Můžu poslat eura složenkou místo na euro účet?

8.1.2021 Platba

Pokračování dotazu č. 12362: Děkuji za odpověď, ale já žádný euro účet nemám, myslela jsem, zda-li ty eura nemohu poslat jen složenkou, protože už jsem syna a jeho rodinu neviděla od léta a vnoučata nemohla přijít na Vánoce a mají svátek a narozeniny. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Česká pošta převod hotovosti složenkou na Slovensko nenabízí (pouze do jiných zemí). Euro účet si můžete založit zdarma. Ale jednodušší by bylo zadat euro platbu ze svého korunového účtu (bez vkládání valut na účet) - odchozí platba by se Vám strhla v korunách dle kurzu banky. Případně se domluvte se synem, aby dětem dárek koupil ze svého a eura v hotovosti mu předáte při další návštěvě.