Banky.cz Bankovní poradna zdarma #974, Dotaz v bankovní poradně

Jak ovlivní můj úvěr manželčinu schopnost získat vlastní úvěr?

Pokračování dotazu č. 971: pokud si vemu úvěr ve výši 700tis. a moje manželka v budoucnu si bude taky chtít vzít úvěr ve výši 500tis., nebude omezena tím, že já již budu mít úvěr? Že v případě, kdybych nesplácel, tak by závazek přešel na ni, jako na manželku a to by pak dva úvěry jistě neutáhla, popř. naopak (kdyby jeden z manželů nesplácel). Děkuji.

Pokud budete žádat o úvěr sám, tedy Vaše bonita bude testována pouze na Vašem příjmu, na manželčinu žádost o úvěr to vliv mít nebude (zde bude separátně testována zase pouze její bonita a její příjem).

Banka Vaši bonitu řádně otestuje a pokud projdete, bude primárně počítat s tím, že úvěr splatíte. Další automatický ručitel v podobě manželky je pozitivní, ale primárně s ním kalkulováno nebude. Pokud samozřejmě jede z Vás úvěr splácet přestane a stane se nesolventním, budete mít vážný problém oba dva.