Platba v eurech, Platba

24.8.2021 Platba

Dobrý den, rad bych se zeptal, jakým způsobem mohu nejvýhodněji bezhotovostně převést částku z Kč na euro. Je možné dostat se na tzv. středový kurz? Čeká mě vyšší výdaj v eurech, ale rád bych zaplatil částku odpovídající při platbě kartou.

Dobrý den,

budete-li platit výdaj v eurech, pak budete eura za koruny nakupovat a týkat se Vás bude kurz "devizy prodej". Naopak při obdržení euro platby byste eura směnil za koruny a týkal by se Vám kurz "devizy nákup". Středový kurz je pouze informativní hodnota (průměr nákupního a prodejního kurzu). Eura se nakupují vždy za nákupní kurz (nikoliv středový ani prodejní). Pro platby kartou a převody používají banky stejné kurzy (jedinou výjimkou je mBank, která má pro převody horší kurzy a lepší používá jen pro platby kartou mKarta Svět).