Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma #362, Dotaz v bankovní poradně

Dotaz v bankovní poradně,

LF

Dobrý den. Momentálně jsem bez účtu v bance. Je časově náročný vyznat se v nabídkách bank.potřeboval bych účet u banky na bežné posílání výplaty bez zbytečných poplatků za výběry, vedení účtu a jiných skrytých poplatků a zároveň by se mi hodila možnost posílání peněz na účet ze zahraničí.např v eurech a dolarech.Děkuji za odpověď!!!

Dobrý den,

doporučuji běžný účet od FIO banky, kde je všechen běžný provoz bez poplatků a velmi příznivá poplatková politika pro odesílání a přijímání přeshraničních plateb v rámci EU (SEPA/TARGET 2).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Češi dluží stovky miliard korun. Podle expertů bude přibývat problémů se splácením

Češi dluží stovky miliard korun. Podle expertů bude přibývat problémů se splácením

3.6.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Skoro 2,5 bilionu korun. Tolik dohromady dluží obyvatelé České republiky. Vyplývá to z údajů Bankovního a Nebankovního registru klientských informací. A i když podle těchto dat objem nesplacených dluhů oproti loňsku klesl, pravděpodobně se to brzy změní.

Úroková sazba hypoték klesá a zájem roste. Navzdory koronaviru

Úroková sazba hypoték klesá a zájem roste. Navzdory koronaviru

1.6.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Ani koronavirus nás nezastaví! Přesně to si mohou říct poskytovatelé hypoték na českém trhu. Jen v dubnu uzavřeli víc než 6 700 nových smluv a klientům půjčili téměř 18 miliard korun. Tedy o 3 miliardy víc než loni stejnou dobou.

Pořizujete si investiční zlato? Zkuste investiční mince místo slitků

Pořizujete si investiční zlato? Zkuste investiční mince místo slitků

29.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Do čeho investovat v době krize, či pro případ další krize? Opět se jako dobrá investice ukázaly drahé kovy – konkrétně zlaté slitky.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

JIF

#10308, Stížnost na banku, Banka, 2.6.2020

Dobrý den, na mé dopisy a stížnosti adresované předsedovi správní rady a představenstvu Trinity Bank nebylo odpovězeno přes několikáté urgence. Co mohu dělat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, o jaké stížnosti a v jaké záležitosti se jedná? Spor s bankou můžete řešit prostřednictvím Finančního arbitra nebo soudu.

A

#10307, Insolvence, Exekuce a insolvence, 2.6.2020

Dobrý den, může zaměstnavatel deponovat mzdu když přezkum mám až 3.7. a nemám žádnou exekuci? A také se chci zeptat, insolvenčním správci za přezkum pohledávek se platí až v insolvenci nebo v hotovosti najednou?

Dobrý den, zaměstnavatel až do momentu schválení oddlužení a započetí splácení část mzdy deponovat může. Za přezkum pohledávek se platí ins. správci přímo a hned (ne až během splácení insolvence).

DN

#10306, Insolvence a hypotéka, Hypoteční poradna, 2.6.2020

Dobrý den, mohla by mi sestřenice ručit za hypotéku RD, když začala teď pracovat, ale má smlouvu na dobu neurčitou? Nebo mohl by jít do hypotéky se mnou manžel (jako spolužadatel), když mu v březnu 2020 skončila insolvence? Hypotéka by byla na psána na mě. Děkuji

Dobrý den, od momentu úspěšného ukončení insolvence nikdo Vašemu manželovi dalších 3-5 let peníze nepůjčí (hypotéka by mu byla zamítnuta). Pro získání hypotéky je třeba splnit parametry LTV i DSTI (musíte mít dostatečný příjem, který nelze nahradit větší zástavou). Pokud by se sestřenice stala účastníkem vaší úvěrové smlouvy, dalších 30 let by sama hypotéku ani půjčku pravděpodobně nezískala (znemožnila byste ji prožít svůj život).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 200 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR