Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #4450, Firemní účet pro platby na Slovensko

Firemní účet pro platby na Slovensko, Běžný účet

ET

Dobrý den, jsme česká firma podnikající v Čechách, ale máme zákazníky i na Slovensku a potřebovali bychom si zřídit euro účet na Slovensku, tak aby byl pro zákazníky, kteří nám na něj budou platit zdarma. U jaké banky je to možné?

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

volte běžný účet od Fio banky, která nabízí firmám vše zdarma a bez podmínek, včetně platebního styku ČR-SR. Fio banka působí v ČR i na Slovensku, takže je možné si zřídit i slovenský euro účet na Slovensku tak, aby zákazníci ze Slovenska měli jednodušší platby. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Konec super-hrubé mzdy?

Konec super-hrubé mzdy?

12.3.2018, Daně, Autor: Petr Jermář

Od roku 2019 se možná zruší super-hrubá mzda a zavedou se 2 sazby pro daň z příjmu (19% a 23%). Kdo a kolik na malé daňové reformě ušetří? A komu se naopak daně zvýší? Poradíme, jak spočítat čistou mzdu.

Předčasné splacení hypotéky

Předčasné splacení hypotéky

6.3.2018, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Doby kdy si banky účtovaly vysoké poplatky za předčasné splacení hypotečních úvěrů jsou pryč. Nově uzavřené hypotéky po 12/2016 lze splácet výhodněji. Vyhráli jste v loterii, zdědili miliony nebo se Vám začalo dařit více v práci a chcete se zbavit hypotéky dříve? Poradíme jak na to.

Daň z příjmu za rok 2017

Daň z příjmu za rok 2017

26.2.2018, Daně, Autor: Pavel Strašák

Jak se zvýšily slevy na dani z příjmu? O jaké položky je možné snížit daňový základ? Letos si opět polepší rodiče dětí do 26 let. Kdo, kdy a kam je povinen podat přiznání k dani z příjmu za rok 2017?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

O

#4471, Účet pro cizince, Běžný účet, 17.3.2018

Pokračování dotazu č. 4470: Díky za odpověď. Nicméně ani tak mi nejde o účet pro fyzickou osobu, ale o účet pro právnickou osobu vlastněnou Íráncem. Z logiky věci - jak může český právní systém dovolit založit Íránci vlastní firmu, když mu pak nedovolí založit účet pro právnickou osobu?

Dobrý den, český právní systém nezakazuje otevírání bankovních účtů Íráncům. To banky si dle svých interních kritérií vybírají klienty. Na poskytnutí bankovních služeb není právní nárok, banka může kohokoliv odmítnout i bez udání důvodu. Občané EU a obecně ostatních evropských a západních zemí nemají s otevřením účtu v tuzemsku problém. Naopak lidé ze zemí, kde je horší vymahatelnost práva (Afrika, Blízký východ, atd.), mají situaci komplikovanější. A pak jsou země na sankčním seznamu EU (Severní Korea, atd.), pro jejichž občany platí značná omezení. Írán má na tomto sankčním seznamu stále přes 10 omezení. Pro banku je výhodnější Íránce odmítnout, neboť jeho prověřování (nedopouští-li se činností, jež mu sankční seznam zapovídá) může být velmi nákladné. Stejně jako banky odmítají notorické dlužníky (je s nimi více práce než užitku), obvykle odmítají i klienty z problematických zemí. 

O

#4470, Účet pro cizince, Běžný účet, 17.3.2018

Dobrý den, mám dotaz ohledně založení podnikatelského účtu pro s.r.o. v případě, že jediným jednatelem firmy je osoba státní příslušnosti Írán. Společnost s.r.o. není obecně problém pro Íránce založit, nicméně v případě založení firemního účtu je tomu přesně naopak. Existují nějaké možnosti řešení? Např. banky, které účet založí apod.? Děkuji

Dobrý den, Írán je velmi problematickou zemí, na kterou byly donedávna uvaleny velmi přísné obchodní sankce (podobně jako na Severní Koreu). Íránu byly sice sankce zmírněny, ale stále se nachází na blacklistu mnoha bank/obchodních společností. Proto je pravděpodobné, že žádná česká banka nebude ochotna otevřít občanovi Íránu běžný účet

MF

#4469, Doklady potřebné k vyřízení úvěru, Hypotéka, 17.3.2018

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč při vyřízení hypotéky vyžaduje banka občanský průkaz od manžela prodávajícího, aniž by byl majitelem? Děkuji

Dobrý den, přestože majitelem nemovitosti je jen jeden z manželů, manželé jsou po finanční a právní stránce velmi provázáni. Za dluhy jednoho ručí automaticky i druhý, exekuce na jednoho z manželů postihuje majetek druhého z manželů, atd. Proto může mít banka zájem i o prověření manželky, které se jinak realitní obchod přímo netýká. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 4400 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR