Platba na hotel v Maroku: Kdy by měla dorazit a jaká je lhůta?

2.8.2022 Platba

Dobrý den, posílala jsem platbu do Maroka za hotel (vyšší částka, cca 2 500 euro) přes Českou spořitelnu. Po dvou dnech se mi ozvala Spořitelna, že aby platbu mohli uvolnit, potřebuji info na co to je, což jsem jim doložila, že to je za hotel a platbu prý v ten den uvolnili (středa). V pondělí, tedy za 5 dnů, platba dle hotelu ještě nedorazila. Jedná se o banku Banque marocaine pour Le comerce. Nejedná se o podvod ze strany hotelu, hotel je velmi dobře hodnocený, má stovky recenzí (jeden z nejlépe hodnocených luxusních hotelů v Maroku). Spíš se bojím, kde platba tak dlouho “lítá”. Jaká je lhůta, do kdy by platba měla do Maroka dojít?

Dobrý den,

zahraniční platba z ČR do Maroka může trvat i 5 pracovních (nikoliv kalendářních) dnů. Pokud byla platba odeslána ve středu, může příjemci dorazit třeba i zítra. Výrazně jednodušší a rychlejší bývá platba kartou.