Jak poslat peníze do Mexika z účtu v EUR a jaká je cena převodu?

14.3.2022 Platba

Dobrý den, chci ze svého EUR účtu u KB odeslat cca 10 000 EUR svému synovi trvale bydlícímu v Mexiku. Dověděl jsem se, že SEPA platby pro tuto oblast zřejmě nefungují (výše úhrady asi 20% hodnoty klasické platby). Kolik je ale hodnota klasické platby jsem se nedověděl. Jak je to s bezpečností zahraničního bankovního převodu v této turbulentní době a jaká je úhrada za převod? Díky předem za odpověď.

Dobrý den,

SEPA je zahraniční platba v EUR v rámci EU (touto platbou tak nelze poslat peníze mimo EU). Pro platbu do Mexika se použije klasická zahraniční IBAN platba. Poplatky všech bank uvádíme v našem srovnávači běžný účtů (položka zahraniční platba odchozí).