Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #7706, Rušení poplatků u SEPA plateb

Rušení poplatků u SEPA plateb, Platba

11.10.2019 Platba

Dobrý den, hledal jsem na internetu informace ohledně plateb na Slovensko, protože s nimi pojedu příští rok na zájezd. Narazil jsem na tuto vaši odpověď. Píšete, že od prosince 2019 se díky nařízení EU ruší poplatky za bankovní styk v rámci EU. Chtěl jsem se zeptat, jestli se to týká jenom platby v eurech nebo i v korunách. Mám účet u Poštovní spořitelny, tak mě zajímá, jestli se mi vyplatí, když počkám do prosince. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

rušení poplatků se týká jen plateb v EUR (tzv. SEPA platby). Platby v jiných měnách budou v EU nadále zpoplatněny. Za zájezd na Slovensko budete platit příjemci plateb na Slovensku určitě v eurech. Pokud byste poslal platbu v korunách, stejně by došlo k automatickému přepočtu na eura na účtu slovenského příjemce a jen byste za stejný efekt zaplatil násobně více na poplatcích (Poštovní spořitelna si účtuje např. 1% z platby, min. 250 Kč).