3 dotazy, Banka

31.10.2016 Banka

Dobry den 1) mohu si nove bankovni konto otevrit i drive nez az v lednu 2017? 2) Jake jsou nebo budou moznosti poslat penize do USA (tj. napr. z dolaroveho uctu na ucet nebo z korunoveho pres stavajici prepoctovy kurs)? A jaky bude poplatek za dejme tomu 1000 USD evtl. 10.000 USD? 3) Rad bych zjistil k jakemu ucely budou nebo maji byt podle planu pouzity 3/4 bilionu korun v Eurech, ktere CNB za posledni 2 roky nakoupila v kampani zvane "intervence" na oslabeni koruny a ma je nyni v trezoru. Dekuji Denis Gallo

Dobrý den,

1) nový účet si může kdokoliv starší 18 let otevřít kdykoliv

2) menší poplatky za nákupy v eshopech/ebuy se obvykle platí přes paypal (poplatky hradí příjemce platby, který o to obvykle navyšuje cenu - zpravidla 2-4%), větší částky se převádí klasickým bankovním převodem (doporučuji Air Bank, která má fixní poplatek 100 Kč za zahraniční odchozí platby mimo SEPA)

3) nakoupené devizy jsou jen vedlejším produktem intervencí (nebyly nakoupeny za nějakým dalším účelem), v budoucnu je banka po snížení kurzu zase vymění zpět na koruny (čímž bude realizovat účetní ztrátu)