Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #10753, Poplatky za zahraniční platbu

Kolik mě budou stát poplatky za mezinárodní převod z REVOLUT METAL do banky FIO v ČR?

21.7.2020 Platba

Dobrý den, potřeboval bych zaslat z mého účtu REVOLUT METAL 25 000 USD do ČR do banky FIO, účet vedený v USD. Prosím kolik mě budou stát poplatky za mezinárodní převod? REVOLUT za odchozí platbu nic neúčtuje, příjemce FIO za příchozí mez. platbu 200 Kč, ale co ta středová banka, kolik si může max naúčtovat? Předem děkuji.

Dobrý den,

odesílatel platí poplatky za odchozí platbu (Vy dle sazebníku Revolutu) a příjemce platí své bance poplatek za příchozí zahraniční platbu (Fio 200 Kč, Equa bank je výrazně lacinější, jen 29 Kč, Creditas 50 Kč, Air Bank 100 Kč, atd.). U ostatních, tzv. zprostředkovatelských bank, záleží na poplatkových dispozicích transakce, resp. smluvních podmínkách Revolut (přes které banky platba půjde).