Peníze připsány na účet s nesprávným jménem majitele - co dělat?

29.12.2021 Platba

Dobrý den, chci se zeptat, syn mi ze Slovenska poslal peníze v eurech na můj účet v České republice. Poslal peníze na číslo mojeho účtu ve formě IBAN, jenomže omylem do jména majitele účtu nenapsal moje křestní jméno nýbrž křestní jméno mojí dcery, jeho sestry. Chci se zeptat, budou mi peníze připsány na můj účet, nebo ne? Dekuji

Dobrý den,

v případě chybně uvedených doplňkových informací záleží na individuálním posouzení přijímající banky (platba může být akceptována a připsána na váš účet nebo vrácena odesílateli).