Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1540, Devizový účet v české bance

Devizový účet v české bance, Běžný účet

19.8.2014 Běžný účet

Dobrý den, přemýšlím o založení devizového účtu u nějaké z bankovních institucí zde v České republice - několikrát měsíčně cestuji na zahraniční služební cesty po Evropě a tak si chci založit jak účet vedený v eurech, tak v librách s platební kartou (ať už ke každému účtu zvlášť nebo k oběma najednou, to mě netrápí).
Jen netuším, u které banky by toto bylo nejvýhodnější, chtěl bych platit co nejméně za výběry a platby a chtěl bych zde v ČR vkládat zahraniční měnu přímo na účet (některé banky to mají tak, že musíte vložit českou a tu Vám převedou aktuálním kurzem ČNB na danou měnu, jenomže nechci chodit do směnárny vyměnit eura za české a pak je vkládat na účet na eura, to je nesmysl). Prosím o radu.
Předem děkuji za odpověď. Lukas

Dobrý den,
rozumné podmínky nabízí v tomto ohledu UniCredit Bank (podmínka min. příjmu zasílaného na účet 12 000 Kč/měsíc).
Obecně nízkonákladové banky (Air-Bank, mBank, FIO Banka, ZUNO Bank, Equa Bank) mají laciné výběry z bankomatů v zahraničí a SEPA/zahraniční platby. Podpora více cizoměnových účtů a platebních karet je horší až nulová). Oproti tomu velké banky (UniCredit Bank, Komerční banka) mají dobrou podporu více cizoměnových účtů/platebních karet, ale dražší SEPA/zahraniční platby a výběry z bankomatů.
Pokud byste preferoval vyšší komfort bez ohledu na cenu, tak přichází v úvahu využití eKonta od Raiffeisen Bank (dříve produkt eBanka) - u tohoto produktu získáte jediné číslo účtu pro více měn, včetně možností odečtu plateb debatní kartou v měně ve které jste platil. Nevýhodou jsou poplatky.