Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #3305, Poplatek za platbu ze zahraničí

Poplatek za platbu ze zahraničí, Běžný účet

16.1.2017 Běžný účet

Dobrý den, mám u vás osobní účet. Pokud mi na něj dojdou eura, vím, že se automaticky mění na CZK. Napište mi prosím, jak vysoké poplatky si Česká spořitelna za tuto směnu účtuje. Děkuji.

Dobrý den,

samotná směna je bez poplatku, resp. náklady na směnu jsou zahrnuty v různě výhodných kurzech bank, kterými banky přijaté platby na koruny převádějí. Banky si účtují poplatky za přijetí platby ze zahraničí - konkrétně Česká spořitelna u SEPA plateb (v EUR z EU) 100 Kč a u ostatních plateb 1% z přijaté částky (min. 100 Kč, max. 1 000 Kč). To není málo. Lepší banky (Air Bank, Fio banka) si účtují výrazně méně (a mají lepší kurzy): SEPA cca 25 Kč, ostatní 100 Kč.