Banky.cz Banky.cz Štítky Slovensko

Slovensko

Expresní SEPA platba

Dobrý den, v pátek dopoledne z účtu slovenské banky VÚB byla zadána expresní platba ve prospěch účtu u české mBank se splatností 2.11. Peníze stále nejsou na účtu, zadané parametry IBAN, BIC apod. jsou v pořádku bez chyb. Banka normálně vše připisuje hned a na této straně žádný problém není, ze slovenské strany mám potvrzení o zadání platby. Nevíte, proč peníze i přes expresní platbu stále nedorazily?

Expresní platba ze Slovenska

Dobrý den, byla-li zadána platba ze Slovenské spořitelny na účet v Česku u mBank, a platba to byla expresní v dopoledních hodinách, je možné, že platba přijde ve stejný den, i když se jedná o platbu ze Slovenska?

Zahraniční platba na Slovensko

Chtěla bych přispět na léčbu nemocného pejska (Slovensko) - kód banky 1100 z mého účtu (kód banky 0300) částkou Kč 500 Kč. Jakou částkou bude tento převod zpoplatněn? Budou koruny automaticky převedeny na eura? Kolik euro dostane příjemce?

Platební styk ČR-SR

Dobrý deň, poraďte mi prosím, v ktorej banke sú najvýhodnejšie poplatky za zahraničné platby, ak chcem posielať eurá z českého účtu na slovenský účet. Ďakujem.

SEPA platba na Slovenska

Pokračování dotazu č. 5234: Dobrý den, děkuji za odpověď a přehled poplatků. Mám jen korunový účet, což asi nevadí. Můžete být ale konkrétnější? Co je to SEPA? Např. zmiňované Fio nabízí v IB jen Platbu do SR a Europlatbu s hrazením poplatků: každý své bance, zřejmě tedy SHA, BIC to po mě vůbec nechce. Pak ještě Fio má zahraniční platbu kde požadují i BIC a u volby poplatků mám na výběr: každý své bance, vše příjemce a vše plátce. Příjemce mi BIC vůbec neposlal, zřejmě ho tedy běžně nepoužívá, i když jim dost lidí platí z ČR. Jak tedy provést platbu na Slovensko přes IB ze zmiňovaných bank, nebo nějakým jiným způsobem?

SEPA na Slovensko

Dobrý den, potřebuji převét několik desítek EUR na Slovensko do banky 0200. Účet mám u Fio, Air Bank a Equa bank. Mám jak IBAN, tak volný formát účtu příjemce. Nebo mám číslo účtu do ČR ale potřebuji tam převést v EURech. Co by jste poradili jak to nejlépe provést? Ještě jsem to nikdy přes IB neprováděl tak díky za radu.

Blokace účtu v zahraničí

Zdravím vás, máte prosím k názoru zde: https://www.banky.cz/poradna/3059-obstaveni-uctu-v-zahranici/ nějakou praktickou zkušenost či alespoň konkrétní poznatky? Skutečně se jednalo o českého exekutora? Díky

Výplata důchodu ze Slovenska

Dobrý den, dostávám část starobního důchodu ze Slovenska. Vzhledem k tomu, že jsem nenašla u nás banku, která má smlouvu se Sociálnou poistovnou SR a posílá převodem peníze bez poplatků, volila jsem poštovní poukázku. Od letošního roku již nechodí bankovní poukázka v obálce, ale platba poukázkou České pošty. Ta ovšem chodí i v prodlení. Co byste poradil? Poplatky za bankovní služby na účet u českých bank totiž opravdu dosahují ročně téměř výše onoho důchodu. Děkuji vám.

Ze Slovenska

Dobrý deň, potrebujem previesť zo slovenskej sporiteľne eurá do českej FIO banky v českých korunách. Koľko českých korún je poplatok za tento prevod vo FIO banke v Čechách. Akým spôsobom by bol tento prevod najlacnejší?

Firemní účet pro platby na Slovensko

Dobrý den, jsme česká firma podnikající v Čechách, ale máme zákazníky i na Slovensku a potřebovali bychom si zřídit euro účet na Slovensku, tak aby byl pro zákazníky, kteří nám na něj budou platit zdarma. U jaké banky je to možné?

SEPA na Slovensko

Dobrý den, mám pouze účet v české měně u České spořitelny, nemám internetové bankovnictví a potřebuji zaplatit v eurech převodem platbu na Slovensko. Prosím poraďte. DěkujiRychlé odkazy

Banky v ČR