Levný devizový účet, Běžný účet

10.9.2015 Běžný účet

Dobrý den,mám devizový účet u čsob, kde platím, za každou částku, která mi na tento účet přijde, poplatek 5,55€ a za vedení účtu ještě 5,51€ a navíc za každý hotovostní výběr 60 czk. Takto mi tento účet vyjde měsíčně na 1500-1600 czk, což se mi zdá poměrně hodně. Prosím o radu, která banka je pro mne výhodnější, má pobočku v Plzni, nejraději bych německou banku s přeshraniční působností, děkuji

Dobrý den,

vyzkoušejte Fio Banku, v Plzni má dvě pobočky - Přešovská 13 a Generála Píky 27. Vedení účtu je zdarma a za příchozí SEPA platbu (do 50 000 EUR, v eurech) se platí jen 20 Kč (ze Slovenska je to zdarma). Za příchozí platbu v jiné měně než EUR se platí 100 Kč.

Obejdete-li se bez poboček, můžete vyzkopušet ZUNO Bank, která působí plně online (nemá žádnou pobočku), ale příchozí platby ze zahraničí ma kompletně bez poplatků (stejně jako vedení účtu). Nebo si do ZUNO nechat posílat peníze ze zahraničí a následně je převádět do Fio, kde si je na pobočce vyberete (takto by byl celý proces zcela bez poplatků, včetně vedení obou účtů).