Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #6340, Platba do Ruska bez IBAN

Platba do Ruska bez IBAN, Platba

1.4.2019 Platba
Dobrý den,
potřebovala bych zadat platbu do ruské banky (северо-западное гу банка россии), jedná se o poplatek za služby, kterou poskytne Státní historický archiv v Petrohradu, má u této banky veden účet. Banka ale pravděpodobně (nemohu to zcela spolehlivě ověřit) není v systému SWIFT, a tudíž nemá BIC. Je v takovém případě vůbec nějak možné platbu do Ruska zadat? Např. prostřednictvím jiné ruské banky, která BIC má? Např. Sberbank, mám-li u ní vedený účet?

Děkuji a zdravím

Dobrý den,

do Ruska poslat peníze lze, ale místo klasického IBAN se při platbě zadává dvacetimístné číslo účtu (začínající 4) a jméno a adresa příjemce platby. Je-li příjemcem platby v Rusku právnická osoba (či u daní stát), pak jsou vyžadovány ještě INN (registrační číslo daňové správy) a KPP (kód daňové správy).