Jak převést větší částku peněz z eurového účtu na slovenský běžný účet v českých korunách s minimálními poplatky a výhodným kurzem?

23.5.2022 Platba

Dobry den, potrebuji poslat vetsi castku penez (45 000 Euro) z euroveho uctu na Slovensku na bezny ucet v CZK v Cechach. Potrebovala bych vedet, jaka je najlepsi moznost, abych nezaplatila hodne na poplatcich a kurzu. Nevim jaka je maximalni castka, kterou jsem schopna prevest jednou transakci z Postovni banky SK do Komercni banky CZ. Je pro mne lepsi posilat penize po castkach napriklad 9 000 EUR po dobu 5 mesicu nebo 15 000 eur po dobu trech mesicu? Je nejaka jina moznost jak se co nejvice vyhnout vysokym poplatkum? Dekuji.

Dobrý den,

limit pro zahraniční platby stanoven není, můžete naráz poslat celých 45 000 EUR. SEPA platby (v EUR v rámci EU) jsou bez poplatků. Zaměřte se tedy na kurz CZK/EUR české banky, do které chcete peníze poslat (tímto kurzem se bude přepočítávat vaše příchozí euro platba ze Slovenska).