Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #7218, Příjem zahraniční platby

Příjem zahraniční platby, Platba

2.8.2019 Platba

Dobrý den, existuje možnost zjistit, jak kde a kým se mohla převést eura na dolary, které byly zaslané z ČR do Kanady, prosím? Platba byla realizována přes internet banking z EUR účtu jako zahraniční platba, a to na účet EUR příjemce. V Kanadě však nepoužívají IBAN, tudíž číslo účtu příjemce bylo zadáno jako „normální číslo“. SWIFT byl uveden. Děkuji.

Dobrý den,

byla-li platba odeslána v EUR na účet příjemce vedený v EUR, nemohlo dojít ke konverzi na CAD. Došlo-li ke konverzi na CAD, pak byl účet příjemce pravděpodobně veden v CAD. Nepoužití IBANu na toto vliv nemá.