Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #3872, Jak platit na Slovensko?

Jak platit na Slovensko?, Platba

30.9.2017 Platba

Dobrý den přeji, mám internetové bankovnictví Era a vždy jsem platil na Slovensko platbu přes eurogiro, protože poplatek je tam jen 59 korun, zatímco přes SEPA platbu by poplatek byl 250 Kč. Ale prý mají od příštího roku eurogiro zrušit z důvodu nízké využitelnosti. Jaký je tedy rozdil mezi těmito dvěma platbami, když je vic využívaná ta dražší SEPA platba?

Dobrý den,

SEPA je obecně nejrozšířenější a nejlevnější způsob plateb po EU. Proto mohou ostatní typy plateb jako eurogiro časem skončit. Era má bohužel bezkonkurenčně nejdražší SEPA platby. 250 Kč je více než desetinásobek nejlevnější Fio banky (20 Kč), která má navíc platby na Slovensko zdarma. Ani jinak se Vám Era příliš nevyplatí - platíte za vedení účtu, odchozí platby, výběry z bankomatů, atd. To jsou služby, které dnes mnoho bank nabízí zcela zdarma a bez podmínek. Doporučuji co nejdříve zrušit běžný účet u Era a přejít třeba právě k Fio bance, která nabízí vše zdarma a bez podmínek (včetně plateb na Slovensko - SEPA do ostatních zemí jen za 20 Kč). Alternativně lze volit Air Bank (opět vše zdarma, SEPA za 25 Kč).