Banky.cz Banky.cz Štítky euro účet

euro účet

Euro účet

Dobrý den, rozvádíme se po 20letém manželství. Manžel je Rakušan, budu pravděpodobně dostávat výživné v eurech. Budu si muset zřídit účet pro cizí měnu. Zajímalo by mě, kde by pro mně byly nejvýhodnější podmínky a jak by to bylo, kdybych z konta vybírala eura. Děkuji moc a zdravím.

Euro účet

Dobrý den, ráda bych se s Vaší pomocí informovala, ve které bance v ČR je nejvýhodnější založení pouze euro účtu (není třeba CZK měna). Aby banka disponovala Visa kartou, vklady na pobočce v cizí měně a výběry z bankomatů pouze v zahraničí, int. bankovnictví pro bezhotovostní převody. Předem děkuji za odpověď.

Euro účet a výběr z bankomatu v zahraničí

Dobrý den, chystám se na studijní pobyt do Portugalska a v co nejbližší době chci založit euro účet. Na internetu jsem se dočetla, že u různých bankomatů v zahraničí mohou být účtovány různé další poplatky za výběr hotovosti. Mám to tedy chápat tak, že poplatky za výběr v zahraničí, které uvádí banky ve svých nabídkách euro účtů nejsou až tak směrodatné? Případně mohli byste mi doporučit nějakou banku pro založení euro účtu? Směrodatné jsou pro mě hlavně poplatky za výběry hotovosti v EUR a vedení účtu (nebudu mít žádný měsíční obrat).

Euro účet

Dobrý den, potřebovala bych info o cenách a službách euro účtu. Máme účet u banky a poplatky jsou velké, tak hledáme jinou banku, kde budou lepší podmínky. Děkuji za odpověď.

Euro účet

Dobrý den, hledám banku s možností založení euroúčtu a možností snadného výběru eur v hotovostí. Současný účet mi to umožňuje, ale výběr v bance je zpoplatněn 1% a výběr z bankomatu v zahraničí se mi nedaří, bankomaty mi při použití mé debetní karty, která je společná pro euro i korunový účet, nabízí jen výběr s přepočtem z mého korunového účtu. Můžete poradit správný postup, nebo jinou banku? Děkuji

Euroúčet

Dobrý den, zajímalo by mne, jestli jsou nějaké rozdíly mezi vytvořením euroúčtu u nás a v okolních státech. Je vůbec možné, pokud bydlím v ČR, založit si účet třeba na Slovensku nebo v Německu? Má představa je, že by to mohlo být levnější než euroúčet v Čechách, kde to není základní měna.

Euro účet

Dobrý den, když platím objednávky ze zahraničních shopů (měna euro), samozřejmě si banka předvede měny podle svého, drahého (Air Bank) kurzu. Jelikož mám eura svá, chtěl bych si pořídit eurový účet, ze kterého bych pak platby prováděl (platba kartou přes internet). Ovšem nedaří se mi najít společnost, u níž bych neplatil velké peníze za vedení účtu a také za obyčejný vklad eura na účet. Prosím, poraďte mi takovou společnost, případně i jiný způsob, jak objednávky platit. Děkuji Jan

Euro účet

Dobrý den, mám dotaz ohledně EURO účtu. Jsem student a odjíždím studovat do Polska. Tak by mě zajímalo, u které banky by bylo výhodné si tento účet zřídit.

Mezinárodní účet

Dobrý den, budu se stěhovat do zahraničí a ráda bych si zřídila mezinárodní účet tady v ČR. Šlo by mi o to mít duální účet v CZK a EUR měně a platební kartu, kterou lze použít např. v Turecku. Abych mohla případně vybírat peníze v dané zemi a také je např. posílat do ČR na účet rodině. Zároveň aby nebyly s účtem spojeny vysoké a zbytečné poplatky. Děkuji předem za rady.

Euro účet pro studium v Německu

Dobrý den, potřebuji si založit účet v EUR z důvodu studia v Německu. Kterou banku mám zvolit, aby poplatky byly co nejnižší? Jedná se mi o poplatek za vedení účtu, výběr z bankomatu v Německu, odchozí a příchozí platby. Děkuji

Euro účet

Hezký den, potřebuji si zřídit eurový účet, ale v oblasti bankovnictví nejsem příliš zběhlá. Mohli byste mi, prosím, poradit banku s nejvýhodnějšími podmínkami? Jde mi především o poplatky za vedení účtu, výběr z bankomatu v zahraničí a platby kartou v zahraničí (konkrétně Německu). Mockrát děkuji!

Erasmus a euro účet

Dobrý den, syn pojede na Erasmus a musí mít účet v Eurech. Můžete mi prosím nějaké takové účty doporučit? Předem Vám děkuji. S pozdravem Luboš

Výběr z bankomatu v zahraničí

Dobrý den, pokud bych chtěl v zahraničí vybírat z bankomatu, je lepší použít kartu ke korunovému účtu v ČR nebo si zde zřídit účet v eurech a vybrat pomocí karty, která bude k tomuto účtu vystavena? Děkuji.

Euro účet

Pokračování dotazu č. 4548: Dobry den, prijmy ted budou v eurech a ano ziji v CR, ale mam v planu jet na delsi dobu do zahranici. Takze rikate, ze nejvyhodnejsi to je u Air Bank nebo Equa bank? Dekuji za odpoved s pranim hezkeho dne preje J.

Euro účet

Pokračování dotazu č. 4539: Dobrý den, budu mít příjmy v eurech. S přáním hezkého dne.

Euro účet

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, u jaké banky je nejvýhodnější si založit běžný účet v eurech? Děkuji za odpověď.

Firemní účet pro platby na Slovensko

Dobrý den, jsme česká firma podnikající v Čechách, ale máme zákazníky i na Slovensku a potřebovali bychom si zřídit euro účet na Slovensku, tak aby byl pro zákazníky, kteří nám na něj budou platit zdarma. U jaké banky je to možné?

Euro účet

Dobrý den, mám běžný učet u Equa bank. Mají možnost mít zavedenou v tomhle učtu i druhou měnu, třeba euro. Takže můžu mít určitou částku na účtě v eurech. Otázka zní, když budu v zahraničí a budu platit v obchodě, nebo vybírat z účtu za poplatek 9 Kč, částka se stáhne z eurového učtu? Nebo z učtu v korunách přepočtených za aktuální kurz?

Euro účet

Dobrý den, pracuji v Rakousku. Mám syna, kterému chodí na účet kindergeld v eurech. Chtěla bych banku, ve které mu na účtě zůstanou eura. Nyní máme banku, která mu ihned po příchodu peněz okamžitě vše převádí na koruny. A aby mu tam rostly i úroky. Termínovaný vklad? Děkuji

Cizoměnový účet

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal či poprosil o pomoc. Moje paní má u Vaší banky již dlouho své korunové konto, které je možné bez poplatků použít i pro jiné měny (např. EUR). Toto jsme si před dvěma dny ještě jednou telefonicky nechal potvrdit. Já jsem chtěl zaslat mé paní z Německa ca 800 EUR - právě na její shora vzpomínané konto, kde se měla objevit zaslaná částka v EUR. Částka byla včera zaslána a skutečně i připsána na mé konto ALE bohužel v ČESKÝCH KORUNÁCH! Vypadá to tak, že chyba je asi u nás, poněvadž v nastavení nebylo konto zpřístupněno. Popisovanou transakci jsme prováděli poprvé, proto se nám stalo, že jsme si malého okénka nevšimli. Rádi bychom uvítali, kdyby se popsaná akce mohla opravit, v tom smyslu, že zaslaná částka by BEZ PŘEPOČTU EUR na koruny, tedy tak, jak bylo původně námi myšleno. Vaší pomocí bychom si velmi vážili a potvrdila by se tím skutečná profesionalita pracovníků Vaší banky. Omlouváme se, že musíme ještě dodat, že v úterý odjíždíme do zahraničí, kde bychom uvedené prostředky měli mít sebou. Dovolíme se poděkovat předem za Vaši pomoc - s vírou, že nám pomůžete tím zamezit kursovním ztrátám (dokonce dvakrát) a zbytečným poplatkům. S úctou a přáním krásného víkendu Zdenek Rychlé odkazy

Banky v ČR