Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #8954, Zahraniční platba

Zahraniční platba, Platba

MB

Vo Raiffeisen banke na Slovensku chcem poslať z mojho učtu v eurach platbu na učet klientovi Českej sporitelny do Českej republiky aby obdržal platbu vo vyške 250 Kč. V akej vyške mam zaplatiť Českej sporitelne poplatok za prevod z eur na česke koruny?

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

SEPA platby (v EUR v rámci EU) jsou od prosince 2019 bez poplatků. Banky si taktéž nic neúčtují za konverzi příchozích euro plateb na koruny. Ke konverzi dochází automaticky dle kurzu přijímací banky ze dne připsání platby, takže při odeslání peněz v EUR nikdy netrefíte přesně částku v CZK (nevíte, jaký přesně bude kurz zítra). Proto se s příjemce platby doporučuji domluvit na fixní částce v EUR. Pokud byste chtěl trefit přesně 250 Kč, musel byste zadat platbu v CZK (nikoliv v EUR), nicméně taková platba díky velmi vysokým poplatkům nedává smysl (ČS si účtuje min. 100 Kč a další poplatky by naúčtovala vaše banka Vám).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak vybrat nejlepší povinné ručení na auto i motorku? Pamatujte, že nejlevnější nemusí být nejlepší

Jak vybrat nejlepší povinné ručení na auto i motorku? Pamatujte, že nejlevnější nemusí být nejlepší

24.2.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Bez povinného ručení se žádný majitel auta či motorky neobejde. Ze zákona ho musí mít ještě předtím, než poprvé vyjede na silnici. Jenže jak vybrat to opravdu nejlepší povinné ručení? Rozhodně se neřiďte jen podle ceny, kritérií je mnohem víc.

Jak správně investovat peníze: 3 základní pravidla, která vám pomohou vydělat

Jak správně investovat peníze: 3 základní pravidla, která vám pomohou vydělat

21.2.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

Vložit peníze do zlata, akcií nebo do nemovitostí? A jak vlastně postupovat, aby se mi investování opravdu vyplatilo? Takové otázky se honí v hlavě snad každému, kdo uvažuje o investicích. Podívejte se proto, jak správně investovat peníze, abyste minimalizovali riziko a zároveň dosáhli na zajímavé zhodnocení.

Elektřina zdražuje. Kdo si ročně připlatí o tisícovku více a jak to bude s cenami plynu?

Elektřina zdražuje. Kdo si ročně připlatí o tisícovku více a jak to bude s cenami plynu?

20.2.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Elektřina letos podraží. Rozhodně se ale nejedná o několikaměsíční výhled a o několikakorunové zdražení, někteří navýšení pocítí už v březnu a v ročním zúčtování je nepotěší až tisícovka navíc. Kteří dodavatelé zdraží a koho se nové ceny dotknou nejvíce?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

P

#9066, Omylem provedená platba, Platba, 25.2.2020

Dobrý den, jak mám prosím postupovat, pokud jsem zadal jednu platbu na jeden účet se stejným variabilním symbolem dvakrát ?

Dobrý den, pokud jste jednu platbu provedl omylem dvakrát a chcete peníze vrátit, je třeba kontaktovat příjemce platby a požádat ho o vrácení peněz.

D

#9065, Insolvence a odmítnutá pohledávka, Exekuce a insolvence, 25.2.2020

Dobrý den, když jsem šel do insolvence, měl jsem na splátky auto a další půjčky. Nyní jsem v insolvenci už rok a Home Credit dostal částku pouze z prodeje auta a že na zbytek nemá nárok. Tudíž do insolvence nebyl zahrnut a tak se chci zeptat, když bych insolvenci skončil a chtěl bych si vše proplatit normálně, jak by to bylo s tím Home Creditem děkuji za info.

Dobrý den, pokud Home Credit přihlásit do insolvence pohledávku, která byla částečně ins. správcem odmítnuta jako neopodstatněná (nebo se jednalo o příslušenství vyšší než 100% jistiny, na které se pohlíží jako na podřízenou pohledávku, která bývá v insolvenci uspokojována až jako poslední), budou i tyto dluhy po úspěšně ukončené insolvenci prominuty a nebude možné je dále po Vás vymáhat.

P

#9064, Insolvence a loterie, Exekuce a insolvence, 25.2.2020

Chtěla bych se zeptat, jestli hrozí nějaké nebezpečí popřípadě jaké, pokud jsem v insolvenci. Mám soudně danou částku, kterou každý měsíc pravidelně platím a to co mi zůstává si občas pošlu na účet, kde si vsadím Tipsport, výhry jsou minimální, pouze k možnosti sázet. Nikdy jsem výhru nevybrala ani neposlala na účet, prostředky jsou pouze na herním účtu. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, výhry jsou mimořádným příjmem, který byste měla odevzdávat insolvenčnímu správci. Záleží na přístupu správce - drobné výhry v řádu stokorun spíše řešit nebude, vyšší výhry ano. Sázet v insolvenci nedává příliš smysl, protože nemůžete vyhrát (buď vsazené peníze prohrajete, nebo výhru odevzdáte na umoření Vašich dluhů). 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 9000 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR