Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #7200, Zahraniční platba a měnový kurz

Zahraniční platba a měnový kurz, Platba

31.7.2019 Platba

Dobrý deň prajem, dnes chem zaslať platbu v € na účet mBank, v Českej republike, akým kurzom bude platba realizovaná do CZK? Platba bude realizovaná zo slovenskej banky Slovenská sporiteľňa. Ďakujem za odpoveď.

Dobrý den,

pokud platbu odešlete v EUR, převede přijímací banka (mBank) eura na měnu účtu příjemce (CZK) svým kurzem. Naopak pokud byste platbu odeslal v CZK, odešle vaše banka do mBank rovnou koruny a bude použit převodní kurz vaší banky. Doporučuji provést platbu v EUR z důvodu výrazně nižších poplatků (platby v EUR v rámci EU jsou klasifikovány jako levnější SEPA).