Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #15620, Platba z USA s chybnými údaji

Platba z USA s chybnými údaji, Platba

16.10.2021 Platba

Dobry den, je možné, že banka připíše příchozi platbu, když nesouhlasí jméno a udaje příjemce? Z USA mi byla zaslána částka 1 920 USD na korunový účet u Air Bank, jehož nejsem majitelem. Odesílatel zadal do odchozích údajů mě - jméno, rodné číslo a adresu - což se neshoduje s majitelem účtu, kterým je má dcera a ja nejsem ani disponentem tohoto účtu. V případě, že peníze nepřipíše, jak dlouho zhruba tvrvá, než se penize vrátí zpět odesílateli? Děkuji

Dobrý den,

oprvadu se těžko odhaduje, jestli Air Bank platbu vrátí zpět americké bance nebo ji připíše na účet vaší dcery. Můžete zkusit kontaktovat přímo Air Bank. Vrácení platby by v závislosti na kvalitě bankovního spojení a cílové bance příjemce mohl trvat několik pracovních dní.