Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #9714, Poplatky za zahraniční platbu

Kdo a kdy platí poplatky za mezinárodní převod peněz z Bank of England do ČR?

14.4.2020 Platba

Z Bank of England (UK) mi mají být doručeny peníze v USD do ČR na účet, který mám vedený v USD. Jedná se o platbu mezinárodní prostřednictvím zprostředkovatelské banky (BOE). Kdo a kdy je povinen hradit poplatky za převod?

Dobrý den,

Bank of England je britská centrální banka, která neposkytuje běžné bankovní služby retailovým klientům (řeší měnověpolitické otázky). Poplatky spojené se zahraniční platbou hradí obvykle každý své bance (odesílatel platí své bance poplatek za odeslání platby a příjemce/Vy zase poplatek své české bance za přijetí platby).

Protože v naší bezplatné finanční poradně neustále řešíme podvody se zahraničními platbami, dovolím se pro úplnost dodat, že pokud Vám neznámý cizinec ze zahraničí slíbil zaslání peněz a teď po Vás jsou požadovány peníze na úhradu poplatků, jedná se o podvod (podvodníci často píší svým obětem jménem banky, přepravní společnosti, notářů, atd. - vše je zfalšované).