Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #7172, Převod peněz z USA do ČR

Převod peněz z USA do ČR, Platba

27.7.2019 Platba

Dobry den, nekolik let jsme zili v USA s pritelkyni a detma. Vracime se do CR a pritelkyne s detma leteli napred vse vyridit v CR a ja zde zustal jeste na mesic abych dovyridil vse tady. Mame uspory vetsi nez je mozny limit pro prevoz v hotovosti. Pritelkyne ma ucet v CR, ja ne. Takze cast chci poslat ji na ucet pres TransferWise a zbytek hotove. A moje otazka zni takto. Bylo mi receno, ze pokud prijme vetsi obnos (na mysli jsou statisice) penize muzou zamrazit, pozastavit, nepricist na ucet a podobne z duvodu podezreni prani spinavych penez. Co musi pritelkyne udelat, jak pripravit banku na prijem ze zahranici. Co musi dolozit apod. Bavme se napriklad o 200 000 Kc. Konkretne ma Komercni banku. Popripade nejaky zpusob jak ziskat uspory ktere mam zde a prepravit si je do CR. Dekuji

Dobrý den,

doporučuji klasický bankovní převod z účtu na účet. Částka 200 000 Kč není podezřele vysoká a v případě potřeby bance podáte vysvětlení, že se jedná o výdělek z USA.