Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #7697, Jak dlouho trvá platba ze Slovenska?

Jak dlouho trvá platba ze Slovenska?, Platba

GP

Dobrý den, přítel prodával byt a notář mu před 13 pracovními dny posílal zálohu ze Slovenské spořitelny do české mBank, ale furt nedorazila, což mi přijde divné. A když mu psal co se děje, že to ještě nedorazilo tak napsal že je to normální. Že to takhle dlouho trvá. Tak bych chtěla vědět jak dlouho to tedy může trvat. A zda je to v pořádku? Předem děkuji.

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

v pořádku to určitě není, platba ze Slovenska trvá max. 2 pracovní dny. Pokud Vás navíc protistrana ujišťuje že je to normální, jde o neznalost, pochybení nebo podvod.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Hypotéka na koupi a rekonstrukci nemovitosti: jak funguje a na co si dát pozor

Hypotéka na koupi a rekonstrukci nemovitosti: jak funguje a na co si dát pozor

26.9.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Nechcete dávat mnoho milionů korun za nákup novostavby? Řešením je koupit starší dům a opravit ho podle svého. I na to ale potřebujete dost peněz. S jejich získáním vám pomůže hypotéka na koupi a rekonstrukci nemovitosti. Podívejte se, jak funguje.

8 rad, jak si půjčit peníze a neprodělat

8 rad, jak si půjčit peníze a neprodělat

23.9.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Pořádně si všechno promyslet. Tak zní základní pravidlo pro případy, kdy řešíte, jak si půjčit peníze. Musíte si dát navíc pozor, abyste nenaletěli a neskončili v nesplatitelných dluzích. Připravili jsme proto 8 rad, které vám pomůžou, aby vás půjčka nezruinovala.

O jaké hypotéky je největší zájem? Vedou ty s dlouhou fixací

O jaké hypotéky je největší zájem? Vedou ty s dlouhou fixací

21.9.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Hypotéky s dlouhou fixací. Takový je aktuální hit hypotečního trhu. Právě o tento typ půjčky na bydlení je totiž v současnosti největší zájem. Ukazují to alespoň data České národní banky. Důvod je jednoduchý – často u nich získáte výhodnější úrok než u kratších fixací.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

JJ

#11336, Úmrtí v insolvenci, Exekuce a insolvence, 26.9.2020

Dobrý den, otec měl insolvenci, ale bohužel mezitím zemřel. Zanechal závěť. Co se teď bude dít dal? A co dluhy které měl?

Dobrý den, insolvence bude ukončena a součástí dědického řízení bude výše dluhů k datu úmrtí. Oprávnění dědicové si musí velmi dobře rozmyslet, zda dědictví přijmou jako celek včetně dluhů či nikoliv. 

H

#11335, Podvodníci ze zahraničí, Podvod, 26.9.2020

Dobrý den, chci se zeptat ohledně podvodníků z ciziny. Když někomu takovému pošlu IBAN, jméno, adresu a telefon, je možné, aby se mi nějak naboural na účet a sebral z něj nějaké peníze? Děkuji

Dobrý den, toto naštěstí nehrozí, Vámi uvedené údaje nejsou nijak zneužitelné. Pro příště doporučuji se vůbec takto s neznámými lidmi ze zahraničí nebavit. Žádné dary, dědictví nebo třeba jen zájem o prodávanou věc na bazaru či nabízená půjčka. Vždy se jedná o podvod, tyto zázraky se nedějí. 

A

#11334, Pronájem bytu a odstěhování nájemníka, Reality, 26.9.2020

Dobrý den, mám dům který pronajímám. Mám tam nájemnici která mi zavolala, že se chce odstěhovat ze dne na den. Můžu se nějak bránit? Nemusí mi to dát vědět alespoň 2 měsíce dopředu? Mockrát Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, samozřejmě že z pohledu zákona můžete teoreticky trvat na dodržení podmínek sepsáných v nájemní smlouvě, kde máte specifikované možnosti ukončení nájmu včetně lhůt. Nicméně v praxi se můžete reálně bránit pouze propadnutím kauce za porušení smluvních podmínek/neplacení nájmu. Můžete samozřejmě dotyčného žalovat, ale nájemníci obvykle nebývají v tak dobré finanční kondici, aby se Vám povedlo něco vysoudit, resp. následně reálně vymoci. Lepší je tak vzájemná dohoda, byť pro Vás odchod nájemníka ze dne na den bude znamenat finanční ztrátu (tak rychle náhradu neseženete). 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR