Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #2809, Vklad EUR do Slovenské sporitelny

Vklad EUR do Slovenské sporitelny, Platba

26.5.2016 Platba

Dobrý den, chci se zeptat, zda jdou v ČR vložit eura na účet Slovenské spořitelny. Jedná se mi o to, že mám eura za mnohem výhodnější kurz než je nyní a potřebuji provést úhradu v eurech na účet Slovenské spořitelny. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Slovenská sporitelna nemá v ČR žádnou pobočku, tedy peníze na účet u této banky lze dostat jen přes platební příkaz z jiného tuzemského účtu. Pro platební styk ČR-SR doporučuji Fio banku, kde je toto zcela bez poplatků (stejně jako vedení účtu). Tedy:

  1. založte si EUR účet u Fio banky (vedení zdarma)
  2. vložte eura (pozor - platí se poplatek 0,5% z vkládané částky, min. 75 Kč, max. 250 Kč - u ostatních bank se platí ještě více)
  3. zadejte SEPA platbu na Slovensko (zdarma)

Je samozřejmě otázkou, kolik EUR chcete na Slovensko poslat a zda-li se to vyplatí vzhledem k poplatku za vklad a investovanému čase do administrativy.