Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #6280, Vratka zahraniční platby

Vratka zahraniční platby, Platba

25.3.2019 Platba

Dobrý den, odeslala jsem z korunového účtu platbu v EUR na EUR účet dodavatele. Měla jsem však špatné číslo účtu a platba se mi vrátila znovu v Kč a tím mi vznikla celkem značná ztráta, na které vydělala banka. Je možné požadovat po bance, aby vrátila stejnou sumu v Kč, kterou původně odečetla z mého účtu? Děkuji.

Dobrý den,

ač se to na první pohled nezdá, banka pro Vás udělala 2 měnové operace. Při odeslání platby v EUR z korunového účtu pro Vás nakoupila eura a při přijetí EUR platby na korunový účet za Vás eura prodala. Proto ten kurzový rozdíl. Pokud by byla chyba na straně banky, pak tyto kurzové náklady šly k tíži banky. Ale protože jste chybné číslo účtu zadala Vy, banka nemá důvod nést náklady za chybu kterou nezpůsobila.