Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #5242, SEPA platba na Slovenska

SEPA platba na Slovenska, Platba

4.10.2018 Platba

Pokračování dotazu č. 5234: Dobrý den, děkuji za odpověď a přehled poplatků. Mám jen korunový účet, což asi nevadí. Můžete být ale konkrétnější? Co je to SEPA? Např. zmiňované Fio nabízí v IB jen Platbu do SR a Europlatbu s hrazením poplatků: každý své bance, zřejmě tedy SHA, BIC to po mě vůbec nechce. Pak ještě Fio má zahraniční platbu kde požadují i BIC a u volby poplatků mám na výběr: každý své bance, vše příjemce a vše plátce. Příjemce mi BIC vůbec neposlal, zřejmě ho tedy běžně nepoužívá, i když jim dost lidí platí z ČR. Jak tedy provést platbu na Slovensko přes IB ze zmiňovaných bank, nebo nějakým jiným způsobem?

Dobrý den,

korunový účet nevadí, banka platbu sama přepočte na EUR kurzem ze dne odeslání platby. BIC je mezinárodní kód banky, který Vám příjemce musí sdělit (IBAN je mezinárodní formát čísla účtu příjemce). Seznam BIC slovenských bank zde. SHA/BEN/OUR jsou poplatkové dispozice mezinárodních plateb (kdo bude hradit co).

SHA: poplatky platí každá strana své bance

BEN: všechny poplatky platí příjemce platby

OUR: všechny poplatky platí odesílatel platby

V IB Fio banky volte "platbu do SR".