Zpoždění při převodu peněz z amerického účtu do českého - proč to trvá déle tentokrát?

3.12.2021 Platba

Dobry den, v dubnu jsem ze sveho americkeho uctu poslala 50 USD do ceske Equa na USD ucet. Zadano 30.4., schvaleno 30.4., odeslano 30.4. Zauctovani v Equa - prekvapive 30.4. Nyni 28.11. jsem stejnym zpusobem odeslala neco pod 500 USD. Schvaleno a odeslano to bylo v pondeli 29.11. Nyni je patek 3.12. a na uctu nic nemam. Udajne to trva 5 pracovnich dnu. Proc to v dubnu zvladli v ten stejny den, netusim. Jedine co me napada, ze vetsi castku zadrzuji a manipuluji s ni. Neustale kontroluji ucet a nic. Na infolince mi rekli, ze kdyz to odeslo v pondeli, tak 5 dnu bude az pristi pondeli. Nerozumim tomu.

Dobrý den,

vaše americká banka mohla změnit své korespondenční banky (kudy peníze do ČR/Equa putují), vyšší částka (byť stále zanedbatelná) mohla podléhat delší kontrole z hlediska AML, atd. Platba z USA do ČR během jediného dne byla spíše unikátem, obvykle to trvá déle.