Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #15746, Podnikatelský účet a zahraniční platba

Podnikatelský účet a zahraniční platba, Platba

31.10.2021 Platba

Dobry den, vracim se po mnoha letech ze zahranici a byl bych rad za vasi radu. Momentalne podnikam a mam prijmy jak v EUR tak v USD. Hledam banku, ve ktere bych si mohl zalozit podnikatelsky devizovy ucet, ktery by podporoval obe meny. Casto prijmy v USD jsou investovany zpet a zajimalo by me, ktere banky u nas maji nejnizsi poplatky. Diky

Dobrý den,

účet zdarma v CZK, EUR a USD nabízí mnoho bank. Rozdíl bude zejména v poplatcích za odchozí zahraniční platby mimo SEPA (v EUR v rámci EU jsou platby u všech bank zdarma). Nejlevnější odchozí zahraniční platby nabízí Air Bank (100 Kč) a Creditas (150 Kč), ale tyto banky nenabízejí explicitně podnikatelský účet (v nabídce mají jen běžný účet pro FO). Na druhou stranu, pokud nebudete realizovat stovky plateb, velmi pravděpodobně se do definice retailového kliente vejdete. Následuje Fio banka s poplatkem 200 Kč, která již nabízí oficiálně účty i podnikatelům.