Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #2163, Platba do zahraničí nebo podvod

Platba do zahraničí nebo podvod, Podvod

7.9.2015 Podvod

Dobrý den, prosím o radu - musím co nejdříve poslat malý obnos na Banco di Napoli, u které banky je možno poslat obnos přimo tzn. vložit peníze osobně a kde je nejmenší poplatek za tuto službu. Děkuji vřele, nemám ponětí jak to uělat. Jsem seniorka. Děkuji za pomoc.

Dobrý den,

zeptám se raději přímo - nejedná se o podvod, kdy Vám někdo přes email slíbil pohádkové zbohatnutí a teď po Vás chce jen malý obnos předem na nutné výdaje? Historek je spousta - od koupě nabízené věci na bazaru až po provizi za zprostředkování platby či dědictví - vždy se jedná o podvod.

Jinak peníze vkládat přímo na účet banky v zahraničí nelze - je třeba je poslat ze svého účtu standardní bankovní platbou přímo na účet příjemce. Platby v EUR v rámci EU (tzv. SEPA platby) lze pořídit zadarmo (mBank) či za pár korun (Fio banka - 20 Kč).