Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #7388, Zahraniční platba a poplatky

Má banka v Česku právo krátit tři penzijní příjmy z jiného EU-státu?

27.8.2019 Platba

Dobrý den, z jiného EU-státu je mi zasílána penze a samostatně i penzijní připojištění. Obě částky jsou mi měsíčně kráceny bankovním poplatkem. Třetí bankovní poplatek mi 1-krát za rok krátí též mé daňové vyrovnání. Má banka v Česku právo mi krátit v rámci EU tyto tři penzijní příjmy? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

každá banka má právo účtovat poplatky za poskytnuté služby a Vy zase máte právo si svobodně zvolit banku, která nabízí bankovní služby zdarma či s co nejnižšími poplatky. Příchozí SEPA platby (v EUR v rámci EU) nabízí zdarma včetně vedení účtu např. Fio banka. Equa bank za 9 Kč, Creditas za 15 Kč. A pak tu je mnoho bank, které si účtuje stokorunové poplatky. Volba je na Vás!