Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #7313, Zahraniční platba na Slovensko

Zahraniční platba na Slovensko, Platba

RC

Dobry den, ktere udaje potrebuji pri odeslani platby z Cech ma Slovensko? Dekuji

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

pro zadání mezinárodní platby z ČR na Slovensko ptořebuje znát IBAN (mezinárodní formát čísla účtu příjemce) a BIC/SWIFT (mezinárodní kód banky příjemce).

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Pojištění dětí: Myslete na vážné úrazy, onemocnění i na sebe

Pojištění dětí: Myslete na vážné úrazy, onemocnění i na sebe

23.10.2019, Pojištění, Autor: Jan Klusák

O pojištění dětí někdy přemýšlel snad každý rodič. Jenže s jeho výběrem a správným nastavením mají lidé často problémy. Podívejte se proto, čemu se při sjednávání pojistky vyhnout a na co naopak nesmíte zapomenout.

EU varovala před drahými nemovitostmi. Kvůli cenám klesá i zájem o státní půjčky

EU varovala před drahými nemovitostmi. Kvůli cenám klesá i zájem o státní půjčky

21.10.2019, Reality, Autor: Marek Hadač

Pozor, vaše nemovitosti jsou moc drahé. A můžou způsobit problémy se splácením. Zhruba tak zní varování, které dal v září České republice Evropský výbor pro systémová rizika. Podle něj může pomoct posílení pravomocí České národní banky.

Povinnost hlásit snížení úroků 2 měsíce předem? Banky našly cesty, jak ji obejít

Povinnost hlásit snížení úroků 2 měsíce předem? Banky našly cesty, jak ji obejít

18.10.2019, Spoření, Autor: Pavel Strašák

Zvýšit úroky na spořicích účtech mohou banky prakticky okamžitě. Na jejich snížení ale musí klienty upozornit alespoň 2 měsíce předem. A to se jim nelíbí. Objevily proto několik způsobů, jak tuto povinnost obejít.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

EP

#7816, Změna stavby a hypotéka, Hypoteční poradna, 23.10.2019

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné v momentě, kdy máme schválenou hypotéku, ale ještě jsme nezačali čerpat, změnit typ stavby. Projekt máme na zděný dům, ale nyní se nám naskytla velmi výhodná možnost na provedení dřevostavby. Je možné takovou změnu vůbec udělat? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, doporučuji kontaktovat přímo vaši banku, změna by měla být možná. Problémem by bylo nevyčerpání větší části schváleného úvěru, za což banky obvykle účtují penále 5%.

PF

#7815, Převod majetku a insolvence, Exekuce a insolvence, 23.10.2019

Pokračování dotazu č. 7814: O mé insolvenci se již jedná. V červnu 2014 jsem daroval barák dceři. A v dubnu 2019 jsem podal žádost o insolvenci. Nyní mi bylo sděleno, že dcera o barák bude připravena, jelikož neuplynulo 5 let. Usnesení o prohlášení konkurzu je od srpna 2019.

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil se nechat u soudu zastupovat dobrým advokátem a zkusit rozhodnutí zvrátit (stažením žádosti o oddlužení nebo prověřením, zda v roce 2014 platila ona lhůta 5 let či jak případně v podobných případech rozhodovaly jiné soudy).  

PF

#7814, Insolvence a převod majetku, Exekuce a insolvence, 23.10.2019

Dobrý den, potřebuji zjistit, kdy se začíná počítat lhůta prodaného (převedeného) majetku. K žádostí o insolvenci nebo k datu vydání usnesení o insolvenčním návrhu? A jak dlouhá lhůta je (mezi rodinou).Děkuji

Dobrý den, jakou lhůtu máte na mysli? Pokud plánujete vstoupit do insolvence a těsně před vstupem převést všechen majetek na rodinu, pak může být toto jednání vyhodnoceno jako nečestné a insolvence nemusí být povolena. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 7800 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR