Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #7832, Poplatek za SEPA na Slovensko

Poplatek za SEPA na Slovensko, Platba

24.10.2019 Platba

Dobry den, chcem sa spytat,  aky poplatok budem platit, za kolko dni sa pripise suma na druhy ucet a akým kurzom sa suma prepocita. Ide o sumu 16 000 Kč. Posielal by som peniaze z českej sporitelny cez george do slovenskej banky ČSOB. Dakujem za odpoved

Dobrý den,

Česká spořitelna si účtuje poplatek za odchozí SEPA platbu na Slovensko (zadanou v EUR) 220 Kč. Pokud platbu zadáte v korunách, bude poplatek 1% z odesílaných peněz, min. 220 Kč (v obou případech tak zaplatíte stejně). Platba trvá max. 2 pracovní dny. Budete-li odesílat platbu v EUR z korunového účtu, přepočte se platba kurzem odchozí banky (ČS). Zadaná platba v korunách se naopak přepočte na eura kurzem přijímací banky (slovenská ČSOB).

Pro zahraniční platby doporučuji Air Bank, která si účtuje za odchozí SEPA jen 25 Kč (a v ostatních případech pouze 100 Kč), má lepší kurzy a vedení účtu zcela zdarma a bez podmínek.