Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #5068, Velké množství plateb z Ruska a Ukrajiny

Velké množství plateb z Ruska a Ukrajiny, Platba

20.8.2018 Platba

Dobrý den, potřebovala bych v rámci podnikání přijímat velké množství plateb z Ruska, případně Ukrajiny a Běloruska. Platby jsou částky 300 - 800 Kč a platí je fyzické osoby bez daňové povinnosti (tj. ne firmy, ale sami klienti). Při takových částkách a obyčejných zákaznících se mi samozřejmě nevyplatí posílání plateb z Ruska na český účet. Můžete mi poradit, jak postupovat v takové situaci? Jestli například není výhodnější založit účet v zahraničí, například na Ukrajině, kde už dávno existují tzv. platby z karty na kartu, které jsou v těchto zemích hojně využívány, ale naše banky se tváří, že o tom pořád nic neví. Přemýšlela jsem i nad e-shopem, kde je možnost platit kartou. Bohužel ale většina ruských karet nefunguje v českých e-shopech. Děkuji za odpověď!

Dobrý den,

nejlepší by bylo si založit účet na Ukrajině, v Rusku a Bělorusku, aby platba pro Vaše zákazníky byla vždy "domácí" (v rámci jedné země). Posílat 300 - 800 Kč jako mezinárodní platbu se nevyplatí Vám ani zákazníkům (zbytečně by je to odrazovalo). Pro zákazníka je samozřejmě jinak nejlepším řešením platba kartou.

Platba z karty na kartu probíhá úplně stejně jako z účtu na účet (neb každá karta má své číslo účtu). Proto české banky nemají důvod toto zavádět a spíše pracují na zrychlení klasických plateb.