Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #5267, Zaplacení pokuty v Rakousku

Zaplacení pokuty v Rakousku, Platba

D

Dobrý den, přišla mi pokuta z Vídně, zaplatila jsem převodem, ale platba se vrátila, asi něco špatně. Navíc poplatek činil 250 Kč. Potřebuji přesně poradit, zádávám platbu do zahraničí. Na účet, to je IBAN AT70 0100 0000 0524 0212, teď majitel účtu/příjemce je tu psáno německy empfangerin W 21 PK Floridsdorf, ale to už si nejsem jista. SWIFT/BIC je BUNDATWW, banka příjemce? Reference to bude asi identifikační číslo že? Ještě nevím co zadat do účel platby. Děkuji

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

je to všechno přesně tak jak píšete. IBAN AT70 0100 0000 0524 0212, SWIFT/BIC BUNDATWW a příjemce Floridsdorf (město v Rakousku). Zkontrolujte, nedošlo-li někde k překlepu. Případně požádejte toho kdo Vám pokutu vydal o kontrolu správnosti dat. 

Poplatek 250 Kč za odchozí EUR platbu do Rakouska je extrémně vysoký, doporučuji změnit banku. Air Bank nabízí vedení účtu zdarma a bez podmínek. Za odchozí EUR platby do všech zemí EU účtují pouze 25 Kč.


Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Velké porovnání hypoték – říjen 2018

Velké porovnání hypoték – říjen 2018

18.10.2018, Hypotéka, Autor: Petr Jermář

Cena peněz roste. Hypotéky výrazně zdražují, průměrná sazba pětiletého fixu se blíží 3%. Stále je však možné sehnat úrok i pod 2,5%. Které banky nabízejí nejvýhodnější sazby?

Air Bank a Moneta spojí síly, vznikne třetí největší banka

Air Bank a Moneta spojí síly, vznikne třetí největší banka

9.10.2018, Banka, Autor: Pavel Strašák

Moneta kupuje Air Bank a Home Credit. Nová banka bude dále na trhu vystupovat pod značkou Air Bank. S téměř 2 mil. klientů obsadí na českém bankovním trhu třetí příčku za ČS a ČSOB.

Vyplatí se studovat MBA? My to víme!

Vyplatí se studovat MBA? My to víme!

8.10.2018, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Podle průzkumu agentury STEM/MARK mezi absolventy MBA na institutu CEMI je totiž celých 91 % absolventů MBA přesvědčeno, že investovat do MBA studia se vyplatí. Jedním z pádných důvodů je i to, že návratnost částky investované do MBA studia činí pouze jeden a půl roku. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

M

#5305, Nezvládl jsem splatit insolvenci, Exekuce a insolvence, 19.10.2018

Dobrý den, od roku 2015 jsem v insolvenci. Insolvence byla schválena splátkovým kalendářem společně se zpeněžením majetku. Měla jsem RD, na kterém bylo zástavní právo a dům se prodal. Pak jsem až doteď hradila splátkovým kalendářem a byly prováděny srážky ze mzdy. Problém ale byl, že moje srážky nestačily ani na uspokojení 30% nezajištěným věřitelům a tak můj insol. správce požádal soud o zrušení oddlužení a soud to povolil. Splatila jsem 23% dluhu. Můžu požádat ještě znovu o povolení insolvence?Začínají na mě znovu chodit upomínky dluhů, které byly přihlášeny v me insolvenci. Nemam žádný majetek a pracuji na smlouvu. Bohužel jsem měla ve své insolvenci i dva dluhy, které jsem měla společně se svým přítelem a ty se přihlásily jak mně tak v přítelově řízení. Nevím co teď dělat, děkuji za radu.

Dobrý den, o nový osobní bankrot požádat můžete. Budete ale muset soudu vysvětlit, jak tentokráte chcete splatit oněch min. 30% dluhů, když se Vám to již jednou nepovedlo. Důvodem pro opětovně povolenou insolvenci by byla podstatná změna okolností (např. zvýšení mzdy, ze které dluhy splácíte).

S

#5304, Prodej domu v insolvenci, Exekuce a insolvence, 19.10.2018

Dobrý den, jsem v insolvenci přes rok, mám schválený splátkový kalendář, kde už mám splaceno 15%. Na začátku insolvence jsem měla RD kde bylo zástavní právo banky, tento dům se prodal. Dale mám druhý dům, na kterém žádné zástavní právo ani exekuce není. Při zahájení insolvence měl dům menší hodnotu než zaplatím za 5 let ze svého příjmu, proto nedošlo ke zpeněžení. Do domu investoval můj otec. Chci se zeptat, rozhodla jsem se tento dům nezatížený prodat. Můžu prodávat dům sama a ze zpeněžených peněz z prodeje vyplatit zbytek dluhu na insolvenci a zbytek peněz z kupní částky si ponechat? Můj insol. správce na mě naléhá, abych zažádala o změnu splátkového kalendáře na zpeněžení majetkové podstaty. Moc se mi toto nelibí, když chci doplatit z prodeje celý zbytek dluhu nezajištěným věřitelům. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, lepší je dům prodat ve vlastní režii a z peněz doplatit zbylé dluhy. Na to máte plné právo. Při zpeněžení majetkové podstaty by prodej domu organizoval insolvenční správce, který by dům nemusel prodat nejvýhodněji.

JH

#5303, Příchozí SEPA, Platba, 19.10.2018

Dobrý den, pracuji už rok a půl v Lucembursku a chodí mi výplata v eurech na český účet u Poštovní spořitelny. Dále mi chodí přídavky na děti. Z obou těchto plateb mi banka odečítá SEPA poplatek 150 CZK a 150 CZK. Chci si založit účet v Lucembursku. Je to možné? Popř. co k tomu všechno potřebuji? A poradíte kdyžtak jakou banku? Děkuji za radu a za odpověď.

Dobrý den, a nebylo by jednodušší jen změnit českou banku? Equa bank si za příchozí SEPA platby účtuje pouze 9 Kč. Účet Vám zdarma povede v CZK i EUR a výběry z bankomatu v zahraničí máte také jen za 9 Kč (v ČR vše zdarma a bez podmínek).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 5300 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR