Koronavirus a výplata z Německa, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, mám účet v německé Sparkasse, kam mi chodí výplata v euro. Vzhledem k uzavření hranic si nemohu peníze vybrat. Sice je 60 km od mého bydliště česká pobočka, ale můj problém to řeší jen částečně. Není zde možnost výběru na přepážce, nýbrž pouze v bankomatu a to max. 1 000 EUR denně. Prosím Vás o radu, do které banky si peníze převést s minimálními náklady. Preferuji výběr v euro. Pro úplnost vlastním i standardní účet v ČR u Moneta Money Bank. Děkuji

Dobrý den,

peníze si převeďte na korunový účet do Moneta Money Bank (to je bez poplatku) a následně si hotovost vyberte z českého bankomatu. Převádět peníze na český euro účet a následně vybírat eura mi přijde zbytečné, neboť za eura si v ČR nic nekoupíte (eura musíte tak jako tak směnit za koruny). Pokud byste však na tomto trval, zřiďte si běžný účet v EUR u banky Creditas, která nabízí výběry valut a vedení účtu zdarma.