Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #5349, Poplatková dispozice SHA

Poplatková dispozice SHA, Platba

26.10.2018 Platba

Dobrý den, mám zaplatit pokutu do Rakouska. U platby ale mohu zadat jen poplatky 'SHA', tedy když pošlu 50 EUR, tak vlastně dostanou méně. Jak to udělat, aby došla na účet konkrétní částka přesně? Díky

Dobrý den,

poplatková dispozice SHA (shared) znamená, že každý platí poplatky své bance (Vy zaplatíte v ČR za odchozí platbu, příjemce v Rakousku zaplatí za příchozí platbu dle sazebníku své banky). Příjemce vždy dostane přesně tolik, kolik Vy pošlete. Poplatky se účtují samostatně (neodečítají se od příchozí platby).