Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #3726, Cizoměnový účet

Cizoměnový účet, Běžný účet

EP

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal či poprosil o pomoc. Moje paní má u Vaší banky již dlouho své korunové konto, které je možné bez poplatků použít i pro jiné měny (např. EUR). Toto jsme si před dvěma dny ještě jednou telefonicky nechal potvrdit. Já jsem chtěl zaslat mé paní z Německa ca 800 EUR - právě na její shora vzpomínané konto, kde se měla objevit zaslaná částka v EUR. Částka byla včera zaslána a skutečně i připsána na mé konto ALE bohužel v ČESKÝCH KORUNÁCH! Vypadá to tak, že chyba je asi u nás, poněvadž v nastavení nebylo konto zpřístupněno. Popisovanou transakci jsme prováděli poprvé, proto se nám stalo, že jsme si malého okénka nevšimli. Rádi bychom uvítali, kdyby se popsaná akce mohla opravit, v tom smyslu, že zaslaná částka by BEZ PŘEPOČTU EUR na koruny, tedy tak, jak bylo původně námi myšleno. Vaší pomocí bychom si velmi vážili a potvrdila by se tím skutečná profesionalita pracovníků Vaší banky. Omlouváme se, že musíme ještě dodat, že v úterý odjíždíme do zahraničí, kde bychom uvedené prostředky měli mít sebou. Dovolíme se poděkovat předem za Vaši pomoc - s vírou, že nám pomůžete tím zamezit kursovním ztrátám (dokonce dvakrát) a zbytečným poplatkům. S úctou a přáním krásného víkendu Zdenek 

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

nejsme vaše banka, ale poradenský portál. Každý účet je možné vést pouze v jedné měně (CZK, EUR a další). Za žádných okolností není technicky možné vést jeden účet ve dvou měnách (jak by pak účet věděl, ze které "CZK/EUR hromádky" chcete vybírat či na ni ukládat?). Příchozí a odchozí transakce v jiné měně než je měna účtu se automaticky přepočítávají kurzem banky (z korunového účtu můžete poslat do zahraničí eura a naopak příchozí platba v EUR se přepočte na koruny). 

Určitou výjimkou je účet e-konto vedený Raiffeisen bank (dříve e-banka), kde banka nabízí jediné číslo účtu pro více měn. Technicky jde samozřejmě o více podúčtů, kde se jednotlivé měny navzájem doplňují a přepočítávají se rovněž kurzem banky jak je výše uvedeno.

Pokud potřebujete vést účet i v EUR (např. z důvodu častých cest do zahraničí), je třeba si zřídit ještě jeden běžný účet vedený v EUR. Mnoho bank dnes nabízí vedení účtů zcela zdarma, např. Equa bank, Air Bank či Fio banka. U Equa bank máte výběry z bankomatů v zahraničí za 9 Kč. Mimo absenci poplatků mají tyto banky také pravděpodobně lepší kurzy než vaše současná banka. 

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

21.10.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

50 000 korun a až tři měsíce bez úroků. Air Bank letos spustila akci, kterou chce propagovat zřízení kontokorentu. Výhodné podmínky získá každý, kdo ho využije do konce roku.

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Téměř na 2 %. Tak hluboko spadla v posledních měsících nabídková sazba u hypoték s LTV do 70 %. V září byla pouze 2,04 % a dá se čekat, že v říjnu ještě klesne. Otázkou je, na jak dlouho. Proti dalšímu poklesu stojí konec odkladu splátek u spotřebitelských a hypotečních úvěrů a hrozba horší splátkové morálky.

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Vyplacení partnera z hypotéky nebo například vyplacení sourozenců u nemovitosti, kterou jste zdědili nebo dostali od rodičů. I s tím vám pomůže půjčka na bydlení. Jak? Možností je několik. Záleží jen na tom, jakou situaci řešíte.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

PB

#11546, Jak se dostat z dluhů?, Osobní a rodinné finance, 22.10.2020

Dobrý den, pomáhám matce dostat se zpátky na nohy. Má cca 10 exekucí, je nezaměstnaná. Chci se zeptat, zdali má nárok na dávku v hmotné nouzi a příspěvek na bydlení. Pokud ano, zdali nějaké peníze dostane nebo ji budou hned strženy na pokrytí exekuce, tzn. zdali už Úřad při vyplácení peněz ví, kolik jí nechat a kolik půjde na pokryti dluhu. Moc děkuji za každou informaci.

Dobrý den, snaha pomoci své matce je jistě chválihodná, ale špatnou finanční situaci a exekuce nevyřešíte žádostmi o sociální dávky. Pokud Vaše matka nezvládá splácet své závazky (s 10 exekucemi pravděpodobně ne), doporučuji požádat o osobní bankrot, jehož podmínky jsou od 6/2019 velmi mírné. Po dobu 5 let stačí splácet měsíčně min. 2 200 Kč a následně bude zbytek prominut. Aby bylo možné na insolvenci srážet min. 2 200 Kč, je nutné mít příjem min. 11 000 Kč čistého měsíčně. Mamince tak stačí si najít zcela libovolnou práci za minimální mzdu. Mimořádná okamžitá dávka v hmotné nouzi se poskytuje pouze na řešení mimořádných jednorázových záležitostí (např. při živelné pohromě, po propuštění z vězení, atd.). Běžný dlužník v exekuci tuto definici spíše nenaplní (nestalo-li se mu něco mimořádného). Exekutor musí vždy dlužníkům ponechat tzv. nezabavitelné minimum, tedy dlužníci v exekuci nikdy nezůstávají zcela bez peněz (např. z příjmu 10 000 Kč lze srážet u nepřednostních pohledávek max. 742 Kč).  Příspěvek na bydlení je závislý na mnoha faktorech (příjmy, náklady na bydlení, normované náklady na bydlení, typ bydlení - v nájmu, ve vlastním). 

J

#11545, Pojištění nemovitosti a úmrtí, Pojištění, 22.10.2020

Pokračování dotazu č. 11544: Dobrý den, omlouvám se, ale já právě jen chci předejít obvinění z její strany, že jsem něco zrušil a peníze si nechal, aby z toho nemohl být malér. Jinak pojištění bylo čerstvě před smrtí placené (5 000 Kč). Tak bych nerad se dostal do sporu, že jsem to zrušil a peníze si nechal. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, děkuji za doplnění. Nejspravedlivější by tedy bylo pojištění nemovitosti zrušit a přeplatek rozdělit rovnoměrně mezi všechny dědice? Zděděnou nemovitost budete pravděpodobně stejně muset znovu pojistit na své jméno (nepojištěná nemovitost představuje značné riziko), tedy to co vyinkasujete na přeplatku za zrušené pojištění po zemřelém, pravděpodobně obratem zainvestujete do nového pojištění.

J

#11544, Pojištění nemovitosti a dědictví, Pojištění, 22.10.2020

Dobrý den, když druhý dědic chce, abych u pojišťovny zrušil pojistku na nemovitost, kterou jsme dědili a je to chvíle co byla zaplacena zesnulou (takže je jasné, že by vraceli peníze). To by byl podvod, protože nebyly peníze v dědickém řízení a o pojištění nemovitosti jsem nevěděl. Poradíte mi co dělat prosím? Pojištění je psané na zesnulou. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pojištění nemovitosti vychází u průměrné nemovitosti na pár tisíc korun ročně. Právě jste zdědili nemovitost s hodnotou v řádech statisíců až milionů korun. Přijde Vám přiměřené se s dědici handrkovat kvůli vratce pojistného a hovořit o podvodu? Pojistku v případě úmrtí pojištěného zrušit můžete (pojišťovně je třeba předložit úmrtní list). 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR