Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1646, Dotaz na běžný bankovní účet

Nejvhodnější banka v Brně pro vedení účtu v EUR s nejnižšími poplatky

4.11.2014 Běžný účet

Dobrý den, dovolte stručný dotaz. Hledám nejvhodnější účet vedený v EUR, s nejnižsími poplatky. Banka v ČR. S tím, že ze zahraničí z Holandska bude pravidelně přicházet mzda, zhruba ve výši 2.000 EUR měsičně. Potřebuji pak hotovost vybrírat na pokladně za minimální poplatek. Můžete mi prosím poradit nejvhodnější banku - pobočku v Brně ? Vřelé díky za reakci. JM

Dobrý den,

budete chtít hotovost v ČR vybírat v CZK nebo v EUR? Pokud v CZK, postačí běžný účet v korunách a příchozí platba v EUR se automaticky přepočte na koruny. ČR i NL jsou v SEPA. Tedy hledáme banku s nejnižším poplatkem za příchozí SEPA platbu a zde bych doporučil mBank či ZUNO - vedení účtu včetně příchozích SEPA plateb zdarma. Bohužel tyto banky nepracují s hotovostí, takže bude třeba si ještě otevřít účet ve FIO, která s hotovostí pracuje a jde zde taktéž vedení účtu a vše (mimo příchozích SEPA plateb) zdarma. Ony příchozí SEPA platby jsou zpoplatněny 25 Kč, tedy pokud by se Vám nechtělo mít účet u dvou bank (ale zcela bezplatně), můžete peníze posílat rovnou do FIO, ale budete platit malý poplatek za každou příchozí SEPA platbu.