Jak nejlépe převést úspory z České republiky na běžný účet na Bali?

8.3.2022 Platba

Dobrý den, již skoro rok žiji na Bali a zpět do Čech zatím nespěchám Hodlám si tu založit běžný účet a převést si sem z mBank a České spořitelny své úspory (v CZK). Myslím, že to není asi nejlevnější řešení, že? Myslím tedy v důsledku různých poplatků a konverzí na IDR. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banky na Bali budou mít velmi pravděpodobně horší kurzy CZK/IDR než USD/IDR v kombinaci CZK/USD. Proto bych doporučil platbu z ČR na Bali poslat v USD.