Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #23566,Slovenská banka odmítla SEPA platbu

Slovenská banka odmítla SEPA platbu, Platba

23.5.2024 Platba

Dobrý den, zadala som 5 platieb v rôznych výškach z CZ uctu na SVK cez SEPA platbu. 3 boli bez problemov pripísané, 2 vrátené, pričom vznikol kurzovy rozdiel vo výške 32 000 CZK. Svk banka reklamaciu neuznala, odvolava sa, že som zadala zly nazov uctu a preto vratila dve platby. IBAN bol v poriadku. Na otazku preco dalsie tri boli v poriadku pripisane, nereaguje. Ma cenu riesit reklamaciu aj na vyssich miestach? Nejedna sa o maly rozdiel. Keby zamietla vsetky platby,ich rozhodnutie akceptujem, ale 3 pustila, 2 vratila. Ďakujem za odpoveď.

Dobrý den,

zkuste bance podat reklamaci a uvidíte. Při špatně zadaných platebních údajích může banka platbu odmítnout.