Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #10520, Platba ze Slovenska do ČR

Jak nejlépe převést peníze z banky na Slovensku do České republiky? Doporučujeme zřízení běžného účtu v EUR v České republice a následnou směnu na CZK. Jakou banku zvolit? Poradíme vám s výběrem banky s nejnižšími poplatky a informacemi o zrušení účtu. Stačí pro založení účtu občanský průkaz země, ve které žijete.

22.6.2020 Platba

Dobry den, chci se zeptat na radu. Jakou formu prevodu penez byste mi doporucili, pokud potrebuju prevest penize v EUR z banky na Slovensku do Cech v CZK. V CR mam bezny ucet v CZK, a primy bankovni prevod z Eur do CZK prostrednictvim SEPA plateb by byl zrejme hodne drahy. Proto uvazuji v Cechach o zrizeni bezneho uctu v EUR a nasledne zmenu podle aktualniho kurzu na CZK. Je to dobre reseni? Jakou banku byste mi doporucili pro zrizeni bezneho uctu v EUR, s co nejnizsími poplatky, a jake jsou poplatky za zruseni uctu? A jestli jako SR obcanu zijicimu v CR mi staci pro zalozeni uctu SK obcansky prukaz. Dekuji

Dobrý den,

určitě nepotřebujete žádný nový běžný účet ani euro účet. Peníze pošlete ze svého slovenského euro účtu na současný český korunový účet jako SEPA platbu (v EUR), která je zcela zdarma. Příchozí euro platba se na českém korunovém účtu automaticky přepočte na koruny kurzem banky ze dne přijetí platby (opět bez poplatků).