Jak minimalizovat poplatky při mezinárodních platbách a najít lepší řešení?

7.11.2019 Platba

Pokračování dotazu č. 7954: Pane Jermáři, to je zvláštní, že se mi to předtím s ČS nestalo. Poslala jsem např. 30 000 CZK, CH banka si strhla 6 CHF, ČS 1%. S Air Bank, CH banka 6 CHF, Air Bank 100 Kč, nějaká další banka 1% a ještě další banka další poplatek. Dobře, takže CH banka rozhodla, že platba půjde přes další 2 banky do Air Bank, což mi normálně nikdy neudělala, když jsem posílala do ČS. Opravdu toto nechápu. No co už. Existuje snad nějaké lepší řešení?

Dobrý den,

přijde na to, jak často a kolik peněz ze Švýcarka do ČR posíláte. Pokud se jednalo o jednorázovou aktivitu, asi to nemá cenu dále řešit. Naopak jestli posíláte peníze do ČR v tomto objemu pravidelně, vyplatilo by se poohlédnout po jiné švýcarské bance, která by nabídla nižší poplatky za odchozí platby a přímější bankovní spojení. Některé banky zveřejňují seznam korespondenčních bank přímo na svém webu, jiné Vám tuto informaci sdělí na přání. Z českých bank (nízké poplatky, dobré kurzy) lze mimo Air Bank doporučit taktéž Equa Bank (29 Kč), Creditas (50 Kč) a Fio banku (100 Kč).