze zahraničí

Krásný den, mám svůj základní účet u Moneta Money Bank a přemýšlím o založení nového účtu kvůli příchozím zahraničním platbám. Jsem student. Přichází mi platby ze zahraničí (v EUR) a nevím kde pro mě bude nejlepší si založit nový účet, abych tyto zahraniční platby mohl přijímat a nedocházelo ke ztrátám v konvertování měny. Zda-li u Monety, Raiffky, Equa či UniCredit? U Raiffky by mi vyhovovalo zobrazovat peníze v několika měnách. Tento účet bych rád používal i v Čechách na běžné platby. Dá se to v eurech? Co je nejvýhodnější?

Jak dlouho trvá platba ze zahraničí?

Dobrý den, včera v 18:36 mi byly odeslány peníze z UniCredit Bank do České spořitelny. Za jak dlouho se mi peníze připíšou na účet ?

SEPA na Slovensko

Dobry den, mam sporici ucet a technicky ucet u UniCredit Bank. Z bankovnictvi mam internetove (online). Potrebuji provest platbu na Slovensko. Mohu platit bud platebni kartou nebo online bank. prevodem prostrednictvim UniCredit banky, kterou firma pouziva. Je mozne se prihlasit na muj ucet mym uzivatelskym cislem (ID) PLUS bezpecnostnim kodem, ktere mam od sve UniCredit Bank (CZ), i kdyz jde o platbu na Slovensko. Po vyberu zpusobu platby, t. j. online bank. prevod a vyberu banky, t.j. Unicredit bank jsem presmerovana na sk.unicreditbanking.net (ne ceska). Dekuji

Pokuta Rakousko

Dobrý den, mám zaplatit pokutu do Rakouska. V doručeném dopise mám napsaný BIC kód, ale vedle něj je napsáno: (SEPA převod!). Mám kvůli tomu použít SEPA převodu, nebo mi postačí obyčejná platba do zahraničí? A pokud mi postačí jen převod, mám použít kód, nebo mám vyplnit možnost "neznám kód SWIFT/BIC"? Děkuji mnohokrát za odpověď!

Převod peněz z Islandu

Dobrý den, pracuji na Islandu a nyní se budu vracet a chtěl bych si zaslat své peníze na český účet. Peníze potřebuji na českém účtě. Momentálně o dost klesl kurz ISK vůči EUR, díky čemuž přijdu o dost peněz. Nechtěl bych dále přijít o další peníze převodem. Můžete mi prosím poradit, jak při posílání peněz z Islandského na Český účet co nejlépe postupovat? Děkuji za odpověď. S pozdravem Jan

Blokace příchozí zahraniční platby

Dobrý den, jsem překladatel, kterému nadnárodní zahraniční firma 15. října odeslala platbu za několik faktur v celkové výši 13 000 Euro. Platba byla podle banky zákazníka zadržena (poslal mi k tomu doklad) z neznámého důvodu na straně Fio Banky. Platba by zde byla normálně 16. října (SEPA), dnes je ovšem 30. října a stále nikde nic. Jaké možnosti obrany mám? Částka je pro mne v podstatě likvidační, jsou to platby za půl roku od velkého klienta a pokud je v dohledné době nedostanu na účet, můžu se jít klouzat. Nějaké rezervy kvůli hypotéce a dalším věcem samozřejmě mám, ale pokud to bude trvat déle než několik měsíců, bude to problematické. Od kdy mohu bance účtovat penále za zadržení peněz? A mohu ho účtovat, i když byla platba zadržena na základě podezření z praní špinavých peněz, aniž bych byl o čemkoliv uvědoměn? S pozdravem, Josef

Zahraniční platba na Slovensko

Chtěla bych přispět na léčbu nemocného pejska (Slovensko) - kód banky 1100 z mého účtu (kód banky 0300) částkou Kč 500 Kč. Jakou částkou bude tento převod zpoplatněn? Budou koruny automaticky převedeny na eura? Kolik euro dostane příjemce?

Vrácená platba z Německa a kurzový rozdíl

Poslala jsem platbu do Německa, druhý den měla být platba v Německu připsána. Účet v Německu byl pro přijaté platby pozastaven a tato platba mi byla tento druhý den vrácena zpět na účet, ale nižší asi o 3 500 Kč. V bance mi řekli, že úhrada do Německa byla provedena kurzem prodeje, ale připsána zpět kurzem nákupu. Je tento postup správný?

Mezinárodní platba příchozí

Dobry den, rada bych se zeptala, jak nejvyhodneji prevadet penize ze Saudske Arabie na cesky ucet? Dekuji

Jak poslat peníze do Kanady?

Dobrý den, lze z KB zaslat do Kanady peníze přes Money order? Nebo existuje jiný možný postup zaslání peněz na jméno a adresu?

Příchozí SEPA

Dobrý den, pracuji už rok a půl v Lucembursku a chodí mi výplata v eurech na český účet u Poštovní spořitelny. Dále mi chodí přídavky na děti. Z obou těchto plateb mi banka odečítá SEPA poplatek 150 CZK a 150 CZK. Chci si založit účet v Lucembursku. Je to možné? Popř. co k tomu všechno potřebuji? A poradíte kdyžtak jakou banku? Děkuji za radu a za odpověď.

Převod peněz z Vietnamu

Dobrý den, potřebuji převést peníze z dědictví v hodnotě 0,5 mil. euro z Vietnamu do ČR. Jsou nějaké regulace? A přes jakou instituci to provést? Díky

Zaplacení pokuty v Rakousku

Dobrý den, přišla mi pokuta z Vídně, zaplatila jsem převodem, ale platba se vrátila, asi něco špatně. Navíc poplatek činil 250 Kč. Potřebuji přesně poradit, zádávám platbu do zahraničí. Na účet, to je IBAN AT70 0100 0000 0524 0212, teď majitel účtu/příjemce je tu psáno německy empfangerin W 21 PK Floridsdorf, ale to už si nejsem jista. SWIFT/BIC je BUNDATWW, banka příjemce? Reference to bude asi identifikační číslo že? Ještě nevím co zadat do účel platby. Děkuji

SEPA platba na Slovenska

Pokračování dotazu č. 5234: Dobrý den, děkuji za odpověď a přehled poplatků. Mám jen korunový účet, což asi nevadí. Můžete být ale konkrétnější? Co je to SEPA? Např. zmiňované Fio nabízí v IB jen Platbu do SR a Europlatbu s hrazením poplatků: každý své bance, zřejmě tedy SHA, BIC to po mě vůbec nechce. Pak ještě Fio má zahraniční platbu kde požadují i BIC a u volby poplatků mám na výběr: každý své bance, vše příjemce a vše plátce. Příjemce mi BIC vůbec neposlal, zřejmě ho tedy běžně nepoužívá, i když jim dost lidí platí z ČR. Jak tedy provést platbu na Slovensko přes IB ze zmiňovaných bank, nebo nějakým jiným způsobem?

SEPA a zahraniční platba

Co se myslí termínem "SEPA platba odchozí" a termínem "Zahraniční platba odchozí"? Jaký je v těchto termínech rozdíl? Předem děkuji za odpověď.

SEPA na Slovensko

Dobrý den, potřebuji převét několik desítek EUR na Slovensko do banky 0200. Účet mám u Fio, Air Bank a Equa bank. Mám jak IBAN, tak volný formát účtu příjemce. Nebo mám číslo účtu do ČR ale potřebuji tam převést v EURech. Co by jste poradili jak to nejlépe provést? Ještě jsem to nikdy přes IB neprováděl tak díky za radu.

Zahraniční platba, kurz a poplatky

Dobrý den, plánuji posílat peníze z CZK účtu vedeného v ČR na EUR účet vedený v zahraničí. Chci, aby byla částka převedena podle kurzu zahraniční banky. Znamená to tedy, že platbu musím zadat v CZK a pokud bych ji zadala v EUR, tak by byla přepočítána podle kurzu mojí české banky? A jedná se i v případě platby CZK-EUR o SEPA platbu? Nemusím počítat s žádnými poplatky navíc? Děkuji

Kurz dolaru

Jaká byla hodnota USD v českých korunách ke dni 12/9/18 pro odchází platbu? Platba nešla na devizový účet ale na účet v českých korunách prostřednictvím RB. Děkuji

Zahraniční platba

Dobrý den, potřebuji poslat peníze do Arabských Emirátů. Je to možné přes Poštovní spořitelnu, kde mám účet bezhotovostně? A kolik to stojí? Děkuji

Reklamace kurzu

Dobrý den, měla jsem obdržet vyšší částku v EUR od nizozemské společnosti, bohužel jsem jim omylem místo eurového účtu napsala číslo dolarového účtu, tudíž eura byla proměněna na dolary a přišlo mi výrazně méně peněz, použitý kurz byl 1,09057 USD/EUR (10.9.2018). Tento kurz mi přijde hodně nevýhodný, je nějak možné ho reklamovat? Zatím mi banka tvrdí, že ne. Děkuji.

IBAN a SWIFT

Kde prosím najdu IBAN a SWIFT banky PEKAO Polsko ? Děkuji

Zahraniční platba

Mam dostac przelew z niemiec do czeskiego banku KB dlugo mam czekac? Wczoraj wyslano.

Zahraniční platba a IBAN

Dobrý den, moje teta mi podarovala české koruny. Mám problém s převodem na mé konto v Německu. Poraďte mi. Jaké údaje jsou potřebné? Nebo existuje formulář? Děkuji

Příchozí platba v EUR

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda lze na korunový účet u České spořitelny vložit větší částku v eurech poslanou ze zahraničí. Nebo je nutné založit devizový účet? A jak prosím postupovat? Děkuji

Pokuta Německo

Dobrý den, mám zaplatit pokutu do Německa. Příjemce poslal IBAN i BIC, ale mBank ani Air Bank nenabízí možnost zadání obou kódů. Musím zadat oba nebo stačí jeden? Číslo pokuty stačí do poznámky? Děkuji

Ukrajina

Dobrý den, mám rodinu na Ukrajině. Jak můžu prostřednictvím banky poslat peníze na ukrajinský účet? Děkuji za odpověď.

Velké množství plateb z Ruska a Ukrajiny

Dobrý den, potřebovala bych v rámci podnikání přijímat velké množství plateb z Ruska, případně Ukrajiny a Běloruska. Platby jsou částky 300 - 800 Kč a platí je fyzické osoby bez daňové povinnosti (tj. ne firmy, ale sami klienti). Při takových částkách a obyčejných zákaznících se mi samozřejmě nevyplatí posílání plateb z Ruska na český účet. Můžete mi poradit, jak postupovat v takové situaci? Jestli například není výhodnější založit účet v zahraničí, například na Ukrajině, kde už dávno existují tzv. platby z karty na kartu, které jsou v těchto zemích hojně využívány, ale naše banky se tváří, že o tom pořád nic neví. Přemýšlela jsem i nad e-shopem, kde je možnost platit kartou. Bohužel ale většina ruských karet nefunguje v českých e-shopech. Děkuji za odpověď!

BIC pro polskou banku

Dobrý den, chci zaplatit převodem z FIO banky pokutu 50 zlotých z Polska, ale neznám BIC kód/SWIFT. Na parkovacím lístku ani na adrese příslušného úřadu to není. Pouze jsem dohledala: Numer Rachunku Bankowego Gminy Dziwnów: BANK PEKAO S.A. Grupa PEKAO S.A. I O/ Kamień Pomorski 18124038681111000040936541 jak zadat ten kod za lomítkem? Moc děkuji

Chybný kurz

Dobrý večer, prosím o radu. Dne 2.7. 2018 jsem odesílala z korunového účtu 19 900 EUR na zahraniční účet. Před odesláním platby jsem si pro zjištění kurzu volala do banky Moneta. Tam jsem obdržela informaci o kurzu 25,53 Kč/EUR. Transakce byla však provedena kurzem 26,812 Kč/EUR. Zadala jsem si reklamaci (stížnost) na pracovnici Moneta, která mi chybné údaje o kurzu podala. Reklamace mi dnes byla uznána i s omluvou s tím, že mi lepší kurz jak 26,354 Kč/EUR (Oberbank) dát nemůže. Jen pro upřesnění - jednalo se o devize prodej. Dle mého názoru, pokud banka uznala pochybení, mám nárok na rozdíl kurzů tzn. 26,812 - 25,53 = 1,282. V mém případě by mi banka měla vrátit 25 511,8 Kč. Děkuji za Vaši reakci, Věra

Zahraniční platby

Dobry den, mam momentalne Fio banku. Muzete mi prosim prozradit, ktera banka dava nejlelepsi kurzy na prevod z eur a take ktere banky jsou nejlepsi na prevody ze zahranici v eurech k nam a posledni, ktere banky maji nejlevnejsivybery z bankomatu v ramci EU. Dekuji

SEPA do Německa

Dobrý den, potřebuji převést částku 1 000 EUR z českého na zahraniční (německý) účet. Mám dva české účty, u mBank a UniCredit Bank. Potřebovala bych poradit, ze kterého bude převod výhodnější. mBank má o dost nižší poplatek za SEPA platbu. Není v tom ale nějaký háček? Moc děkuji

Do Tuniska

Dobrý den, potřebuji odeslat platbu z Fio banky do zahraničí, konkrétně do Tuniska kamarádovi. Jaká je výše poplatku za provedenou platbu? A co přesně má být uvedeno jako druh platby - stačí uvést "ostatní platby"? A kód BIC/swift? Platím takto poprvé, takže přesně nevím, jak to má vypadat. Děkuji za informaci

Bělorusko

Jaké jsou bankovní poplatky za převod peněz do Běloruska v částce cca 1 500 Kč měsíčně? Vavřík

Z Číny

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jak nejlépe převést (poslat) peníze z Číny do ČR (případně, zda můžete doporučit nějakou českou banku)? Předem děkuji J.

Zahraniční platba do Anglie

Dobrý den, mám účet u Moneta Money bank a chystám se do Anglie, kde si chci otevřít jejich bankovní účet, tak se chci zeptat jaké jsou poplatky za poslání peněžních prostředků z Moneta běžného účtu do Anglie? Předem děkuji za odpověď.

Zasílání peněz do USA

Dobrý den, dcera jede na rok do NY, budu ji muset preposílat měsíčně nějaké peníze. Mám za to, že stejná banka zde a v NY by to vyřešila, nebo se mýlím? Pokud ne, mohu si domluvit schůzku? tel: xxx.
Děkuji Brůhová

Účet a internetbanking na zahraniční platby

Dobrý den, Ja bývam v Holandsku ale casto kupujem veci od súkromnych osob v Polsku a v Cesku. Vzdy to je problém ludom lebo musia platit moc provizie. Rada by som preto otvorila v Polsku a v Cechách internetbanking úcty na zloty a koruny. Je to mozné a ako? Probovala som uz Deutsche Bank ale by som potrebovala polské mobilné císlo na autorizáciu. Mám iba Holandské alebo Slovenské císlo. Dakujem, Iweta Renting-Pobuda

Jak na zahraniční platby?

SEPA platba za 20 Kč nebo 250 Kč? Rozdíly v ostatních mezinárodních platbách dosahují až 1 600 Kč. Poradíme, které banky nabízejí nejlevnější zahraniční platební styk.Rychlé odkazy

Banky v ČR